track source

Akvaryum Ph Yükseltici

En Ucuz Akvaryum Ph Yükseltici Fiyatları

12 ürün gösteriliyor.
Akvaryum Ph Yükseltici fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Akvaryum Ph Yükseltici modelleri ve Akvaryum Ph Yükseltici fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Akvaryum Ph Yükseltici kategorisinde en favori markalar şu şekilde: JBL, Sera, Reeflowers, Aek-Tech, ADWA. 12 adet Akvaryum Ph Yükseltici fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

En ucuz akvaryum PH yükseltici ürünleri, Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Akvaryum suyu nasıl olmalıdır?

Akvaryum suyunda kullanılan suyun değerlerine dikkat edilmesi önemlidir. Musluk suyu kullanılacaksa, en az 48 saat dinlenmiş su PH değeri ölçülerek akvaryuma eklenmesi faydalı olur. Suyun berrak, kokusuz ve renksiz olması gerekir. Çeşme sularındaki klor, balıklar için zararlı olabilmektedir. Dinlendirmek için zamanınız yok ise, akvaryum pompaları ve filtreleri ile su hareketlendirilebilir. Yağmur suyu, göl suyu gibi içeriği bilinmeyen sulardan akvaryuma doldurulduğunda içerisinde ağır metal bulunma riski olduğundan balıklar için zararlı olabilir. Sağlıklı balıklar için akvaryum su hazırlayıcı ve akvaryum PH yükseltici ürünler kullanılabilir.

Akvaryum PH değeri nedir? Nasıl olmalıdır?

Akvaryum suyunun PH değeri, balıkların ve akvaryum bitkilerinin sağlığı için oldukça önemlidir. PH, suda bulunan hidrojen iyonlarının miktar ve ağırlığını ifade eder. Balıkların türüne göre ihtiyaç duydukları PH seviyeleri farklı olabilir, ancak akvaryum suyundaki PH ölçüm değeri 5 seviyesinin altına düşerse, bu durum tüm balıklar için tehlikeli olabilir. Deniz balıklarının yaşadığı tuzlu su akvaryumlarındaki PH değeri 8’in üzerinde olurken, tatlı su akvaryumlarında 6 ve 7 civarındadır. 7 ölçülen PH değeri, nötr olarak kabul edilir. Sudaki PH oranının dengede olması, yararlı bakterilerin de üremesini sağlar. Sudaki PH dengesini ölçebilmek için bazı PH testleri üretilmiştir. Akvaryum PH yükseltici ürünleri, en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Uygun olmayan PH değeri akvaryumlarda ne gibi sonuçlara yol açabilir?

PH değerinin balıklar için uygun olmaması, balıklarda bazı hastalıkların ortaya çıkmasına zemin hazırlar, derilerine zarar verir. Ayrıca, akvaryum bitkilerinin fotosentez yapması sonucunda da PH dengesi değişir. Bu durum kontrol altında tutulmazsa, balıklar strese girer. Balıklar için ilaç kullanılıyorsa, sudaki PH değerinin uygun olmaması, atılan ilacı da olumsuz etkiler, ilaç tam tersi etki gösterip, balıklara yararlı olacağına, zararlı olabilir.

Akvaryum PH yükseltici fiyatları ne kadardır? Nereden alınır?

Akvaryumunuzun Ph dengesini sağlamak adına, https://www.cimri.com/akvaryum-ph- en uygun fiyatlı akvaryum PH yükselticileri, cimri.com sitesinde, balık-akvaryum kategorisi altındaki akvaryum Ph yükseltici sekmesine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.