• CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI

    Gelişen iletişim teknolojileri ile birlikte artık herkesin elinde bir akıllı telefon bulunmaktadır. Zamanın kıymetli olduğu 21. yy’da akıllı cep telefonları sayesinde, anında yer zaman ve mekan fark etmeksizin, gelen mailleri cevaplayabilmekte, anında para transferi yapabilmekte, bankacılık hizmetlerini gerçekleştirebilmekteyiz. Bunların yanı sıra, yapılan telefon görüşmeleri, internette yapılan araştırmalar, sosyal medya hesaplarının sürekli incelenmesi gibi tüm bu kullanımlar cep telefonların şarjının azalmasına ve bir süre sonrada bitmesine neden olmaktadır. Telefon görüşmelerinin ve günlük işlerin aksatılmaması için telefonunuza uygun şarj cihazı ile telefonun bataryası doldurulmalıdır.

    Sizde gün boyu rahatlıkla işlemlerinizi aksatmadan yapmak istiyorsanız, Samsung, Apple, Blackberry, Lg, Sony, Nokia, Sandberg, Trust, S-Link gibi markalardan cep telefonunuz için en uygun şarj cihazı modellerini inceleyerek, en ucuz şarj cihazına sahip olmanın mutluğunu yaşayabilirsiniz.

  • DOĞRU ŞARJ CİHAZI SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

    Cep telefonunuz için doğru şarj cihazını seçerken öncelikle cep telefonunuzun modeli göz önünde bulundurulmalıdır. Orijinal şarj cihazından vazgeçilmemelidir. Her telefon markası kendi bataryasına uygun olarak şarj cihazı üretmektedir. Orijinal cihazlar, lion batarya modeline uygun üretilmiştir. Telefonunuzun bataryası %100 seviyeye ulaştığı anda orijinal şarj cihazları bataryaya gelen akımı keser, gelen akımı telefonun çalışması için kullanılır. Şarj cihazı seçerken, watt değeri, kaç amperle şarj edebildiği ve bu amperi hangi voltajla verebildiğine bakılmalıdır. Kullandığınız telefonun kaç amper güç ile çalıştığını bilmeniz, tercih etmeniz gereken doğru şarj cihazını seçmenize yardımcı olacaktır. Telefonunuzun özelliklerini dikkate alarak ideal şarj cihazını seçerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cep telefonunuza uygun şarj aletini aldınız. Kısa sürede bozulmasın istiyorsanız, bazı noktalara dikkat etmeniz gerekecektir.. Elektronik cihazlar çabuk bozulan ürünlerdir ve dikkatli kullanım gerektirir. Bunu için özenli kullanım oldukça önemlidir. Öncelikle telefonunuzu şarja taktıktan sonra oynamayın. Prizdeki şarj cihazının, kablosunun kullanılması bir süre sonra temassızlık yaratabilir. Bu durumu yaşamamak adına basit bir yöntem ile şarj cihazınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Bunu için gerekli olan malzeme; tükenmez kalem yayı ve kürdan. Yayı şarj cihazının kablosuna takın. Kürdan yardımı ile kablonun uç kısmına doğru iyice dolayın. Bu yöntem şarj cihazınızın kablosunun hemen bozulmaması için koruyucu olacaktır. Onun dışında, telefonunuzu şarj ettikten sonra prizde bırakmayın. Bu yöntemleri uyguladığınız zaman şarj cihazınızın ömrünü uzatmış olacaksınız.

  • Sizler de cimri.com’da bulunan markalardan, telefonunuz için en uygun şarj cihazını seçebilir. Fiyat karşılaştırması yapıp, sayfada bulunan kullanıcı yorumlarını dikkate alarak, en ucuz şarj cihazlarına sahip olabilirsiniz. Doğru seçimi yapmak sizin elinizde.