track source
track source

Xiaomi Cep Telefonu Bataryası

Xiaomi Cep Telefonu Bataryası Fiyatları

13 Ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Xiaomi Cep Telefonu Bataryası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Cep Telefonu Bataryası kategorisinde en ucuz Xiaomi Cep Telefonu Bataryası arasında karşışaltırma yapabilir filtre seçenekleriyle avantajlı ürünleri inceleyebilirsiniz! Tüm Xiaomi Cep Telefonu Bataryası içerisinden filtre seçenekleri ile birlikte cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Xiaomi Cep Telefonu Bataryası fiyatlarını incele!
Marka
Xiaomi

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Xiaomi Cep Telefonu Bataryası Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Xiaomi Cep Telefonu Bataryası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Ocak 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 13 Xiaomi Cep Telefonu Bataryası modeli içerisinde en ucuz Xiaomi Cep Telefonu Bataryası fiyatı 85.24 TL iken, en yüksek Xiaomi Cep Telefonu Bataryası fiyatı 159.65 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Xiaomi Cep Telefonu Bataryası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ocak 2022 tarihinde ortalama Xiaomi Cep Telefonu Bataryası fiyatı ise 100.96 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Xiaomi Cep Telefonu Bataryası Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Xiaomi Cep Telefonu Bataryası modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Xiaomi Cep Telefonu Bataryası modeli:
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Xiaomi Cep Telefonu Bataryası

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı cep telefonları gündelik yaşamın vazgeçilmez iletişim araçlarının başında gelir. Teknik donanımları ve fonksiyonel özellikleri sayesinde bir akıllı cep telefonu ile oyun oynamaktan, ofis programları ile çalışmalar hazırlamaya, film izlemekten video düzenlemesi yapmaya varana kadar pek çok farklı alanda yararlanılabilir. Akıllı cep telefonlarının bu çok çeşitli fonksiyonlara sahip olması batarya ömrünün hızlı bir şekilde kısalmasına neden olur. Şarj edilebilen pil denilen bataryalar içinde ortaya çıkan kimyasal reaksiyonların oluşturduğu enerji sayesinde elektrikli herhangi bir cihazı fişe takmadan kullanma imkanı sağlar. İcad edilmesi oldukça eski dönemlere dayanan piller modern teknolojiyle birlikte bataryalara dönüşerek ve elektronik cihazların kullanımının yaygınlaşmasına ve daha kolay şekilde kullanılmasına katkı sağlar. Gelişen ve her geçen gün daha da ilerleyen teknoloji sayesinde akıllı cihazların kullanım alanını genişletip, kullanım süresini uzattığı için bataryalar büyük önem kazanır. Xiaomi cep telefonu bataryası lityum iyon pil özelliğinde üretilen boyutu ve performansı ile en fazla tercih edilen batarya çeşitleri arasında yer alır.

Xiaomi Cep Telefonu Bataryası Çeşitleri

Akıllı telefonların modellerine ve fonksiyonel özelliklerine göre boyutları, şekilleri ve güçleri değişkenlik gösteren bataryalar klasik pillerin farklı şekillerde sarılmış hali olarak tanımlanabilir. Cep telefonu bataryalarının çoğunlukla ince, uzun dikdörtgen şekilde tasarlanmasının temel nedeni daha fazla katmanı daha küçük bir alana sığmasını sağlamak denilebilir. Cep telefonu bataryalarının içeriği temelde şarj edilebilen kalem pillerle büyük oranda benzerlik gösterir. Cep telefonu bataryalarının uzunluğu içeriğindeki lityum oranını belirler. Bir batarya ne kadar uzun ise o oranda lityum barındırır. Lityum oranının fazla olması daha fazla kimyasal reaksiyon oluşması anlamına gelir. Bu durum bataryada çok daha fazla elektrik bulunması dolayısıyla da şarjın çok daha uzun süre kullanılabilmesi anlamını taşır. Bataryalar cep telefonuna entegre olabilen ya da takıp çıkarılabilen bataryalar şeklinde farklılık gösterir. Cep telefonuna entegre olan bataryalar takıp çıkarılabilen bataryalara göre daha ince tasarlanır. Teknolojinin gelişmesi ile artık kullanılmayan nikel pillerle lityum bataryalar kıyaslandığında lityum bataryalar kısa sürede hızlı şarj olabilir. Hızın ve işlevselliğin ön plana çıktığı teknoloji çağında lityum pillerin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinin başında hızlı ve kısa sürede şarj edilebilir olması gelir. Birçok cep telefonu bataryası hemen her model telefona uyum sağlayabilir özellikte üretilir. Bataryaları birbirinden ayıran en belirgin fark kapasite değerleri olur. Cep telefonu bataryalarının depolayabildiği enerji miktarını belirleyen kapasite,  telefonun kullanılabileceği maksimum süreyi belirlediği için büyük önem taşır. Bataryaların teknik özellikleri arasında hızlı şarj desteğine sahip olması gibi özellikler de bulunur. Hızlı şarj özelliği bulunan bataryaların üretici firma tarafından bu özelliği belirtmesi güvenli bir kullanım sağlaması açısından önem taşır. Xiaomi mi 6 ( bm39 ) batarya pil, Xiaomi mi 6 marka cep telefonları ile uyumlu olup yedek batarya olarak da temin edilebilir. Xiaomi mi 5s plus bm37 batarya pil ise Xiaomi marka mi, redmi ya da plus serisi cep telefonları ile uyum sağlayabilir. İster yenileme ister yedek parça olarak kullanılacak bataryaların cep telefonuna uyumlu markalardan tercih edilmesi cihazın hem daha güvenli hem de daha uzun ömürlü kullanımına imkan sunar.

Xiaomi Cep Telefonu Bataryası Fiyatları

Cep telefonu bataryalarının fiyat etiketleri birçok parametreye göre çeşitlilik gösterir. Cep telefonu bataryalarını yüksek kapasiteye sahip olması, uzun ömürlü kullanım sağlamaları fiyat performanslarının da yüksek olmasına etki eder. Hızlı şarj özelliği bulunan bataryalar ile kablosuz şarj teknolojisine sahip olan bataryaların da fiyat aralıkları standart ürünlere kıyasla daha yüksek performans gösterir. Xiaomi cep telefonu bataryası fiyatları üzerinde de cep telefonunun modeli, bataryanın güç kapasitesi, hızlı şarj özelliğine uyumlu olması gibi birçok parametre belirleyici olur. Bu çerçevede çok fazla alternatifle karşılaşabileceğiniz batarya çeşitleri arasından cihazınızın modeline ve ihtiyaçlarınıza uygun uygun olan ürünü seçmek en doğru tercih olur. Cimri.com adresi üzerinden ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan ürünleri filtreleme seçenekleri sayesinde kolaylıkla inceleyebilir, farklı fiyat alternatiflerini kıyaslayarak sizin için fiyat, performans oranı en doğru ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Fiyat araştırmasının yanı sıra kullanıcı yorumlarını dikkate alarak en doğru ürün tercihini yapmak hem uzun süre kullanımı mümkün kılar hem de bütçe dostu bir tercih olur.

Xiaomi Cep Telefonu Bataryası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Cep telefonu bataryası tercih ederken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta seçilen bataryanın orjinal ürün olmasıdır. Telefon marka ve modeliyle uyumlu olan bataryalar daha güvenli bir kullanım olanağı sunar. Telefon kapasitesinden daha yüksek güçte batarya tercih edilmesi kullanımda çeşitli sorunlara yol açabilir. bununla birlikte telefon batarya girişi ile batarya üzerindeki pinlerin uyumlu olması gerekir. Bu uyumun sağlanamaması durumunda telefonun çalışmaması gibi bir durumla karşı karşıya kalınabilir. Örneğin Xiaomi Redmi Note 2 bm45 batarya pil satın alacaksanız kullandığınız telefon modelinin de buna uyum sağlaması büyük önem taşır. Kullandığınız telefon hızlı şarj edebilme özelliğinde ise ya da kablosuz şarj teknolojisine sahip ise tercih edeceğiniz bataryanın da bu özelliklere sahip olması gerekir. Teknik bilgiye sahip değilseniz batarya değişimi sırasında profesyonel destek alınması dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında gelir. Aynı zamanda batarya üreticisinin belirttiği kullanım talimatlarına hem montaj sırasında hem de kullanım sırasında uymak sağlıklı bir kullanım deneyimi yaşamak adına büyük önem taşır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery