Akvaryum Yosun Önleyici

Akvaryum Yosun Önleyici Fiyatları

15 Ürün gösteriliyor.
Akvaryum Yosun Önleyici fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Sıvı Yağ ve Margarin Fiyatları
 • Çamaşır Deterjanı Fiyatları
 • Akvaryum Dış Filtre Fiyatları
 • Buzdolabı Poşeti Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Akvaryum Yosun Önleyici Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Akvaryum Yosun Önleyici markası:

  En Çok İncelenen Akvaryum Yosun Önleyici Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Akvaryum Yosun Önleyici Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 15 Akvaryum Yosun Önleyici modeli içerisinde en ucuz Akvaryum Yosun Önleyici fiyatı 8.9 TL iken, en yüksek Akvaryum Yosun Önleyici fiyatı 723.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akvaryum Yosun Önleyici fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Akvaryum Yosun Önleyici fiyatı ise 196.72 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Akvaryum Yosun Önleyici Ürünleri Hangileridir?

  Cimri'nin Seçimi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Akvaryum Yosun Önleyici

  Denizin derinliklerinde ne kadar gizemli bir dünya olduğunu bilenler ve bu dünyayı yaşadıkları ortama taşımak isteyenler tarafından kullanılan akvaryumlar; evlerde, ofislerde, okul ve benzeri birçok alanda oluşturulan dekoratif ürünlerdir. Ancak son yıllarda dünya üzerinde kurulan dev akvaryum sistemleri sayesinde akvaryumculuk son derece gelişmiş ve merak edilen deniz canlılarını içlerinde barındırdıkları için birçok insan tarafından merak edilir hale gelmiştir. Akvaryumları tanımlamak gerekirse, bu ürünlerin genel olarak denizin diplerinde yer alan dünyayı yansıtan cam fanuslar olduğu söylenebilir.  İçlerinde beslenen deniz canlıları kişilerin ya da işletmelerin tercihine göre değişir. Ancak bu fanusların içinde yaşayan canlıların rahat edebilmesi için akvaryum içlerindeki sistemlerin onların yaşayabileceği durumda olması gerekir. Akvaryum dekorasyonları birçok farklı şekilde hazırlanabilse de içlerinde temel olarak denizlerde yer alan bitkilerin ve çeşitli taş türlerinin olduğu söylenebilir. Bu nedenle akvaryumların bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir.  Bu bakımlardan en önemli olanları ise akvaryum yosun temizleme işlemleri olduğu söylenebilir. Akvaryumlarda oluşan yosunların temizliği için ise akvaryum üreticileri yosun önleyici ilaçlar üretmiştir. 

  Akvaryum Yosun Önleyici Çeşitleri

  Akvaryumlarda yosun oluşmasının sebeplerinden başlıcaları, akvaryumların fazla ışık almaları ya da fazla yemleme yapılması olarak gösterilebilir. Düzenli olarak temizleme işlemi yapılmayan akvaryumlarda da bu tip sorunlar gözlenebilir Böyle durumlarda da hem içinde bulunan canlıları sağlığı açısından hem de görüntü açısından bu yosunların temizlenmesi gerekir. Ancak büyük boyutlu akvaryumlarda bu temizlik işlemleri oldukça zahmetli olabilir. Özellikle duvara monte edilen akvaryum çeşitlerinde suyun boşaltılması, içindeki bitkilerin temizlenmesi, canlıların temizlik esnasında güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi zor olacağından, akvaryum üreticileri tarafından bu tip problemlere karşı çeşitli çözümler geliştirilmiştir. Bu çözümlerin en kalıcı türleri olarak sayılabilecek çözüm önerileri  için yosun önleyici kullanımı gösterilebilir. Akvaryum yosun önleyici, akvaryum üreticileri tarafından üretilmiş olan ve ilaç niteliğinde sayılabilecek ürünlerdir. İçerikleri bakımından deniz canlılarına hiçbir zarar vermeyecek olan bu ürünler, akvaryum filtrelerinde yer alan bakterileri de temizlediklerinden balıkların sağlıkları açısından kullanımları oldukça önemlidir. Akvaryum yosun ilacı olarak da bilinen bu ürünler, çeşitli boyutlarda ve seçeneklerde bulunabilir. Yosun temizleyicilerin,  50 mililitreden 5 litreye kadar olan seçenekleri kullanım alanlarının büyüklüklerine göre tercih edilebilir.  Bazı yosun temizleyici modelleri içeriklerinde su berraklaştırıcı maddeler de bulunabilir. Bu sayede, akvaryumun genel görünümünde oluşan bulanıklıklar ve bozukluklar düzeltilebilir.  Akvaryum yosunu önleyicilerin 50 mililitrelik seçenekleri 200 mililitre su alan akvaryumlarda yeterli olabilir. Daha büyük boyutlu olan akvaryum ilaçları, işletmelerde kullanılmak üzere temin edilebilir. Akvaryum yosun önleyicilerinin kullanım amaçlarının en önemlisi çeşitli koruyucu önlemler alınsa da yosunların zaman içinde büyüyüp çoğalarak hayvanları ve bitkileri zehirlenmesidir. Bu sebeple akvaryumun ilk kurulduğu günden itibaren kullanılması gereken bu ürünlerin, kullanım miktarları ile ilgili detaylı bilgiler cimri.com üzerinden alınabilir. En çok tercih edilen akvaryum yosun önleyiciler ile ilgilli bilgi vermek gerekirse, sera marka yosun önleyici çeşitleri bitkilerin fazla büyümesini engelleyen ürün çeşitlerindendir. Jbl ve Deep Blue markalarında hem yosun giderici hem de su berraklaştırıcı ürünler bulunabilir. Yosun önleyicilerin yanında granül torf kullanımı yapılırsa akvaryumların içindeki suların Ph dengesi azaltılıp, humik asit ve eser element takviyesi yapılabilir. Tüm akvaryum yosun önleyicileri ile ilgili bilgiler cimri.com sayfaları üzerinden incelenebilir. 

  Akvaryum Yosun Önleyici Fiyatları

  Akvaryumlarda bulunan taşlar ve bitkiler dolayısı ile zamanla bu alanlarda yosunlar oluşup bitkilere ve hayvanlara zarar verebilir. Bu sebeple akvaryum yosun önleyicilerinin kulanımının düzenli olması gerekir. Akvaryumlarda oluşacak olan yosunları engellemek için çeşitli salyangoz türleri de bulunabilir. Ancak bu salyangozlar bebek balıklara zarar verebileceklerinden yosun önleyici ilaçları kullanmak daha faydalı olabilir. Bu ürünler  birçok farklı akvaryum üreticileri tarafından üretilerek çeşitli satış noktalarından sunulan ürünlerdir. Akvaryum sahiplerinin en çok araştırdıkları konu ise akvaryum yosun önleyici fiyatları olabilir. Farklı boyutlarda bulunan bu ürünlerin fiyatları da boyutlarına göre şekillenir. 50 ML olan yosun önleyiciler ile 5 litre olan ürünler arasındaki fiyat farkları boyutlar ve ürünlerin markası ile ilgili olabilir. Çünkü ürünler aynı boyutta olsa dahi üretici markalar dolayısı ile fiyatları farklı olabilir. Bu nedenle yosun önleyen ilaçların fiyatları hakkında tek bir bilgi vermek olanaksız olabilir. Akvaryum tutkunu tüm kişiler cimri.com üzerinden ürün ve fiyat araştırması yapabilir. 

  Akvaryum Yosun Önleyici Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Akvaryum yosun ilacı olarak da bilinen yosun önleyicileri satın alırken içerikleri bakımından bitkilere ve hayvanlara zarar vermeyecek olan bileşenlere sahip ürünleri tercih etmek önemlidir. Akvaryumlarda yosun oluşumu suyun rengini bulandıracağından ve bu suların balıkları zehirleme riski bulunduğundan çoğalan yosunları mutlaka temizlemek ya da büyümelerini engellemek gerekir. İşte böyle durumlar için yapılması gereken şey akvaryum suyunun miktarına göre yosun önleyici ürünü suya eklemektir. ancak akvaryum sularının 15 günde bir yüzde otuzluk bölümünün boşaltılıp yerine dinlenmiş su eklenmesi gerektiğini bilmek en önemli kriterlerdendir. Yine akvaryumlarda yer alan filtrelerin periyodik olarak temizlenmesi gerekir. Yosun önleyici ilaçların kullanımının da bu temizlik rutinleri esnasında yapılması önerilebilir. Aksi takdirde yosun kalıntıları filtreleri tıkayarak balıkların yoğun nitrata maruz kalıp ölmesine yol açabilir. Yosun önleyiciler akvaryumların büyüklüklerine göre tercih edilebilir. Çok büyük akvaryumlar için 5 litrelik yosun önleyiciler küçükler için de 50 ml lik ürünler alınabilir. En çok tercih edilen yosun önleyici çeşitleri ise kullanıcı puan ve yorumları ile birlikte cimri.com üzerinden araştırılabilir. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery