Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Akvaryum Dekor-Süsü Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Akvaryum Dekor-Süsü markası:

En Çok İncelenen Akvaryum Dekor-Süsü Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Akvaryum Dekor-Süsü Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 137 Akvaryum Dekor-Süsü modeli içerisinde en ucuz Akvaryum Dekor-Süsü fiyatı 4.5 TL iken, en yüksek Akvaryum Dekor-Süsü fiyatı 1807.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akvaryum Dekor-Süsü fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Akvaryum Dekor-Süsü fiyatı ise 397.5 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Akvaryum Dekor-Süsü Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Akvaryum Dekor Süsü

Deniz tutkunlarının ve dekorasyon tercihlerinde daha çok dinginliği tercih edenlerin sıklıkla edindiği aksesuarlar akvaryumlardır. Ev, iş yeri, okul gibi birçok mekana kurulabilecek bu ürünler, farklı çeşitlerde ve boyutlarda hazırlanabilir. Akvaryumda yaşayabilecek soğuk ve sıcak tatlı su balıklarının yaşam alanı için su gereklidir. Ancak balıkların bu alanlarda uzun süre yaşayabilmeleri için, akvaryum hazırlıklarında yalnızca suların doldurulması yeterli değildir. Bu nedenle akvaryum temin ederken temizleme sistemlerinin de içinde bulunması gerekir. Temizleme sistemleri genel olarak akvaryum üretiminde ürünler üzerine eklenen sistemlerdir. Ancak akvaryum süsler olarak bilinen ürün çeşitlerinin özel olarak seçilmesi gerekir. Akvaryum dekoru için kullanılabilecek ürünlerde tıpkı ana parçalarda olduğu gibi farklı seçeneklere sahiptir. Bitkiler, çeşitli objelerin yanı sıra akvaryum dekorunda kullanılan bazı ürünler teknik olarak balıkların sağlıklı yaşamasına katkı sunabilecek ürünler de olabilir. Bu ürünler akvaryumun kurulacağı mekanların genel dekorasyon stiline uygun olarak da seçilebilir. 

Akvaryum Dekor Süsü Çeşitleri

Mekanların türü ne olursa olsun insanların vakitlerini sıklıkla geçirdiği alanlar iç mekanlar olarak tanımlanır. Bu nedenle bu alanların kullanım amaçları değişse de kişilerin ya da kurumların stillerini yansıttıkları alanlar olarak bilinir. Bu noktada dekorasyonlar neredeyse tüm iç mekan sahiplerinin özel olarak ilgilendiği konular içindedir. Özellikle günlük yaşantılarını keyifli hale getirmek isteyen kişiler tarafından oldukça sık araştırılan konular, iç mekanlarda kullanılabilecek dekorasyon ürünleridir. Sakin ve soft dekorasyonları tercih edenler ve su ile rahatlamayı sevenlerin ise özellikle araştırdıkları ürünler akvaryum modelleridir. Mekanlara kattığı hava sayesinde oldukça keyifle tasarlanan akvaryumlar, birçok farklı tasarımla temin edilebilecek ürünlerdir. Akvaryum çeşitleri, akvaryum üreticileri tarafından çeşitli boyutlarda ve modellerde üretilse de kimi kullanıcılar mekanlarının büyüklüğüne göre özel ölçülerde akvaryum tercihi yapabilir. Ancak bu noktada ürünlerin cam kalınlıklarını mutlaka boyutlara göre hazırlatmak gerekir. Aksi takdirde dolum yapıldıktan sonra suyun yapacağı basınç sebebiyle camlar esneyerek patlayabilir. Akvaryumların boyutları ve modelleri arasında seçim yaptıktan sonra kullanıcıların yapmaları gereken en keyifli işlemler ürünlerin iç tasarımları olabilir. Bu tasarımlar da ancak akvaryum dekoru için üretilen ürünler de olabilir. Tamamen kişisel zevklere uygun olarak seçilecek ürünler; canlı ya da cansız bitkiler, kum çeşitleri, renkli taşlar, kütükler ve akvaryum dekor gemi, istiridye, deniz atı, deniz kabuğu, deniz yıldızı ve benzeri daha birçok obje olabilir. Tamamen kişisel zevklere uygun olarak tercih edilecek bu ürünlerin yanında akvaryum hava taşı, cam derece gibi teknik malzemeler de temin edilebilir. Akvaryum dekor küp olarak listelere giren ürünler ise vatoz ve benzeri balık türlerinin yumurtlaması için kullanılmasının yanında, dekor olarak da tercih edilebilir. Birbirinden farklı boyut ve şekillerde tasarlanan akvaryum dekorları, tüm akvaryuma yayılarak etkili görünümler yaratılabilir. Ürünlerin akvaryum içine yerleşiminin ise akvaryum suyunu doldurduktan sonra yapılması gerekir. Genel olarak canlı ya da cansız bitkilerin yoğunlukta olduğu dekorasyonlara kırılmaz cam, plastik veya taş objeler eklenerek dekorasyonlar tamamlanabilir. Bu ürünlerin hacimleri ise çoğunlukla yüksek dirençlidir. Her türden akvaryum dekoru ve bitkisi için dileyen kullanıcılar cimri.com sayfaları üstünden inceleme yapabilir. 

Akvaryum Dekor Süsü Fiyatları

Akvaryumlar, bulundukları her mekana kattıkları etki sayesinde hemen herkes tarafından sevilerek kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler kişilerin dekorasyon tercihlerine göre farklı seçeneklerle temin edilebilir. Ancak ürünlerin hazırlanma sürecinde özellikle içlerinde kullanılan malzemelerin titizlikle incelenerek seçilmesi gerekir. Genel olarak akvaryum dekor ürünleri ya da akvaryum süsü adı altından üretilen akvaryum dekorasyon ürünleri de aynen akvaryumlarda olduğu gibi farklı seçeneklere sahiptir. Akvaryum içinde beslenen tatlı su balıklarının yaşamlarını doğal ortamlarına en yakın şekilde sürdürmelerine katkı sunan akvaryum süsleri içinde en öncelikli temin edilen ürünler akvaryum bitkileridir. Bu bitkiler canlı ve cansız seçeneklerle bulunabilir. Bu da fiyatlarda farklılığa sebep olur. Bitkilerden sonra kullanılan ürünler ise akvaryum kumları ve taşlarıdır. Bu ürünlerde farklı büyüklükler ve renklerde olabilir. Ürünlerin bu özellikleri yine fiyat noktasında etkili olur. Son olarak da akvaryum tutkunu kişilerin tercihlerine bağlı olarak farklı birçok tasarımda süs objesi kullanılabilir. Dolayısı ile akvaryumları dekore etmek için kullanılan dekor ürünleri, oldukça fazla sayıda ve model seçeneğindedir. Bu sebeple akvaryum süsleri fiyatı konusu da oldukça alternatiflidir. Zengin ürün çeşitleri arasından tercih yapmak isteyenler ürünleri uygun fiyatlı olarak temin etmek için cimri.com sayfalarında fiyat araştırması yapabilir. 

Akvaryum Dekor Süsü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Evlerde, iş yerlerinde ya da çeşitli farklı mekanlarda kullanılan en özel dekorasyon ürünleri akvaryumlar olabilir. Dinginliği, huzuru ve doğayı bir arada yaşamak isteyen kişiler tarafından tercih edilen bu ürünler, mekanların alan genişliklerine göre birçok farklı şekilde bulunabilir. Büyüklükleri ve kapasiteleri değişen bu ürünler, kimi zaman sehpalar ile kullanılırken kimi zamanda çeşitli alanlara gömme yöntemi ile kurulabilir. Ancak her iki türdeki akvaryumu tercih ederken dikkat edilmesi gereken detayların en önemlisi, ürünlerin cam çeşididir. Akvaryumun uzunluğu, genişliği ve derinliğine göre tercih edilmesi gereken camların kalınlığı bu noktada oldukça önemlidir. Doğru cam kalınlığı ve boyutlarda seçilen akvaryumlar için, akvaryum süsleri modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken konular ise ürünlerin malzeme kalitelidir. Örneğin; akvaryum içine bitki tercihi yaparken, özellikle canlı bitkilerin akvaryumda kullanıma uygun olması gerekir. Cansız bitkilerde ise en önemli detay ürünlerin plastik malzemelerinin balıklara zarar verecek kimyasallar içermemesi gerekir.  Akvaryumların içinde kullanılan kum, taş, obje gibi ürünlerde de aynı detayları incelemek önemlidir. Tüm bu detaylar incelendikten sonra ürün seçimi tamamen kişilerin zevklerine göre şekillenir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery