Eğlence, spor ve ulaşım gibi amaçlarla kullanılan bisikletin birçok aksesuarı vardır. Aksesuarlar, bisikleti kullanan kişi için daha güvenli ve güzel sürüş garantisi verir. Brooks, Modacar, Action, Superman, Altis, Hattrick, Batman markaları bisiklet aksesuarı üreten markalardır. Cimri.com da bu markaların bisiklet aksesuarları modellerini inceleyebilirsiniz.

BİSİKLET AKSESUARLARI NELERDİR?

Bisiklet aksesuarları kategorisi birçok farklı amaçtaki ürünleri kapsamaktadır. Bisiklet kilidi, bisiklet pompası, korna, sibop kapağı, bisiklet kaskı, bisiklet aküsü, koruyucu set, sele, gidon sargısı, paça bandı, matara ve daha sayamadığımız birçok ürün bisiklet aksesuarları kategorisinde yer almaktadır. Bu araçların hepsinin amaçları birbirinden farklıdır. Bisiklet kilidi, bisikletinizin park ettiğiniz yerlerde güvenliğini sağlanması için kullanılır. Basit bir kilit mekanizmasıdır. Bisiklet pompası, tahmin etmediğiniz zamanlarda bisiklet lastiğinin patlaması sonucu hava basan araçtır. Bisiklet aküsü, elektrikli bisikletler için tasarlanmıştır. Sibop kapağı, lastiklerin havasının kaçmaması için takılan küçük bir aparattır. Bisiklet kaskı, bisiklet sürerken dışarıdan gelebilecek kazaların en az zararla çıkılmasını sağlar. Sürücülerin kafalarına alabileceği darbeleri önler. Koruyucu set, sürücünün düşmesi durumun da bacak ve kol bölgelerinde yaralanmaları önleyen bant şeklinde araçtır. Sele, bisikleti sürerken oturulan alandır. Çeşitli renk ve modeller de üretilmiştir. Gidon sargısı, özellikle bisiklet sporuyla uğraşanlar tarafından kullanılır. Bisikletin kafa kısmına sarılan banttır. Amacı bisikleti süren kişinin ellerinin daha sıkı sarılmasıdır. Paça bandı, bisiklet sürerken giysilerimizin pedala takılmaması için tasarlanmıştır. Pantolon ya da bol paçalı kıyafetlere takılır. Matara ise bisikletin alt kısmında duran su içmeye yarayan kaptır. Uzun bisiklet yolculukların da vazgeçilmezdir. Birçok model ve rengi bulunur.

Yukarı da bahsettiğimiz ürünlerin farklı model ve renklerini Cimri.com da bisiklet aksesuarları kategorisinde bulabilirsiniz.