track source
track source

Pırlanta Tamtur Yüzük

Pırlanta Tamtur Yüzük Fiyatları

209 Ürün gösteriliyor.
Altın Ayarı
Pırlanta Tamtur Yüzük fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Pırlanta Tamtur Yüzük modelleri ve Pırlanta Tamtur Yüzük fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Pırlanta Tamtur Yüzük kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Ejoya, Altınbaş, Bilezikhane, Lova. 209 adet Pırlanta Tamtur Yüzük fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Pırlanta Tamtur Yüzük Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Pırlanta Tamtur Yüzük markası:

En Çok İncelenen Pırlanta Tamtur Yüzük Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Pırlanta Tamtur Yüzük Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 209 Pırlanta Tamtur Yüzük modeli içerisinde en ucuz Pırlanta Tamtur Yüzük fiyatı 336.0 TL iken, en yüksek Pırlanta Tamtur Yüzük fiyatı 55053.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Pırlanta Tamtur Yüzük fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Pırlanta Tamtur Yüzük fiyatı ise 13557.4 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Pırlanta Tamtur Yüzük Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Pırlanta Tamtur Yüzük

Mücevherler asırlardır insanların dikkatini çeken parçalar arasında yer alır. Değerli taşların işlenmesi ve kullanılabilir hâle getirilmesi ile oluşan mücevherler, ister süs eşyası ister yatırım aracı olarak değerlendirilir. Mücevherlerin ana kaynağı madenlerdir. Milyonlarca yıl önce yeryüzünün derinliklerinde karbon atomlarının bir araya gelmesi oluşan elmas, bu madenlerden biridir. Eşi ve benzeri olmayan elmaslar doğanın kalbinden çıkarılarak insanlara sunulur. Basınç, rüzgâr, soğuk, sıcak, su gibi etkenlere dayanıklılık göstererek varlığını sürdüren ve zor şartlar ile yüzeye çıkarılan elmas, özenle işlenerek pırlanta hâline getirilir. Büyük bir ustalık gerektiren ve özel kesim şekillerine sahip olan pırlanta, duru ve beyaz görüntüsü ile sevginin, saflığın, güzelliğin, sonsuz aşkın simgesi olarak kabul edilir. Kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan pırlantalar, birçok modele sahiptir. Bu modeller içinde bulunan Pırlanta tamtur yüzük adını, etrafını süsleyen taşlardan alır. Farklı biçimlerde yüzük etrafına yerleştirilen pırlantalar, oldukça ışıltılıdır. Evlilik, nişan, söz gibi günlerde tercih edilen bu yüzükler, kişiye özel olarak da hazırlanabilir. 

Pırlanta Tamtur Yüzük Modelleri ve Özellikleri

Elmasların özel olarak kesilmiş 57 fasetli haline pırlanta denir. Pırlantalar tektaş, baget, beştaş, yarımtur, tria, fantazi, renkli taşlı yüzük modellerine eşlik eder. Tamtur yüzükler talep gören modeller arasında yer alır. Yüzüğü tam olarak kaplayan pırlanta taşlar, farklı bir hava yaratır. Tamtur yüzükleri diğer yüzüklerden ayıran en önemli özellik budur. Oldukça gösterişli ve şık bir duruşa sahip olan tamtur yüzükler, kullanılan taşlara göre değer kazanır. Yüzüğün çevresinde yer alan taşlar, kullanımı kolaylaştırmak adına daha küçük boyutlarda olur. Bir tamtur yüzük üzerinde 17 ile 30 arasında taş bulunur. Genellikle farklı materyallerden üretilen bu yüzükler birçok model ve seçenek sunar. Ürünler arasında bulunan Tamtur yüzük gümüş rengi altından hoşlanmayan kullanıcılara avantaj sağlar. Gümüş yüzükler özenli bakım isteyen yüzüklerdendir. Ter, nem, kimyasal ürünler yüzüklere zarar verebilir. Gümüş yüzük modellerinde kararma meydana gelmemesi için bu etkilere dikkat edilmelidir. Zarif ve güzel bir görüntüye sahip olan tamtur gümüş yüzükler tüm özel günlerde tercih edilebilir. Pırlanta tamtur yüzük modelleri için tercih edilen pırlantalar farklı ağırlıklara sahiptir. Bu ağırlıklara karat adı verilir. Yüzüğün gövdesine, rengine, tasarımına göre fiyat belirlenir. Karat, yüzük fiyatlarını oluşturan önemli kriterlerindendir. Berraklık ve kesim de bu kriterler arasındadır. Tercihe ve bütçeye göre 1 Karat tamtur pırlanta yüzük modelleri de mevcuttur. Tamtur yüzükler alyanslara eşlik eder. İkili kullanımlar için uygun olan tamtur yüzükler, kadınlara verilebilecek en güzel hediyeler arasında yer alır. Eşsiz bir hatıra örneği olan ürün, doğum sonrası için de oldukça güzel bir seçenektir. Eşinize tek ve biricik olduğunu tamtur pırlanta yüzük eşliğinde ifade edebilirsiniz. Zarafet, masumiyet ve romantizmin sembolü olan tektaş yüzükler ile evlilik teklifleri bambaşka bir hâle gelir. Kusursuz işçiliği ve ışıltısı sayesinde tamtur yüzük modelleri duyguları dile dökmenin en güzel yolu olur. Seçtiğiniz tamtur pırlanta yüzüğü kendi tercihleriniz ve beğenileriniz doğrultusunda oluşturabilir, zevkinize göre takabilirsiniz. Yanına bir başka yüzük seçerek, tamtur yüzüklerin kusursuz görüntüsünü tamamlayabilirsiniz. 

Pırlanta Tamtur Yüzük Fiyatları

Oldukça değerli maden ve taşların işlenmesi ile elde edilen yüzükler belirli fiyatlardan kullanıcılara sunulur. Her üründe olduğu gibi yüzük fiyatlarını etkileyen sebepler vardır. Bu sebepler arasında en önemli olan kuşkusuz yüzüğün ana kısmı yani gövdesinin malzemesidir. Yüzük gövdeleri genel olarak altın, gümüş gibi madenlerden elde edilir. Altın ve gümüş madenler arasında fiyat farkları bulunur. Altından elde edilen yüzükler fiyat bakımından biraz daha farklı olabilir. Fiyatları belirleyen unsurlardan bir diğeri ise kullanılan taştır. Pırlanta, elmas gibi taşlar yüzük modellerinde en çok tercih edilen taşlardır. Karat bu taşların ağırlığını simgeler. Yüzük kaç karat ise fiyatlar o doğrultuda belirlenir. Fakat yüzüğün ağırlığının fazla olması yüzüğü daha kaliteli yapmaz. O nedenle işçilik büyük önem kazanır. Bir taşın kesimi ve aldığı şekil görüntüyü ve ışıltıyı oluşturur. Ustalar hassas el işçiliği ile eşsiz madenlere göz kamaştıran şekiller verir. Sonuç olarak en az karat kadar değerli olan işçilik, fiyatı belirleyen unsurlardan biridir. Tamtur yüzük fiyatlarını Cimri.com adresinde görebilirsiniz. 

Pırlanta Tamtur Yüzük Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Tamtur yüzük alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında marka gelir. Bilinen ve tanınan bir markadan almak daha güvenilir sonuçlar sağlar. Pırlanta tamtur yüzüklerin kalitesini belirleyen bazı unsurlar bulunur. İlk olarak yüzük gövdesinin hangi malzeme olacağına karar verilir. Ardından taş özellikleri gelir. Pırlantanın renk skalası harfler ile sunulur. N ve R harfleri arasında bulunan taşlar beyaz renge sahiptir. S ve Z harfleri arasında ise renkli taşlar bulunur. Ekonomi bakımından en uygun taşlar bu grup içindedir. Taşların berrak olması aranan kalite unsurlarındandır. FL ve IF grupları arasında bulunan taşlar en değerli ve temiz taşlardandır. Karat ise taşın ağırlığını belirler. Yüzük taşının büyüklüğünü karat ölçüsüne bakarak anlayabilirsiniz. Tamtur pırlanta yüzükler, karat açısından pek çok model sunar. Her bütçeye uygun yüzük seçenekler mevcuttur. Tamtur pırlanta yüzük alırken dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri de kesim yani işçiliktir. Yüzüğü albenili ve ışıltılı bir hâle getiren kesim şeklidir. Bu nedenle yüzüklerin kesim şekline ve el emeğine dikkat edilmesi gerekir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery