Yazının icadı birçok başka icadı da beraberinde getirmiştir. Hemen her yerde kullandığımız kalem, bu icatlardan biridir. Bununla da sınırlı kalınmadı üstelik. Kurşun kalem ile başlayan kalem serüveni mekanik kurşun kalem ile devam etmiştir. Rotring, Faber-Castell, Lamy, Noki gibi markalara ait en kaliteli mekanik kurşun kalem çeşitlerine Cimri’den, üstelik en ucuz fiyat seçenekleriyle ulaşabilirsiniz.

Mekanik Kurşun Kalem Nedir?

Karbondan yapılmış uçların kullanıldığı, basmalı mekanizması ile kullanım kolaylığı sağlayan bir kalem türüdür. Uçlu bir kalem çeşidi olan mekanik versatil kalem, normal kurşun kalemden daha ince uçlara sahip olması özelliğiyle ayrılır. Versatil kalem ucu çeşitleri; 0.3 mm, 0.5 mm, 0.7 mm, 0.9 mm ve 1.00 ölçülerindedir.

Versatil Kalem Nerelerde Kullanılır?

Versatil kalem üreticileri tarafından farklı renk, desen ve özellikte versatil kalemler üretilmektedir. Seçenekler arttıkça versatil kalem koleksiyonu yapan kişilerin koleksiyonuna ekleyecekleri yeni kalem seçenekleri doğar.

Şirketlerin üzerine firma isimlerini yazdırdıkları mekanik kurşun kalem modelleri, şirket tanıtımı için güzel bir reklam yöntemidir. Mekanik kalemler pek çok farklı modeli ve kutulu çeşitleriyle müşterilerine hediye yaptırmak isteyen firmaların gözdesi olmuştur.

Öğrenciler ve hassas çizim yapanların çok tercih ettiği mekanik kalemler uçlarının kolay bulunabilmesi ve ekonomik fiyatlarıyla klasik kurşun kalemlerin pabucunu dama atmıştır. Arka kapağı açılarak içine fazla sayıda kalem ucu konulabilmesi ve arkasında silgisi olan modelleri ile özellikle sınavlarda öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır.

Ergonomik versatil kalem; ele tam oturması ve kauçuk kısmı sayesinde tutuş kolaylığı sağlamasıyla uzun süreli kullanımda öne çıkan modellerdendir. Versatil kalemler; cebe takılabilen klipsleri, zarar vermeyen uçları ile işlevsel bir kalem çeşididir.

Kaliteli ve iyi bir seçimle çok uzun yıllar kullanabileceğiniz mekanik kurşun kalemler, her alanda işlevsel olması ile aynı zamanda iyi bir hediye seçeneğidir. Lüks versatil kalem, gümüş versatil kalem çeşitleri farklı fiyat seçeneklerine sahip olup, bütün kesimlere hitap etmektedir. Öğrenciler, öğretmenler ve daha birçok kişi için güzel bir hediyedir. Renk renk çeşitleri, barındırdığı farklı özellikleri ile mekanik kurşun kalem modellerini Cimri’den görebilir, farklı fiyat seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.