• Uydu alıcıları, uydu sistemleri kategorisinin en önemli cihazlarından biridir. Uydudan yeryüzüne gelen sinyallerin, LNB yardımı ile alıcıya ulaşması sağlandıktan sonra, ulaşan sinyallerin işlenmesi sonucu televizyonda görüntüye çevirme işlemlerini gerçekleştiren cihazlara uydu alıcısı denir. Gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte uydu alıcılarının da günümüzde pek çok modeli bulunmaktadır. Siz de Cimri’de, evinize ve televizyonunuza en uygun uydu alıcısı modellerine, Goldmaster, Redline, Next ve Hiremco gibi markaların en ucuz uydu alıcılarına kolayca ulaşabilirsiniz!

  • Uydu Alıcıları Kaç Çeşittir?

    Yeni nesil uydu alıcıları SD uydu alıcıları ve HD uydu alıcıları olarak iki kategoriye ayrılabilir. SD uydu alıcısı standart yayın formatında olan yayınları almanızı sağlarken, HD uydu alıcıları; yüksek çözünürlüklü yayın formatında olan yayınları da almanızı sağlamaktadır. HD uydu alıcıları ile yayınları doğru formatta izleyebilmeniz için televizyonunuzun da HD çözünürlükteki yayınlara uygun olması gerekmektedir.

  • Doğru Uydu Alıcısını Nasıl Seçebilirsiniz?

    Günümüzde birçok televizyon modelinin bulunması, uydu alıcısı seçimlerini de etkilemektedir. Televizyonunuz HD olduğu durumda da SD uydu alıcılarını kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat bu durumda, elde edeceğiniz görüntü pikselleri rahatsızlık verici bir görüntü oluşturabilmektedir. HD uydu alıcısı almaya karar verdiğiniz noktada, HDMI kablosu ile televizyonunuzdaki bağlantıyı yapmanız, satın alacağınız uydu alıcısının görüntü kalitesini oldukça etkileyecektir. Hangi uydu alıcısını tercih ederseniz edin, dikkat edeceğiniz en önemli ayrıntılardan biri de uydu alıcısının arabirim kalitesidir.

    Bu birim, genel görüntü ve kullanılabilirlik anlamında rahatsız edici olmamalıdır. Aynı zamanda satın alacağınız size en uygun uydu alıcısı modelinin alt yazı desteğinin bulunduğundan da emin olun. Uydu alınızı satın almadan önce, size sunduğu bağlantı seçeneklerini de dikkatli incelemeniz gerekmektedir. Gelişmiş bağlantıların bulunması daha iyi bir seyir deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Kayıt yapmak, internet kullanmak gibi alternatifler sunan uydu alıcılarını tercih etmeniz, kullanım kolaylığı sağlayacak aynı zamanda da geniş kullanımı sayesinde size daha iyi bir performans sunacaktır.Siz de bu doğrultular sonucunda, ihtiyaçlarınıza ve televizyonunuza en uygun uydu alıcılarına sahip olabilirsiniz. Cimri’de en ucuz uydu alıcılarını kolayca bulabilirsiniz!