En uygun fiyatlı Noki, Xerox ve Excelpro marka renkli fotokopi kağıdı seçeneklerini cimri.com sitesinde bulabilir, ürün fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Renkli fotokopi kağıdı ne işe yarar?

‘’Renkli fotokopi kağıtları nedir ve normal kağıttan farkı var mıdır?’’ Diye bir çoğumuz düşünmüşüzdür. Normal yaprak üretimi ile renkli baskıya uygun olan kalitedekiler farklı ağaçlardan üretilmektedirler ve bu sebepten fiyatları ve maliyetleri farklıdır. Normal sayfalar mat yapıdadır. Bunların üzerine klasik siyah beyaz baskı yapıldığında mürekkep yapısı nedeniyle bir sorun yaşanmaz. Renkli baskı ve fotokopide ise resim kalitesinde baskı yapılmaktadır ve kullanılan mürekkep çok yoğundur. Normal olan sayfalar bu kadar fazla miktarda mürekkep ile yırtılma seviyesine kadar ıslanabilir ve hatta mürekkep doyum noktası aşıldığından dolayı dağılabilir. Bu tip yoğun çıktılar özel sayfalara alınmalıdır ve bu yapraklar hem daha kalın hem de yüzeyleri kuşe benzeri daha pürüzsüz, parlak ve kaygan yapıdadır. Bu şekilde kaliteden ödün vermeden çıktılarınızı alabilirsiniz.

Renkli fotokopi kağıdı seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

En ucuz renkli fotokopi kağıdını bulabilmek için ciddi bir araştırma yapmak gerekir. Fiyatlar metrekare birim alınarak hesaplanır ve ağırlık (gr)/metrekare indeksine göre belirlenir. Bu indeks ne kadar yüksekse kalite de o kadar yüksektir ve fiyat da ona göre şekillenecektir. Fiyat karşılaştırması yaparken mutlaka özellik ve indeks karşılaştırılması da yapılmalıdır. Renkli fotokopi kağıdını deste ile almanız mümkündür. Yüzlü ya da daha fazla paketler halinde de bulunabilirler. A4, A3 ve daha farklı boyutlarda bulabilmek de mümkündür. En iyi sonucu alabilmek için uygun kartuş seçimine de dikkat etmeniz gerekmektedir. En ucuz renkli fotokopi kağıt desteleri için araştırma yaparken paketlerin kaçlı olduğuna da dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Renki fotokopi kağıdı fiyatları ne kadardır?

Bütün fotokopi makinelerinizde kullanabileceğiniz ve mürekkebi dağıtmadan, yüksek kalitede renkli çıktı alabilmenize yardımcı olacak en ucuz renkli fotokopi kağıdı seçeneklerini, cimri.com sitesinde, defter ve kağıt ürünleri kategorisi altında yer alan, renkli fotokopi kağıdı başlığını seçebilir; ürünleri listeleyebilir; fiyat ve özelliklerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.