Güneşin insan cildine zararlı ışınları yaz mevsiminde ve özellikle öğle saatlerinde daha yoğun bir biçimde hissedilir. Cilt için çok tehlikeli etkileri olabilen güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak, lekelere, yaralara, yanıklara ve daha derin cilt hastalıklarına yol açabilir. Cildinizi genç yaşlı demeden güneşin zararlı ışınlarından korumanız önerilir. Bu amaçla şapka takmak, serin tutacak uzun kollu kıyafetler giymek, gölgede kalmaya dikkat etmek ve güneş kremi kullanmak gibi çözümler söz konusudur.

İnsan derisini güneşin zararlı etkilerinden korumak üzere özel olarak formülize edilmiş güneş kremi çeşitleri kullanılabilir. Bu kremler, cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak belirli bir ölçüye kadar cildin zarar görmesini önleyebilirler. Sadece tatilde güneşlenirken değil, tarlada çalışırken, bahçe işleri yaparken, saatlerce açık havada dolaşırken, spor yaparken de güneş kremi kullanmak gerekir.

Güneş Kremi Kullanmak Şart mı?

Güneşin UVA, UVB ışınları insan cildinin DNS’sına zarar verecek, farklılaştıracak bir güce sahiptir. Bu ışınların etkisine karşı koruma ise Sun Protection Factor kelimelerinin baş harflerinden oluşan SPF ile ifade ediliyor. Güneş kremlerinin içeriğinde bulunan SPF derecesi, söz konusu kremin ne kadar güçlü bir koruma sağlayacağını gösteriyor. Peki, güneş koruyucu krem kullanmazsak ne olur? Güneşin zararlı ışınlarından cildi koruyamazsak cilt DNS yapısı bozulur. Bu da yaşlanma, cilt lekelerinde artma, cilt yanıkları gibi sorunlara neden olabilir.

Bebekler İçin Güneş Kremi Var mı?

Bebek cildine özel güneş kremleri de üretilmektedir. Farklı markaların bebek güneş koruyucu kremleri alınarak bebeğin cildine uygulanabilir.

Uygun Fiyatlarla Güneş Kremi Nereden Alınır?

Cimri ile Sebamed, Bioderma, Hipp, Mustela, Nivea, Biobaby, Babe, Bubchen, Avene, Bestway, Chicco, Coppertone, Garnier, Arko, Herbadem markalarının güneş kremlerini uygun fiyatlarla alabilirsiniz.