Çay / Çaydanlık Setleri

Çay / Çaydanlık Setleri Fiyatları

1734 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Çay / Çaydanlık Setleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çay / Çaydanlık Setleri modelleri ve Çay / Çaydanlık Setleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çay / Çaydanlık Setleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Taç, Arçelik, Pierre Cardin, Paşabahçe. 1734 adet Çay / Çaydanlık Setleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Çay / Çaydanlık Setleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Çay / Çaydanlık Setleri markası:

En Çok İncelenen Çay / Çaydanlık Setleri Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Çay / Çaydanlık Setleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1734 Çay / Çaydanlık Setleri modeli içerisinde en ucuz Çay / Çaydanlık Setleri fiyatı 5.5 TL iken, en yüksek Çay / Çaydanlık Setleri fiyatı 2113.66 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Çay / Çaydanlık Setleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Nisan 2021 tarihinde ortalama Çay / Çaydanlık Setleri fiyatı ise 194.71 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Çay / Çaydanlık Setleri Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Çay / Çaydanlık Setleri modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Çay / Çaydanlık Setleri modeli:
Cimri'nin Seçimi
Arçelik Tiryaki K 3283 C Uyumlu Cam Demlik
Arçelik Tiryaki K 3283 C Uyumlu Cam Demlik
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
21
Paşabahçe Heybeli Çay Seti
Paşabahçe Heybeli Çay Seti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Çaydanlık Setleri

Çeyiz adeti Türk kültüründe yıllardan beri devam eden bir alışkanlıktır. Her kadın çeyizini büyük bir özenle düzer. Çeyizdeki her parça önemlidir. Tabaklar, çatal bıçak setleri, tencere setleri ve en önemlisi de çaydanlık setleri çeyizlerde bulunan ürünlerdir. Türk kültürünün olmazsa olmazlarından birisi çaydır. İstisnasız her ailede çaysız günü geçiremeyen birileri vardır. Kahvaltıların, akşam yemeği sonralarının vazgeçilmeyen içeceğidir. Buna paralel olarak çaydanlık setleri de her evin vazgeçilmeyen parçalarından olmuştur. Çaydanlık setleri çeyizlerde mutlaka olması gereken parçalardandır. Porselen ve seramik markalarının istisnasız ürettiği ürünler arasında çaydanlık setleri vardır. Çeşitli birçok çaydanlık seti vardır. Her biri birbirinden farklı ve göz alıcı tasarımlara sahiplerdir. Renk, şekil ve üretildiği madde bakımından çaydanlık setleri farklılık gösterir. Bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda çeşitli birçok çaydanlık seti modeli ortaya çıkar. Hem tasarım olarak hem de marka olarak düşünüldüğünde çaydanlık seti alıcıları için birçok çeşit seçeneği ortaya çıkar. Çaydanlık setleri alt demlik ve üst demlik olmak üzere iki parçadan oluşur.

Çaydanlık Seti Özellikleri

Birçok çaydanlık seti markası ve buna paralel olarak çaydanlık seti markası vardır. Her çaydanlık seti kullanıcılara farklı özellikler ve güzellikler sunar. Bir çaydanlık setinin içinde birden fazla şey olabilir. Bazı çaydanlık setleri porselendir. Bazı çaydanlık seti modelleri ise seramik olabilir. Ama en yaygın çaydanlık seti modelleri paslanmaz çelik olanlardır. Paslanmaz çelik olan çaydanlık setleri kullanıcılar tarafından daha kullanışlı bulunur. Aynı zamanda daha uzun ömürlüdür. Çünkü deformasyon ihtimali seramik ve porselen modellere göre daha azdır. Porselen ve seramik çaydanlık setlerinin kullanım ömrü daha az olabilir. Çünkü kırılabilir ürünlerdir. Ama tasarım olarak seramik ve porselen çaydanlık seti modelleri göze daha çok hitap eder. Kullanıcılar tarafından daha çok beğenilir.  Şık tasarımları ile birçok çeyiz setinin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Bazı alıcılar hem porselen çaydanlık seti hem de paslanmaz çelik çaydanlık seti alabiliyor. Paslanmaz çelik çaydanlık setleri günlük kullanım için tercih ederler. Porselen çaydanlık setleri ise misafirler için ve vitrinleri süslemek için daha çok uygundur. Görüldüğü gibi çaydanlık seti modelleri kullanıldığı malzeme olarak bile çeşitlidir. Klasik modellerin aksine çaydanlık seti elektrikli de olabilir. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile beraber çaydanlık takımı modellerine elektrikli olanlarda eklendi. Fazlası ile rağbet gören modellerden birisi haline gelmeye başladılar. Kullanımı oldukça konforlu ve hızlıdır. Aynı zamanda enerji tasarrufu açısından da avantajlıdır. Elektrikli çaydanlık seti modelleri elektriksiz modellere göre daha fazla sıvı alma kapasitesi vardır. Kalabalık aileler için birebirdir. Çaydanlık seti modelleri kapasite açısından farklılık gösterebilir. Porselen ve seramik çaydanlık setleri, paslanmaz çelik çaydanlık setleri ve elektrikli çaydanlık setlerine göre daha az sıvı alabilir. Alt demlik ve üst demlik kapasitesi de kendi içinde farklıdır. Üst demlik alt demliğe göre daha az su alır. Porselen ve seramik çaydanlık setleri farklı renklerde ve desenlerde olabilir. Bundan dolayı Porselen veya seramik çaydanlık seti almak isteyenler için çeşitli birçok model seçeneği vardır bundan dolayı karar vermek daha zordur. Sade modellerin yanı sıra alt demliği ve üst demliği farklı renklerde olan modeller vardır. Paslanmaz çelik çaydanlık seti almaya karar verenlerin işi biraz daha kolaydır. Çünkü paslanmaz çelik çaydanlık setleri genel olarak aynı tasarımlara sahiptir. Çok fazla model seçeneği yoktur. Ama klasik tasarımları ile en çok tercih edilen modeller arasında olmaya devam eder.  

Çaydanlık Seti Fiyatları

Yemek setleri, çatal bıçak setleri ve çaydanlık setleri gibi mutfak araç ve gereçleri çoğu zaman pahalıdır. Özellikle set halinde olan modeller daha pahalıdır. Fiyatları etkileyen bazı önemli faktörler vardır. Çaydanlık seti modelleri de özelliklere, markaya ve kullanıldığı malzemeye göre değişiklik gösterir. Porselen, seramik ve çelik olması fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Ama bu net olarak belirleyici değildir. Markalar arasında değişiklik gösterebilir. Bazı markalarda porselen modeller daha pahalı şken pazı modellerde çelik veya titanyum modeller daha pahalı olabilir. Fakat kesin olarak fiyatı etkileyen bir faktör vardır. Çaydanlık setinin elektrikli olup olmaması fiyatı etkiler. Elektrikli çaydanlık setlerinin fiyatlarları elektriksiz modellere göre fazladır. Aynı zamanda tasarım da fiyat için belirleyicidir. Daha detaylı ve farklı tasarıma sahip olan modellerin fiyatları daha fazladır. Genel olarak basit modellerin fiyatları daha ucuzdur diyebilir. Fakat her bütçeye hitap eden çaydanlık seti bulunabilir Çaydanlık seti fiyat bakımından geniş bir aralığa sahiptir. Çaydanlık seti yorumları da markadan markaya ve kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik gösterir. Daha basit bir model alan kullanıcılar genellikle memnun kalmaz. Elektrikli çaydanlık seti alanlar çoğu zaman memnun kalır. Daha kullanışlı ve konforlu olduğunu iddia ederler. Tabi bu durum objektif değildir. Kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Çaydanlık seti modeli konusunda ortak paydada buluşmak zor olabilir. Çaydanlık seti modelinden en önemli nokta kişinin zevkidir. 

Çaydanlık Seti Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çaydanlık seti seçme süreci zordur. Çünkü çok fazla model ve çok fazla marka vardır Çaydanlık setleri, tasarım özellik, kullanıldığı malzeme olmak üzere bazı fakörlerde değişiklik gösterir. Bundan dolayı çaydanlık seti almadan önce kısa bir araştırma yapıp nasıl bir model istenildiğine karar vermek yararlı olabilir. Paslanmaz çelik çaydanlık seti almaya karar verdiyseniz eğer aldığınız çaydanlık setinin %100 çelik olduğundan emin olmalısınız. Bazı çaydanlık seti modelleri karışım yada korsan olabilir. Bu modeller hem sağlık açısından zararlıdır hem de bu çaydanlık setlerini uzun yıllar kullanamazsınız. Sizi yarıda bırakabilir. Yüzde yüz çelik olmayan modeller yeterince dayanıklı değildir ve kısa sürede çöp olur. Çaydanlık modellerinde taban kalınlığı da son derece önemlidir. Taban ne kadar kalın ise çaydanlık seti o kadar kalitelidir. İnce tabanlı çaydanlık setleri kullanışlı değildir. Kalın tabanlı modeller çoğu zaman ağırdır. Çaydanlık setinin kalitesini ağırlığından anlayabilirsiniz. Son olarak çaydanlık setinin üst demliğinin kpağında özel bir kilit olup olmadığını kontrol edin. Özel kilidi olmayan ürünler çay doldururken çıkabilir. Bundan dolayı kapağı her seferinde tutmanız gerekir. Bu da ekstra efor ister. Özel kilitli demlik kapaklı kullanımı kolaylaştırır. Aldığınız çaydanlık modelinin tasarımına da dikkat etmeniz önemlidir. Bazı modeller göz alıcı tasarımlarda olsada kullanılan boya hızlı bir şekilde akabilir. Tasarımda kullanılan boyanın uzun sürede akmayacağından emin olmalısınız. Bundan dolayı kaliteli bir çaydanlık seti seçmeniz yararınıza olur.
Çaydanlık Seti Kullanımı

Çaydanlık setini kullanmak son derece kolaydır. Oluşabilecek kireçleri ve lekeleri önlemek için ürünler kullanıldıktan hemen sonra yıkanmalı ve kurulanmalıdır. Çaydanlık setleri uzun süre yıkanmazsa eğer ürünün çeliği paslanabilir ve renk değiştirebilir. Bundan dolayı çaydanlık setlerini kullanırken temizliğine dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda temizleme esnasında kullanılan bulaşık deterjanının içeriği de önemlidir. Her türlü kimyasal kullanılmamalıdır. Bazı kimyasallar ürüne zarar verebilir. Çaydanlık setini temizlerken tel, fırça gibi temizleyiciler kullanılmamalıdır. Bu aletler üründe çiziklere neden olabilir. Çaydanlığı doldururken ürünü ağız hizasından iki parmak aşağıya kadar doldurmalısınız. Bu işlem taşmaları engeller. Ocağın alevi çaydanlık setinin tabanını geçmemelidir. Aksi takdirde ürünün kulpunda renk değişimleri ve deformasyonlar meydana gelebilir. Bu talimatlar bütün çaydanlık seti modelleri için geçerlidir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery