Akvaryum Ph Yükseltici

Akvaryum Ph Yükseltici Fiyatları

18 Ürün gösteriliyor.
Akvaryum Ph Yükseltici fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Çamaşır Suyu Fiyatları
 • Hindi Fiyatları
 • Kahvaltılık Gevrek Fiyatları
 • Yüzey Temizleyici Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Akvaryum Ph Yükseltici Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Akvaryum Ph Yükseltici markası:

  En Çok İncelenen Akvaryum Ph Yükseltici Ürünleri Hangileridir?

  Cimri.com

  2021 yılı Akvaryum Ph Yükseltici Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 18 Akvaryum Ph Yükseltici modeli içerisinde en ucuz Akvaryum Ph Yükseltici fiyatı 39.01 TL iken, en yüksek Akvaryum Ph Yükseltici fiyatı 1884.42 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akvaryum Ph Yükseltici fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Akvaryum Ph Yükseltici fiyatı ise 554.66 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Akvaryum Ph Yükseltici Ürünleri Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da yer alan Akvaryum Ph Yükseltici modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Akvaryum Ph Yükseltici modeli:
  Cimri'nin Seçimi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Akvaryum Ph Yükseltici

  Canlılar birbirleriyle farklı türlerle iletişim kurabildiği kadar evrene hakim olur. Huzurunu yakalamanın, kendini gerçekleştirmenin en önemli adımı evrene ve diğer canlılara gönderebildiğiniz iletilerde gizlidir. Aynı mesajı deniz altına da verebildiğinizde tam bir mutluluk hali yakanızı bırakmaz. Deniz ortamını evlerinize ve farklı yaşam alanlarınıza getirmek artık günümüzde mümkün ve çok kolaydır. Akvaryumlar sayesinde denizde yaşayan canlıları da yaşam alanlarınıza davet edebilirsiniz. Bu eşsiz güzellik birçok farklı deniz canlısı türünün bir arada bulunmasıyla zirveye ulaşır. İzlerken bile tüm düşüncelerinizi, kaygılarınızı bir kenara bırakmanın mümkün olduğu akvaryumlar çeşitli teknik bilgiler ve yardımcı parçalar ile pratik bir biçimde kurulur. Farklı boyutlarda tasarlanan akvaryumlar, model çeşitliliği ile de göz kamaştırır. Balıkların, yosunların, birçok farklı türlerin naif ve sessiz hareketleri ortamların pozitif enerji ile dolmasına yardımcı olur. Akvaryumlarınıza çeşitli aksesuarlar ekleyerek görsel bir şölen düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda deniz canlılarının rahat ve güvenli bir ortamda bulunması için gerekli olan bir diğer unsur akvaryum ph düzenleyici ürünleridir.

  Akvaryum Ph Yükseltici Çeşitleri

  Suyun Ph değeri bulunduğu coğrafyanın özellikleri doğrultusunda farklılık gösterir. Bazı bölgelerde asidik özellikler ön plana çıkarken; bazı yörelerde bazik özellikler ağırlıklı bulunur. Ph değeri 7 olduğunda suyun tüm değerlerinin nötr olduğu herkes tarafından bilinir. 0-7 arasında asidik özellik yoğunluğundan söz edilirken; 7-14 değerleri arasında bazik değerler ön plana çıkar. Su canlıları bulundukları ortamın Ph değerinden yüksek oranda etkilenirler. Bu değişimle beraber farklı komüniterler oluşturmaya başlarlar. Özellikle Ph değeri 5 ile 9 arasında olduğunda su canlıları optimum uyum gösterirler. Fakat bu değerler yükselmeye ya da alçalmaya başladığında olumsuz etkiler belirgin olarak görülmeye başlar. Ph değeri 5’in altına düştüğünde büyük problemler baş gösterir.Canlının büyümesinin yavaşlaması, hatta durması, hastalıkların artması, vücut direncinin zayıflaması. verimliliğin en düşük değerlerde görülmesi başlıca sorunlardan birkaçıdır. Su canlıları için bu denli önemli bir konuma sahip olan Ph latince kökenli bir kavramdır. Açılımı ise hidrojen iyonu miktarıdır. Hidrojen ve hidroksit uyumunun söz konusu olduğu Ph değeri, tatlı su akvaryumlarında ve deniz akvaryumlarında farklılık gösterir. Tatlı su akvaryumlarında görülen değer genellikle 7.0- 7.8 olarak belirtilir. Deniz akvaryumlarında ise bu değer değişiklik gösterir. 8.0 ile 8.5 arasında değişiklik gösterir. Suyun Ph değeri yükseldikçe zehirli bir madde olan amonyağın değeri yükselir. Bu durum canlılar için birer tehdit unsurudur.  Özellikle yüksek tuzlu sularla amonyak birikimi olarak adlandırılan tehlike baş gösterir. Ph değeri 9.5’un üzerine çıktığında  balık ölümleri gerçekleşmeye başlar. Bu gibi durumlarda akvaryum Ph düşürücü ürünler kullanılır. Dengelenen değerlerde canlıların yaşam alanları uygun koşullara göre ayarlanmış olur. Bir diğer tehdit unsuru ise Ph değerinin oldukça düşük olmasıdır. Ph değeri 5’in altına düştüğünde ölümler kadar ciddi durumlar görülmese de direnç azlığı, büyümede yavaşlama ve durma gibi problemler baş gösterir. Bu gibi durumlarda da akvaryum Ph yükseltici ürünler tercih edilerek suyun Ph değeri dengelenir. Şehir şebekelerinden sağlanan kaynaklarda canlılar için tehdit oluşturan maddeler bulunabilir. Hazır sularda da mineral ve vitamin azlığı gibi durumlar yaşanabilir. Bu gibi durumlarda düzenleyicilerin kullanımı oldukça hayati önem taşır.

  Akvaryum Ph Yükseltici Fiyatları

  Akvaryum Ph yükseltici fiyatları ürünün gramajı ve özellikleri doğrultusunda farklı seçenekler sunar. Ürünlerin canlı yaşamına olan katkısı düşünüldüğünde farklı özellikleri ve işlevleri olduğu göze çarpar. Temin edilmek istenen Ph düzenleyicileri suyun değerine göre farklılık arz eder. Ph değeri düşük olan sularda yükseltici ürünler tercih edilirken; Ph değeri yüksek olan sularda düşürücü ürünler kullanılır. Böylece dengelenen değerler ile birlikte dilediğiniz su canlılarını yaşam ortamlarınızda bulundurmanın sevincini yaşarsınız. Balıklarının ve diğer su canlılarının hastalıklara karşı direncini koruyan, büyüme oranını dengeli biçimde sağlayan ortamın önemi hayati bir değer taşır. Önem derecesi ve her bütçeye katkıda bulunması ürünün daha çok tercih edilmesini sağlar. Cimri. com sitesinde akvaryum Ph düzenleyici ürünlerle ilgili kampanyaları kolaylıkla takip edebilirsiniz. İndirimler ve fırsat ürünleri günleri ile birçok farklı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Daha düşük fiyat aralığında temin edebileceğiniz fırsat ürünleri sitenin bilgilendirmeleri sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  Akvaryum Ph Yükseltici Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Su canlılarının bakımı her ne kadar rutin bir işlem dizgesi gibi görünse de detaylı bilgiler gerektirir. Teknik bilginin yanı sıra deneyim de gerektiren bakımda suyun Ph değeri mutlaka ölçülür. Canlının yaşam bulabilmesi için türüne ve özelliklerine göre belirlenen suda farklı öncelikler olduğu göze çarpar. Ph değeri düşük olan sularda akvaryum Ph yükseltici ürünler kullanılır.Yüksek olan değerlerde ise düşürücü ürünler tercih edilirse yerinde olur. Su canlılarının hızlı biçimde büyümesi, vücut direncinin yerinde olması ve uzun süreli vadede yaşam alanı bulunması için  mineral, vitamin ve besin değerleri bakımından sık sık kontrolünün yapılması gerekir. Suyun temizliği de önemli olan faktördür. Yeteri kadar oksijeni sağlanan ve temiz bir suda yaşam alanı, su canlıları için daha uygundur. Akvaryum temizliğinde balıkların daha uzun süre yaşayabilmesi ve sağlıklı bir ortam oluşması temel amaçtır. Tüm aksesuarların yıkanması, temizliğinin yapılması ve suyun yenilenmesi sayesinde hijyen bir ortam oluşturulmuş olur.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery