Marka
Willow Tree
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • BİBLO

  Kısaca süs eşyası diyebiliriz. Çeşitli maddelerden yapılır ve genellikle küçük boyuttadırlar. İlk defa MÖ 2000’li yıllarda kalıntılarına rastlanılmış ve geliştirilerek günümüze kadar gelmiştir. Hemen hemen herkesin evinde bir tane biblo vardır. En çok hediye alınırken tercih ediliyor. Siz de bir sevdiğinizi mutlu etmek istiyorsanız ya da evinizin dekorasyonunda yenilemeler yapacaksanız. Ihouse, Gift Cloud, Mukko home, I love home, Willow tree, Thanx Co gibi markalardan en ucuz biblo, en uygun biblo modellerini karşılaştırabilir ve ulaşabilirsiniz.

 • BİBLO HAMURU NASIL YAPILIR?

  Biblolar evlerimizin vazgeçilmezidir. Özellikle salon dekorasyonlarında oldukça fazla kullanılır ve bulunulan mekanı modernize edip zengin gösterir. Peki evde de kendi tasarımınız ve hayal gücünüzü kullanarak kolayca biblo hamuru yapılabileceğini biliyor muydunuz? Bunun için her evde bulunulan bir kaç malzeme yeterli. Öncelikle gerekli malzemeler; ağaç tutkalı, buğday nişastası ve toz boyadır. İsteğe göre akrilik boyalarda kullanılabilir.

  Biblo hamurunu yapacağınız ortam çalışmanın kolay olabilmesi için oldukça önemlidir bu nedenle sıcaklık uygun bir seviye getirilmelidir. Ne çok sıcak ne de çok soğuk, oda sıcaklığında olması idealdir. Hamurun ölçüsü; 1 su bardağı beyaz ağaç tutkalı, 1.5 su bardağı buğday nişastası. İlk önce nişasta bir kabın içine dökülür. Üzerine tutkal ilave edilir. Güzelce yoğurulur. Daha sonra kıvama gelen hamur bir iki gün hava ile temas etmeyecek şekilde bir poşet içerisinde dinlendirilir. Dileyen hemen de kullanabilir.

  Kol ve ayak hamuru bu tariften biraz daha sert olacak onun için hazırladığımız hamurdan bir parça alıp azar azar nişasta ekleyerek tekrar yoğurunuz. Boyalı hamurda ise elde etmek istediğiniz renk tozundan biraz açık yapmalıyız. Hamur kuruyunca koyulaşıyor. Hamurun renklendirilmesi ise; toprak toz boya, gıda boyası ve buna benzer boyalar olabilir. Bu boyaların çevreye ve insana herhangi bir zararı yoktur.

  Yapılacak son işlem ise bitirmiş olduğunuz çalışmanızın daha canlı ve göz alıcı bir görünüme sahip olması için, parlak sprey vernik le verniklendirilir.

 • BİBLO SEÇİMLERİNİ NEYE GÖRE YAPMALIYIZ?

  Dekorasyon ürünlerinden biri olan bibloları seçerken hangi mekanda kullanılacaksa uyumuna bakarak seçilmelidir. Eğer ortam büyükse büyüklüğe uygun ve kendini belli eden biblolar seçilmelidir. Eğer küçük biblo tercih edilirse dekorasyon içerisinde biblo kendini gösteremeyecektir. Ebat kadar biblo seçiminde sayı da önemlidir. Mekanı biblolarla doldurup sıkıcı bir ortam yaratmak yerine, uygun noktalara bibloları yerleştirmek daha iyi olacaktır.

  Biblo seçiminde bibloların modern görünmesinin yanı sıra canlı renklere sahip olmasına dikkat edilmelidir. Ortama canlılık katacağı için renk konusu önem taşıyor. Mekanda tek biblo kullanılabileceği gibi bütünlük sağlanıyorsa birden fazlada biblo kullanılabilir. Burada önemli olan bibloların birbirini tamamlayıp kombinasyonu sağlıyor olabilmeleridir.

 • Birbirinden farklı olan birçok tasarıma ve renk seçeneğine Cimri.com’dan ulaşmak mümkün. Tarzınıza ve dekorasyonunuza en uygun modelleri, en ucuz fiyatlarla karşılaştırarak sahip olabilir. Evinize renk katabilirisiniz.