El Örgüsü Patik

El Örgüsü Patik Fiyatları

253 Ürün gösteriliyor.
El Örgüsü Patik fiyatları ve özelliklerini karşılaştır kategori & marka ayrıştırması ile en uygun El Örgüsü Patik fiyat avantajını yakala! Cimri.com'da senin için 253 adet El Örgüsü Patik ürünü bulduk. El Örgüsü Patik kategorisinde en favori ve diğer kategorilerinden birini tercip edip filtre seçimleriyle birlikte El Örgüsü Patik mağaza fiyatları ve El Örgüsü Patik ürün özellikleri incele!
Cimri'nin Seçimi
Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge
Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Amazfit Bip Lite A1608 Nabız Ölçer GPS Bluetooh Akıllı Saat Siyah
Amazfit Bip Lite A1608 Nabız Ölçer GPS Bluetooh Akıllı Saat Siyah
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

El Örgüsü Patik

Kış aylarında ayakları sıcak tutmak oldukça önemlidir. Ev botları, kalın çoraplar ayakların ısınması için kullanılan ürünler arasında yer alır. Daha geleneksel bir mirastan yadigâr kalan patikler ise el örgüsü olma özelliği ile ön plana çıkar. Eski dönemlerden beri kullanılan çeyizlerin olmazsa olmazı patik modelleri yetişkinlerden bebeklere kadar birçok kişiye hitap eder. El örgüsü patiklerin modeli yöreden yöreye göre değişiklik gösterir. Karadeniz Bölgesi'ne doğru gidildiğinde patik boylarının uzadığı görülür. Farklı renklerde ve desenlerde örülen patikler çorap olarak da kullanılır. Namaz çorabı olarak adlandırılan değişik model patikler de görmek mümkündür. Bağcıklı, ponponlu, simli olabilen patik modelleri isteğe bağlı olarak daha sade ürünler de sunar. Patik örmek oldukça zahmetli, emek isteyen bir iştir. Genellikle şiş ve tığ ile örülen patikler İç Anadolu Bölgesi'nde de sıklıkla kullanılır. Kadınların ev ekonomisine katkıda bulunmak için ördükleri patikler büyük ilgi görür. Bir sanat olarak bilinen örgü ortaya çıkan ürünleriyle kültürel mirasa katkıda bulunur. 

El Örgüsü Patik Modelleri ve Özellikleri

Her yaştan insanın kullanımına uygun olarak tasarlanan el örgüsü patik modelleri renk, ip, cinsiyet gibi durumlar yönünden farklılık gösterir. Kış mevsimlerinde soğuktan korunmak için yapılan patikler, etkili bir sıcaklık sağlar. Pamuklu, polyester, yün olmak üzere pek çok farklı ip çeşidi vardır. Patiğin uzunluğu ve tasarımına göre ip modeli belirlenir. Evde giyilen patiklerin dışında bot içine giyilen kalın patik modelleri de mevcuttur. Karlı havalarda bu patik modelleriyle ayaklarınızın soğuktan etkilenmesini önleyebilirsiniz. Bebekler yetişkin bir insana göre daha hassas bir yapıya sahiptir. İlk doğduğu günden çocukluk çağına kadar iyi bir korumaya duyan bebeklerin kıyafetleri de özenle seçilmelidir. Sağlıklı ve doğal ürünlerden elde edilen kıyafetler ve ayakkabılar kullanılmalıdır. El örgüsü patikler bebekler için oldukça yarar sağlayacaktır. Pembe, mavi, sarı, beyaz patik modellerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Yeni ayakta durmaya başlayan bebeklerinizi el örgüsü bebek patik modelleriyle yürütebilirsiniz. Gaz giderici kiraz çekirdekli patikler ise hayli dikkat çekicidir. Yeni doğan bebeklerde görülen en büyük problemlerden biri de gaz sancısıdır. %100 pamuk kumaşlardan elde edilen termal patikler, bebeklerin ayağından çıkaramayacağı şekilde tasarlanır. Patiğin en önemli özelliği içerisinde kiraz çekirdeği bulunmasıdır. Patik öncesinde mikrodalga veya fırında ısıtılarak kullanılır. Isıyı muhafaza eden kiraz çekirdekleri ısının ayağa iletilmesine yardımcı olur. Ürünün kanola tohumlu modelleri de mevcuttur. Çetik olarak da adlandırılan patiklerin pek çok çeşidi vardır. El örgüsü desenli patikler zevkinizi ifade etme konusunda size yardımcı olur. Beğendiğiniz figür ya da nesneleri patik modelleri arasında bulabilirsiniz. Çiçekli desenler patiklerde en çok tercih edilenler ürünlerdendir. Patiklerin genişlikleri çoraplar esas alınarak belirlenir. İster evde ister dışarıda patik kullanabilirsiniz. Ayakkabı şekli verilen örnekler de eğlenceli bir tarz edinmenize yardım eder. Mevsim geçişlerinde daha ince iplerden örülen patikleri giyebilirsiniz. Oldukça zahmetli olan tığ işi patiklerin yapımı biraz zaman almaktadır. Fakat sonucunda elde edilen ürünler hayranlık uyandırır. Geleneksel ve modern patik modelleri ile sıcak bir kış geçirebilirsiniz. 

El Örgüsü Patik Kullanımı

Çok eski dönemlerden beri kullanılan patik modelleri farklı amaçlara hizmet eder. Çeyiz hazırlanırken örülen parçaların başında gelen patikler gelin adaylar için vazgeçilmezdir. İster kullansın ister kullanmasın patik modelleri mutlaka çeyizlere eklenir.  Değerin, emeğin kuşaktan kuşağa aktarılmasına imkân sağlayan bu ürünler kültürel köprülerin kurulmasında büyük rol oynar. Bebekler için de üretilen patik modelleri vardır. Bu modeller yetişkin patiklerinde daha farklı özelliklere sahiptir. Gaz çıkarmada rahatsız olan bebekler huzursuz olurlar. Gaz sorunlarına yönelik tasarlanan patikler, bebeklerin kısa bir süre içinde rahatlamasına olanak tanır. İçerisinde kiraz çekirdeği bulunan patik modelleri 120 derecede 15 dakika ısıtılarak kullanılır. Fırından çıktıktan sonra patiğin sıcaklığını kontrol etmenizde fayda vardır. Bebeğin gaz çıkarmasına yardım ederek rahat bir uyku uyumasını sağlayan el örgüsü bebek patikler anne babalarında rahatlamasını mümkün kılar. El örgüsü patik pembe renkli modeller bebeklerinizin zıbın ve tulumları ile uyumludur. Ayaklarınız bir türlü ısınmıyorsa el örgüsü patiklerle sıcak bir kış geçirebilirsiniz. 

El Örgüsü Patik Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yetişkinler için patik seçmek oldukça kolaydır. Beğendiğiniz renk ve modele göre tercihinizi yapabilirsiniz. Fakat bebek ve çocuklar için patik seçimlerine özen gösterilmelidir. Bebek cildinde herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyecek ürünler alınmalıdır. El örgüsü patik modelleri bu konuda büyük avantaj sağlar. Doğal iplerden ve malzemelerden elde edilen ürünler bebek sağlığını korunmasına yardım eder. Bebeğinizin gaz problemleri varsa termal patik modellerini tercih edebilirsiniz. Yürüme aşamalarında da bebeğin denge kazanmasına olanak tanıyan patikler, olası kazalardan koruma sağlar. Cimri.com hem yetişkin hemde bebek patik modellerinde pek çok model sunar. Sitenin sunduğu en büyük avantaj ise fiyatları karşılaştırma imkânı sunmasıdır. El örgüsü patik fiyatları kişinin emeğine ve kullandığı ipin kalitesine göre farklı seçenekler oluşturur. Figürler, desenler, renk patik fiyatlarını etkileyen özellikler arasında yer alır. Kalın ipli, uzun patik modelleri biraz daha farklı fiyatlara sahip olabilir. Bot ile birlikte giymek için bir patik arıyorsanız uzun patik modellerini değerlendirebilirsiniz. El örgüsü 3'lü paketler uzun kullanımlar için ekonomik bir seçenektir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery