track source
track source

Baharat Setleri & Baharatlıklar

Baharat Setleri & Baharatlıklar Fiyatları

956 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Baharat Setleri & Baharatlıklar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Baharat Setleri & Baharatlıklar modelleri ve Baharat Setleri & Baharatlıklar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Baharat Setleri & Baharatlıklar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Taç, Paşabahçe, Euro Flora, Korkmaz. 956 adet Baharat Setleri & Baharatlıklar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Baharat Setleri & Baharatlıklar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Baharat Setleri & Baharatlıklar markası:

En Çok İncelenen Baharat Setleri & Baharatlıklar Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Baharat Setleri & Baharatlıklar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 956 Baharat Setleri & Baharatlıklar modeli içerisinde en ucuz Baharat Setleri & Baharatlıklar fiyatı 2.24 TL iken, en yüksek Baharat Setleri & Baharatlıklar fiyatı 2659.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Baharat Setleri & Baharatlıklar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Baharat Setleri & Baharatlıklar fiyatı ise 148.22 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Baharat Setleri & Baharatlıklar Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Karaca 7 Parça Kartanesi Baharat Takımı
Karaca 7 Parça Kartanesi Baharat Takımı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Baharat Setleri ve Baharatlıklar

Yemeklerdeki lezzet dengesini sağlayan dokunuşlar çeşitli baharatlar ile sağlanır. Çeşitli bitki ve sebzelerden elde edilen kurutulmuş baharatları uzun vadeli kullanabilmek için iyi koşullarda saklamak gerekir. Baharatların yapısı koruyarak bir sonraki kullanıma taze kalmalarını sağlayan ise baharatlık ürünleridir. Pratik mutfak gereçlerinin olmazsa olmazlarından baharatlıklar farklı model ve türde satışa sunulur. Hem ev hem de işletmelerde çoğunlukla tuzluk ve karabiberlik olarak iki temel şekilde kullanılırken baharat seti birden fazla baharatı bir arada kullanma imkanı verir. Mutfak gereçleri üreten pek çok firma zaman içinde tüketim ihtiyaçlarına göre baharatlık modellerini geliştirir. Birbirinden farklı bileşenden üretilen modeller çeşitli zevk ve bütçeye hitap eder. Evde bir kiler görevi gören baharatlıklar ergonomik tasarımlarıyla minimum yer kaplar ve gereksinim duyulan miktarda baharatı kullanıma hazır bulundurur. Öte yandan baharatlıklar yalnızca karabiber ve kekik gibi baharatların değil aynı zamanda çay ve şeker gibi toz halinde olan ürünlerinde saklanmasında etkili rol oynar.

Baharat Setleri ve Baharatlıklar Modelleri

Tuz ve şeker dışında yiyeceklerin tatlarını zenginleştiren içerikler arasında baharat ve çeşniler yer alır. Tüm ek baharatların kullanım ömürlerini artırmak adına baharatlıklar üretilmiştir. Mutfak aletleri ve yardımcı gereçleri geliştiren pek çok markanın çeşitli tasarımlarda baharat  takımları bulunur. Baharat takımı modelleri birkaç özellik doğrultusunda sınıflandırılır. Set sayısı, üretim malzemesi, büyüklüğü ve tasarımına istinaden baharatlık modelleri çeşitlilik gösterir. Genellikle 2 ile 15 parçadan oluşan baharat takımları kullanım amaçlarına göre tercih edilir. Üretim malzemesi olarak bambu, cam, seramik ve porselen kullanılır. Bambu baharatlık modelleri çoğunlukla borosilikat cam gövdeli ve bambu kapaklı üçten fazla baharatlıktan oluşur. Kırılmaya dayanıklı cam bileşenlerde baharatlar nemlenmeden uzun süre saklanır. Bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilen cam gövdeleriyle kolay temizleme imkanı tanır. Serin tutma özelliği nedeniyle saklama amaçlı kap ve baharatlıklarda sıklıkla porselen ürünler tercih edilir. Baharat takımı porselen modelleri porselen veya ahşap kapaklı olarak 3 veya daha fazla parça içerir. Kullanım aralarında temizliği rahat olan porselen baharatlıklar ideal saklama ısısını koruyarak baharat ömrünü uzatır. Bir diğer üretim malzemesi olan seramik hem şık tasarımı hem sağlıklı yapısıyla baharatlar için doğal bir koruma sağlar. Ancak seramik tuzluk ve baharatlıkların çoğu tasarımları itibariyle çeşitli kaplamalara sahiptir ve kaplamaların uzun süre ilk günkü gibi kullanılabilmesi için bulaşık makinesi yerine elde yıkama önerilir. Baharatlıkların üretim malzemelerinin yanında modelini belirleyen diğer etken set sayısıdır. Marka ve modeline göre baharatlıklar 2’li ve 3’lü gibi az sayıda olabildiği gibi 5’li ve 12’li set halinde de bulunur. Mutfaktaki kullanım yoğunluğuna ve sıklığına göre belirlenen set sayısına ek olarak baharat kavanozlarının boyutları da önemlidir. Küçük kavanozlara sahip set modeller daha az yer kaplar ancak sıklıkla baharatları tazelemek gerekir. Büyük setler ise karışık baharatları sık kullananlar için uygun baharatlıklar sunar. Kendi mutfağınızın aşçısı olarak yemeklere ahenk ve hareket katabileceğiniz çeşitli çeşnileri, baharatlıklar ve baharat setleri modelleri doğrultusunda organize halde tutabilirsiniz. Cimri.com sayfamızdan farklı markaların baharatlık modellerine ulaşabilirsiniz.

Baharat Setleri ve Baharatlıklar Fiyatları

İster dünya mutfaklarına ait yemekleri isterseniz Türk mutfağına ait yemekleri yapın, söz konusu baharatlar olduğunda kombinasyonlar sonsuz seçenek yaratır. Paketli olarak bulunan pek çok baharat pratik olması açısından baharatlıklarda muhafaza edilerek kullanılır. Baharat takımı fiyatları modeline, hacmine, set içeriğine ve üretilen materyaline göre değişiklik gösterir. Baharatlık modelleri içinde ortalama 6x6x11 cm ebatlara sahip küçük baharatlıkların fiyatları 10x10x13 cm gibi büyük baharatlıklara oranla daha düşüktür. Tuzluk ve karabiberlik gibi ikili setler hem evlerde hem de restoranlarda sıklıkla kullanılır. İkili setlerin yanında 3 ve üzeri baharatlığı bir arada barındıran setler yüksek maliyet sunar. Bir diğer etken ise baharatlıkların hacimidir. Genel olarak baharatlık takımı modelleri 0.5 lt ile 8 lt arasında seçenekleri mevcuttur. Hacim ve boyut arttıkça baharatlık setlerinin fiyatları aynı oranda artış gösterir. Farklı materyallerden üretilebilen baharatlıklar arasında tasarım seramik setler yüksek maliyetler sunarken kırılmaya dayanıklı camlardan hazırlanan baharatlıklar daha hesaplı fiyatlar sağlar. Baharat setlerinin haricinde ekstra olarak yer alan baharat öğütücü gibi ürünler toplam maliyeti yükseltir.

Baharat Setleri Ve Baharatlıklar Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Mutfakta günlük olarak kullanılan baharatlar için birçok yardımcı mutfak gereçleri bulunur. Yemek pişirme alışkanlıklarınıza göre uygun baharatlık ve setlerini satın alırken bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Kullanım sıklığı ve yoğunluğu çok ise en az 1 litre ve üzerinde modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mutfağınızın ısı ve düzenlemesine göre çelik tuzluk ve baharatlık ya da soğuk tutma özelliği ile porselen baharatlık setlerini deneyebilirsiniz. Yemeklere eklenen baharatların çeşitliliğine istinaden kullanılacak olan set sayısı belirlemek mümkündür. Tuz, karabiber ve pul biber gibi temel baharatlar ağırlıklı kullanımlarda 3’lü baharat takımı yeterli olurken yenibahar, zencefil ve köri gibi farklı baharatları beraber saklayabileceğiniz 5’li ve üzeri setler uygun olur. Baharatları tane haline alıp toz olarak kullanmak isterseniz, baharatlığa yerleştirmeden önce karabiber tuz değirmeni gibi yardımcılarla çeşnileri işleyebilirsiniz. Cimri.com üzerinden farklı markaların baharatlık ve setlerini karşılaştırabilir, kişisel tercihlerinize göre kolayca satın alma değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery