Akvaryum Su Testi

En Ucuz Akvaryum Su Testi Fiyatları

39 ürün gösteriliyor.
Markalar
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

En ucuz akvaryum su testi ürünlerini Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Akvaryum suyunun balıklar için uygun biçimde hazırlanması önemlidir. Bunun için akvaryum klor gidericiler, akvaryum motorları, filtreleri, sifonları, PH dengeleyicileri gibi ürünler kullanılır. Akvaryum PH değerinin, her balık popülasyonu için farklı olması gerekebilir. Balıklara uygun PH dengesinin sağlanabilmesi için akvaryum suyu test edilir. Bunun için akvaryum su testleri kullanılır. Musluktan akan suyu direkt olarak akvaryuma doldurmak oldukça zararlıdır, çünkü şebeke suyunun içinde su vardır. Şebeke suyu en az 48 saat dinlendirildikten sonra akvaryuma konulabilir. Dinlendirme süresince de suyun yüzeyini hareketlendirmek önemlidir. Durgun su içerisinde yosunlar ve bakteriler üremeye başlayabilir. Bunun için akvaryum klor giderici ürünler kullanılarak akvaryum suyu klordan arındırılır. Akvaryum filtreleri ve sifonları ise akvaryum içindeki oksijen oranının artırılması, tortu birikiminin engellenmesi gibi işlere yararlar.

Akvaryum su testi ne işe yarar? Balıklar için PH’ın önemi nedir?

Akvaryum suyunun PH değerinin, içinde yaşayan balıklar için uygun olup olmadığını ölçmek önemlidir. Daha çok Güney Amerika, Endonezya gibi yerlerde yaşayan balıklar daha çok siyah su olarak bilinen, asidik, tortusu ve oksijeni az sularda yaşarlar. Bunun için PH değerinin düşük tutulması gerekir. Bazı balıklar ise nötr PH değerine sahip, tortusu yüksek, oksijeni bol olan sulara ihtiyaç duyarlar. Bu balıkların yaşadığı akvaryumlarda ise PH değerinin nötrlenmesi, düşükse yükseltilmesi gerekir. Bazik ortamda yaşamaya uygun balıkların suyundaki asit oranı artarsa, balıkların pullarında renk değişimi, bazı deri hastalıkları meydana gelebilir. Ayrıca, akvaryum suyunun balıklara uygun olmaması sonucu, balıklar, mikrop ve bakterilere karşı daha az dirençli hale gelir. Balıklarınız için en ucuz akvaryum su testi kitlerini cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri kolayca karşılaştırabilirsiniz.

Akvaryum su testi kitlerinin fiyatları ne kadardır?

En ucuz akvaryum su test cihazlarını, Cimri.com sitesinde, balık-akvaryum kategorisi altında yer alan, akvaryum su testi sekmesini tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri kolayca karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız en ucuz su test cihazlarının satışını yapan online alışveriş sitelerini gezerek, en uygun fiyatlı alternatifleri tek tıkla ekranınıza getirir.