track source
track source
track source

Cep Telefonu SIM Kart Yuvası

Cep Telefonu SIM Kart Yuvası Fiyatları

461 Ürün gösteriliyor.
Cep Telefonu SIM Kart Yuvası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Cep Telefonu SIM Kart Yuvası modelleri ve Cep Telefonu SIM Kart Yuvası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Cep Telefonu SIM Kart Yuvası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Diğer, Apple, Samsung, Lenovo. 461 adet Cep Telefonu SIM Kart Yuvası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Cep Telefonu SIM Kart Yuvası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Cep Telefonu SIM Kart Yuvası markası:

En Çok İncelenen Cep Telefonu SIM Kart Yuvası Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Cep Telefonu SIM Kart Yuvası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 461 Cep Telefonu SIM Kart Yuvası modeli içerisinde en ucuz Cep Telefonu SIM Kart Yuvası fiyatı 6.36 TL iken, en yüksek Cep Telefonu SIM Kart Yuvası fiyatı 328.78 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Cep Telefonu SIM Kart Yuvası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Cep Telefonu SIM Kart Yuvası fiyatı ise 16.76 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Cep Telefonu SIM Kart Yuvası Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Cep Telefonu SIM Kart Yuvası modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Cep Telefonu SIM Kart Yuvası modeli:
Cimri'nin Seçimi
Htc M910 Desire Eye Kırmızı Sim Kart Tepsisi
Htc M910 Desire Eye Kırmızı Sim Kart Tepsisi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Cep Telefonu SIM Kart Yuvası

Cep telefonları günümüzde gelişen teknik özelliklerle oldukça çeşitli görünümlerde ve özelliklerde tasarlanarak kullanıcılarına sunulur. Telefonlar, kullanım sıklıkları ve işlevsel özelliklerinin kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaları nedeniyle hayatımızın vazgeçilmez birer araçlarıdır. Gerek tasarımsal gerekse de teknik donanım farklılıkları nedeniyle birçok farklı modellerde tasarlanarak üretilir. Cep telefonları ile internet işlemlerini yapabilmek ve iletişimi sağlayabilmek için teknik özelliklerle tasarlanan ve SİM kart olarak adlandırılan kartlar kullanılır. Bu SİM kartların çekim kapasiteleri, formları ve ebatları değişkenlik gösterir. SİM kartların cep telefonlarındaki kullanıldığı yere SİM kart yuvası ismi verilir. Cep telefonu SİM kart yuvası, teknik ve özellikleri farkları nedeniyle standart, nano, mikro olarak farklı çeşitlerde tasarlanır. Telefon markaların üredikleri telefon modellerine farklı özellikleri entegre etmesi nedeniyle SİM kart yuvalarının çeşitli olmasına sebep olur. Bazı SİM kart yuvaları farklı donanım parçaları ile bağlantılı olarak monte edilebilir ve bu farklılıkların etkisiyle de farklı SİM kart yuvası çeşitleri kullanıcıların kullanımı için üretilir.

Cep Telefonu SIM Kart Yuvası Çeşitleri

Cep telefonlarının iletişim işlevini kullanmak için SİM kartlara ihtiyaç duyulur. SİM kartları iletişim işlevi dışında internet kullanımını gerçekleştirmek için de gereklidir. SİM kartlar mobil ağlar yardımıyla internetin kullanılmasına da imkan sunar. Mobil ağların çekim kalitesinin artırmak ve ve kaliteyi korumak için SİM kartları, 4.5 G gibi teknik detaylara sahip olarak üretilir. SİM kart yuvası, telefon kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli özellikler ile üretilerek teknik ihtiyaçların karşılanması sağlanır. Çeşitliliklerinde boyutları en büyük etken olurken teknik özellikleri de bir o kadar etkili olur. Günümüzde telefon modellerinin özelliklerinin artması ve kalınlığının incelmesi sebepleri ile artık sıklıkla nano SİM kart kullanımı artış gösterir. Daha eski cep telefonu modellerinde mikro SİM kart yuvası ve özellikleri bulunur ama birçok SİM kartı artık nano SİM kartıdır. Mikro SİM kart yuvasına sahip olan cep telefonlarında nano SİM kartı kullanabilmek için SİM kart yuvası aparatları tasarlanır ve kullanıcılarının cep telefonu kullanımları kolaylaştırır. Nokia 6 SİM kart yuvası, nano özellikli SİM kart ve harici hafıza kart ile beraber aynı yuvada kullanılır. Teknik özellikleri bakımından ikisinin aynı yuvada kullanılması amacıyla dizayn edilir. Ayrıca Nokia 6, dilerseniz harici hafıza kartı yuvasına ikinci bir sim kart takarak kullanabileceğiniz özelliklerde tasarlanarak kullanıcılara sunulur. Nokia 6 cep telefonun tasarımında SİM kart yuvaları sol üst köşede harici hafıza kartı ile beraber yer alır. Bu kart yuvası aynı zamanda ikinci SİM kart yuvası olarak da kullanılabilir özellikte olması da sağlanır. Cep telefon özellikleri ve donanımları bakımından en farklı telefon özelliklere sahip olan iPhone, yeni telefon modellerinde genelde nano SİM kart kullanır ve sadece eski modellerinin bazıları mikro SİM kart kullanımı gerçekleştirir. iPhone SİM kart yuvası teknik özellikler bakımından da diğer markaların modelleriyle uyumlu SİM yuvalarından farklı özelliklere sahiptir. iPhone 6 SİM kart yuvasında, nano SİM kart çeşidi ve teknik okuyucu özellikleri olarak farklı donanımlar kullanır. iPhone modellerinde SİM kart yuvası tasarımda sol üst köşede bulunur ve harici hafıza kartı desteğine sahip donanımsal özelliği bulunmadan tasarlanır.

Cep Telefonu SIM Kart Yuvası Fiyatları

Telefonlar, internette gezinme ve konuşma işlevlerini SİM kartları sayesinde yapar ve her telefon modelinin farklı ebatlarda ve özelliklerde SİM kartlarini çalıştırmak için SİM kartının yerleştirildiği SİM kart yuvaları bulunur. Farkı teknik donanımlı SİM kartlar için farklı özelliklerde SİM kart yuvaları bulunur. SİM kart yuvalarının fiyatları da boyutlarına, markalarına ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. SİM kartlar nano, standart ve mikro olmak üzere çeşitlerde kullanılır. Telefonların tasarımları nedeniyle SİM kart yuvaları teknik özelliklerine bağlı farklı tasarımlarda üretilir ve bu farklılıklar fiyatlarını etkiler. Samsung SİM kart yuvası fiyatlarını etkileyen unsurlar SİM kartın özellikleri olurken nano, mikro gibi farklı çeşitlerinin bulunmasına göre değişkenlik gösterir. Samsung markasının telefon modelleri oldukça fazla olduğundan SİM kart yuvası çeşitleri de bu özelliklerle aynı oranda çeşitlilik gösterir. Her çeşit için farklı bir fiyat belirlenerek satışa sunulur. iPhone 7 SİM kart yuvası fiyatını etkileyen unsurların başında telefonun teknik özelliklerinin farklılıkları gelir ve nano SİM kart çeşidi kullanılması nedeniyle SİM kart yuvası da bu etkenler doğrultusunda fiyatlandırılarak satışa sunulur. 

Cep Telefonu SIM Kart Yuvası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde kimsenin yanından ayırmadığı cep telefonları tam donanımlı olarak satın alınır ve SİM kartları ile iletişim işlevleri kullanılır. Farklı SİM kart üreticileri vardır ve farklı cep telefonu modelleri ile uyumlu çalışması için çeşitli SİM kart seçenekleri bulunur. Cep telefonlarının bazı parçaları zaman içerisinde bazı sebeplerden dolayı değiştirilmesi gerekebilir. Bu yüzden bu teknik parçaların telefon harici olarak da satışı yapılır. SİM kart yuvası alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik telefon markanız ve modelinize uyumlu özelliklere sahip olan bir model seçmektir. Telefon SİM kart yuvası çeşitleri telefon marka ve modellerine, SİM kart boyutlarına ve özelliklerine göre değişir. SİM kart yuvası seçiminde SİM kartınızın özellikleri ve çeşidi önemli rol oynar. Bazı SİM kart yuvaları harici depolama alanı kartları ile birlikte dizayn edilir ve bu telefon modelinizin tasarımına göre değişiklik gösterir. SİM kart yuvası tercihinizde bu özelliklere dikkat ederek en uyumlu olan teknik donanımlı seçeneği tercih etmeniz, kullanımınızı kolaylaştırır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery