En uygun fiyatlı Schoellershammer ve Keskin Color marka resim kağıdı seçeneklerini cimri.com sitesinde bulabilir, ürün fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Resim için kağıt çeşitleri nelerdir?

Çok farklı tipte resim kağıtları mevcuttur. Okullarda resim derslerinde kullanılan kağıtların genel olarak iki rengi mevcuttur. Siyah resim kağıdı özellikle koyu renkli çalışmalar yapılacağında uygundur. Beyaz resim kağıdı ise açık renk resimler ve daha farklı kolaj çalışmalarda kullanılır. Bunlar dışında daha farklı renkler de mevcuttur. Çok farklı ebatlarda resim defteri boyu vardır. 35x50 resim defteri okullarda çok sık kullanılır. 50x70 resim defteri yine okullarda kullanılabilir ama teknik çizimler ve sunularda daha kullanışlı olur. Teknik resim kağıdının en çok bulunan tipi a4 boyutlarda olanıdır. Bir de profesyonel ya da hobi olarak tablolar yapanlar için resim kağıdı tutucu gerekmektedir. Bu ürünler farklı boyutlardaki zeminler için ayarlanabilir özelliktedir. 100’lü paketler halinde satılabilen çeşitleri mevcuttur. En ucuz resim defteri seçenekleri için cimri.com’dan karşılaştırma yapabilirsiniz. Satın almadan önce özellik karşılaştırması da faydalı olacaktır.

Resim için kağıt seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Tablo ya da çizim kalitesini etkileyen en önemli faktörlerden biri de zeminin kalitesidir. Eğer kalın pastel ya da diğer adıyla mum boyalar kullanılacaksa kendinden tırtıklı (soğuk preslenmiş) olan çeşitler kullanılmalıdır. Düz olanlar kalın malzemedeki boyayı tam tutmayarak, rengin doğru şekilde çıkmamasına neden olabilir. Kara kelem çizim için de aynı durum söz konusudur. Zemin lekesiz olmalıdır ama farklı renkler seçilebilir. Eğer çok pürüzsüz ve kuşe bir zeminde çalışılırsa (sıcak preslenmiş), kara kalem çizimlerden verim alınamayabilir. Bloknot resim defteri alıyorsanız, sayfaların birbirine yapışmamış olması da önemlidir.

Resim için kağıt fiyatları ne kadardır?

Her türlü teknik çizim, çocuk resim dersleri ve farklı el işlerinde kullanabileceğiniz kaliteli ve en ucuz resim kağıdı seçeneklerini, cimri.com sitesinde, ev, yaşam, ofis, kırtasiye kategorisi altında yer alan, ofis ve kırtasiye sonrasında da defter ve kağıt ürünleri sekmesini tıklayarak, resim kağıdı başlığını seçerek; listeleyebilir; fiyat ve özelliklerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.