• Fotoğraf ve kamera kategorisinde bulunan dijital video kameralar, en güzel anlarınızı kaydetmenizi sağlamaktadır. Cimri’de Sony, Canon, Panasonic, Kodak ve GoPro gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun dijital video kameralarına ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

  • Dijital video kamera nasıl seçilmelidir?

    Pek çok farklı tipi bulunmakta ve ihtiyaçlarınıza ya da çekmek istediğiniz anlara göre de değişiklikler göstermektedir. Daha kompakt yapılarda olanları bulunduğu gibi daha büyük olan tipleri de günümüzde mevcuttur. Dijital video kameralarının barındırdığı farklı özellikler de bulunmaktadır. Örneğin bazı modellerde çek ve paylaş özelliği bulunurken, bazı modellerde ise bağlantı ile sonradan paylaşım yapabilirsiniz. Her iki koşulda da seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar da bulunmaktadır. Dijital video kamera tercihinizi son dönemlerin popüler cihazları olan aksiyon kameralarından yana kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken noktalardan biri pil ömürleri ve çift mikrofon bulundurma özellikleridir. Satın alacaksanız, en düşük HD görüntü kalitesinden ödün vermemeniz gerekmektedir. Üst düzey bir modele sahip olmayı düşünüyorsanız da mutlaka arayacağınız çözünürlüğün Full HD olması gerekmektedir. Kaliteli bir video çekimi için en önemli bileşenlerin başında objektif gelmektedir. Güçlü objektiflerin olmasına özen göstermeniz, yakınlaştırma özelliklerinin de iyi olmasını sağlayacaktır. Yakınlaştırma değerlerinde bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise dijital video kameralarınızda bulunacak görüntü sabitleme özelliği olacaktır. Bu özellik dijital video kameranın titremesini önlemektedir. Seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise depolama alanlarıdır. Dahili depolama alanı olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Dijital video kamerasında geniş bir dahili depolama alanının olması önemli olacaktır. Seçeceğiniz modellerde kablosuz erişimin olması, anında sosyal medya kanallarına iletmenizi sağlayabilmektedir. Wi-Fi desteği sunan dijital video kameraları tercih etmeniz, paylaşım hızınızı da doğrudan etkileyecektir.

    Siz de en güzel anlarınızı yakalayabileceğiniz ve ölümsüzleştireceğiniz, size en uygun dijital video kameralarına Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.