BEBEK HAMAĞI NEDİR?

Basit harmonik hareketlerde salınım yapan, şekil alabilen bir kumaşa sahip olmasından ötürü vücuda baskı yapmadan, vücudun kendi şekli ile yatmaya olanak veren ve kullanıldığında adeta havada yavaşça süzülme hissi bırakan rahatlama gereçlerine hamak denir. Hamaklar iki ucu sabit bir noktaya tutturulmuştur. Yaptığı salınım insanları rahatlatır, huzur ve uyku verir. Bu kadar rahatlatıcı bir gereci sadece yetişkinlerin kullanmasını haksızlık olarak gören bebek ürünleri üreticileri, bebeklerimiz için de onların boyutlarına uygun, maksimum konfora sahip bebek hamaklarını üretip, minik bedenlerin hizmetine sunmuştur.

Bebek hamağı alırken nelere dikkat edilmeli?

Bebek hamağı alırken, her zamanki gibi güvenlik ön plandadır. Minik bedenlerin herhangi bir kazadan ötürü oluşabilecek zararı en aza indirgeyebilmek için yerden yüksekliği 30cm’yi aşmayan modeller tercih edilmelidir. Ayrıca, bebek hamaklarında ekstra minder veya yastık kullanılmamalıdır. Ekstra minder veya yastıklar yanlışlıkla bükülerek bebeklerin solunum yollarını tıkayıp, boğulmasına sebep olabilir. Bebekler bebek hamağında, solunum yollarının kapanabilmesi tehlikesi yüzünden sırt üstü yatırılmalıdır. Bunun yanında bebek hamaklarında kullanılan kumaşlar pamuk olmalı ve yıkanabilir olmalıdır.

Bebek yıkama hamakları nedir? Ne işe yarar?

Seyyar bebek yıkama hamakları ise, bebeklerin konforlu biçimde banyo yapması için kullanılan eşyalardandır. Bebekleri banyo yaptırırken sabunlu ya da şampuanlı ellerle tutmak çok güçtür. Bebek elinizden kayıp düşebilir, zarar görebilir. Bebekleri tutmak çok güç olduğundan, bebekleri tek başına banyo yaptırmak çok zor olabilir. Bebek yıkama hamakları, bebeklerin plastik banyo küvetlerinin içine konan bir üründür. Bebekleri banyo yaptırırken oluşabilecek boğulma ya da yaralanma tehlikelerine karşı korur. Ayrıca bu ürünü normal banyonuzda da kullanabilirsiniz. Dizlerinizin üzerine koyduğunuz ürünün üzerine güvenle bebeğinizi koyup, banyo işlemini tamamlayabilirsiniz. Ürün, su tutmayan şekilde dizayn edilerek çabuk kuruyup bakteri oluşmasını engelleyecek şekildedir.

Bebek hamağı fiyatları, 69.90 tl’den başlayıp, 449.90 tl’ye kadar uzanabilir. Fiyatlar dönemsel olarak veya kampanyalara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bliss markalı bebek hamağı gibi, bebek hamağı ahşap modelleri, metal kenarlı modelleri, elyaf dolgulu ve kemerli modellerinin en uygun fiyatlılarını cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.