Bakır Boru Bükme
”arama sonuçlarıEn Uygun Bakır Boru Bükme Fiyatları
- 68 Ürün
Workpro WP303004 6/8/10 mm Profesyonel Bakır Boru Bükme

Workpro WP303005 15-22 mm 180 Derece Ağır Hizmet Bakır Boru Bükme

RIDGID R36122 404 Model 400 1/4'' Bakır Çelik ve Paslanmaz Boru Bükme

RIDGID R36127 412M Model 400 12 mm Bakır Çelik ve Paslanmaz Boru Bükme

Virax 251118 Bakır Boru Bukme

Wert W2183 Bakır Boru Bükme Makinesi

RIDGID R36097 406 Model 400 3/8'' Bakır Çelik ve Paslanmaz Boru Bükme

RIDGID R36112 406M Model 400 6 mm Bakır Çelik ve Paslanmaz Boru Bükme

Virax 251123 3/8 inç Bakır Boru Bükme

Virax 250302 Yay Tipi Bakır Boru Bükme

Virax 250301 Yay Tipi Bakır Boru Bükme

Virax 251121 1/4 inç Bakır Boru Bükme

Super Ego 14 mm Bakır Boru Kıvırma Boru Bükme Aparatı

Beta 388 14 mm Bakır Boru Bükme

Beta 388 8 mm Bakır Boru Bükme

Beta 388 16 mm Bakır Boru Bükme

Gümrük Bey CT-999RF Boru Bükme Seti – Manuel Bakır/alüminyum/pvc Boru Bükme Makinesi 10–22 mm

Universal Bakır Boru Bükme Yayı 1/2

Karahanbey Workpro WP303004 6/8/10MM 180˚ Profesyonel Bakır Boru Bükme

Universal Bakır Boru Bükme Yayı 5/8

Esmo Home WP303005 15-22MM 180˚ Ağır Hizmet Bakır Boru Bükme - Option-1

Larskas WP303004 6/8/10MM 180˚ Profesyonel Bakır Boru Bükme

WP303004 6/8/10MM 180˚ Profesyonel Bakır Boru Bükme

Frefly Store WP303004 6/8/10MM 180˚ Profesyonel Bakır Boru Bükme

Beta 388C/C8 Metrik Bakır Boru Bükme Aleti

Süper Ego Seka10 Bakır Boru Bükme 10 Mm

Virax 5/16\'\' Çelik Gövde Bakır Boru Bükme Aparatı

Virax 1/4\'\' Çelik Gövde Bakır Boru Bükme Aparatı

Virax 3/8\'\' Çelik Gövde Bakır Boru Bükme Aparatı

Virax 2511 15 Çelik Gövdeli Bakır Boru Bükme 15Mm

Artiko Metin Isıtma Soğutma Bakır Boru Bükme Aparatı 4'lü Set Plastik

W 2183, Bakır Boru Bükme Ø 6/8/10MM, Turuncu
Bakır Boru Bükme
Konutların inşasında gerek suyun hane içinde kullanılabilmesi gerek doğalgaz hatlarının çekilmesi için borulara ihtiyaç duyulur. Konutlarda temiz suyun gelmesi, atık suyun atılması, sıcak ve soğuk suyun ayrımının yapılması ve doğalgaz hattının yapılması için döşenen boruların uygun bir şekilde kullanılması için boruların bükülmesi gerekebilir. Binaların içinde boruların bükülmesini sağlayan alete boru bükme aleti denir. Boru bükme aleti, çeşitli şekle sahip olan boruların inşaatı yapılan binanın yapısına, tesisatına uygun bir şekilde yeniden şekillenmesini sağlamak için kullanılır. Boruların farklı tür ve boyutta olmasına göre boru bükme aleti tercih edilir. Borular metal, aluminyum, çelik, titanyum gibi farklı tür ve çeşitlere sahiptir. Borulardaki bu çeşitlilik ve boyutlarındaki farklılıklar nedeniyle boru bükme aletinin de farklı modelleri ve çeşitleri bulunur. Tesisatçıların en çok tercih ettiği modellerden biri de bakır boru bükme aletidir. Bakır boru bükme aletinin kullanılacak olan mekan ve borunun türüne göre farklı çeşitleri mevcuttur.
Bakır Boru Bükme Aleti Çeşitleri
Boru bükme aletleri metal, alaşım, alüminyum, titanyum ve çelik gibi malzemeden yapılan boruların yeniden şekillenmesi için kullanılır. Boru bükme işlemi inşaat sektöründe kullanılabildiği gibi, ziraat alanında kullanılan tarım ve iş makinalarında da kullanılır. Boru bükme işlemi için gereken boru bükme aletinin çeşidini de kullanılacak olan borunun estetik görünümü, borunun cinsi ve borunun kalınlığı belirler. Bakır boru bükme kıvırma aletlerinin 6 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm, 14 mm, 15 mm, 16 mm ve 18 mm gibi kıvırma işleminin yapılacağı borunun kalınlığına ve kullanıcının ihtiyacına göre farklı çeşitleri mevcuttur. Bakır boru bükme aparatı kullanılacak olan borunun bükme derecesine göre de çeşitlilik gösterir. Boruları 90 derece bükme özelliğine sahip boru bükme aletleri olduğu gibi 180 derece kıvırma özelliğine sahip bakır boru bükme aleti de bulunur. İnşaat sektöründe, endüstriyel mutfakta tercih edilen boruların bükme işleminde bakır boru bükme aletleri kullanılabileceği gibi bakır boru bükme makinesi de tercih edilebilir. Bakır boru bükme makineleri kalınlığı konutlarda bulunan borulardan ziyade daha kalın ve daha farklı türdedir. Bakır boru bükme makineleri hidrolik boru bükme, manuel boru bükme ve elektrikli boru bükme aleti olmak üzere üç farklı çeşidi bulunur. Bakır boru bükme aletleri manuel boru bükme kategorisinde bulunur. Manuel boru bükme aleti olan bakır boru bükme aletleri ile boru bükme işlemini gerçekleştirirken farklı metotlar kullanılır. Bakır boru bükme aparatı ile basarak bükme yöntemi, sararak bükme yöntemi ve makaralı bükme işlemlerini gerçekleştirebilir. Bakır boru bükme aletlerinin ısıtma ve soğutma montajında kullanılabileceğiniz çeşitleri de mevcuttur. Bakır boru bükme aparatı, kullanacağınız borunun cinsi, kalınlığı, borunun bulunduğu mekan, su veya doğalgaz olmasına göre çeşitlilik gösterir. Bakır boru bükme aparatları farklı markalar tarafından da çeşitli dizayn, renk, model, kalite ve malzemelerden üretilir. Kullanıcılar kendi ihtiyaçları doğrultusunda en uygun çeşide sahip olan bakır boru bükme aletini tercih edebilir.
Bakır Boru Bükme Fiyatları
Bakır bakır boru bükme aletlerinin ergonomik ve elastik olması kullanıcılar için önemli bir unsurdur. Kullanıcıların ihtiyaç ve isteklerine uygun bakır boru bükme aletlerini satın almak istediklerinde ürünün fiyatına da dikkat ederler. Bakır boru bükme fiyatlarını belirleyen birçok farklı etken bulunur. Bu etkenlerden biri bakır boru bükme aletinin çeşididir. Bakır boru bükme aletlerinin mm sayısındaki artış ile birlikte fiyatında da bir artışın olduğu görülür. Bakır boru bükme aletlerinin içerisinde farklı mm lerde olan çeşitlerinin bulunduğu takım şeklinde setleri de mevcuttur. Bakır boru bükme setlerinin tek tek farklı mm lerde satın almaya göre daha uygun fiyata sahip olduğu görülür. Bakır boru bükme aletlerinin kıvırma derecesi de hem kullanıcılar için önemli bir husus iken hem de fiyatını etkileyen bir unsurdur. Bakır boru bükme aletlerinin kıvırma derecesi 90 derece olanların fiyatı da düşük olurken 180 derece kıvırma işlemi yapan bakır boru bükme aparatları daha yüksek fiyata sahiptir. Bakır boru bükme aletinin fiyatını belirleyen bir diğer husus da ürünün markasıdır. Markalar arasında fiyat farklılıkları olduğu görülür.
Bakır Boru Bükme Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?
Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda birçok bakır boru bükme aleti seçenekleri bulunur. Bakır boru bükme aletleri seçenekleri arasında kullanıcılar satın alırken dikkat etmesi gereken birçok husus vardır. Öncelikle bakır boru bükme aleti satın alınmadan önce boru kıvırma işleminin geçrekleştirecekleri borunun hangi malzemeden üretildiğine dikkat edilmelidir. Borunun metal, alaşım, alüminyum, titanyum ve çelik gibi malzemelerden olması gerekir. Farklı malzemelerden üretilen borularda bakır boru bükme aleti tercih edilmesi çok doğru bir seçim değildir. Bir diğer husus ise borunun et kalınlığıdır. Borunun mm kalınlığına göre aynı mm kalınlıktaki bakır bükme aparatı satın alınmalıdır. Bakır boru bükme 10 cm satın aldığınız zaman sadece o kalınlıkta bulunan borularda kıvırma işlemi yapabilirsiniz. Kullanıcıların bakır boru bükme aletinin satın alırken kaç derece kıvırma işlemi yapabildiğine de dikkat etmesi gerekir. Bakır boru bükme aletleri 0-180 derece açı ile kıvırma işlemi gerçekleştirebilirler. Ancak bazı bakır boru bükme aletleri sadece 0-90 derece arası kıvırma işlemi gerçekleştirebilir. Kullanıcılar bakır boru bükme aleti satın alırken ürünün özelliklerini dikkatli inceleyerek uygun olan bakır bükme aleti satın almalıdır.