Yaz gelirken çocuklar için ihtiyaç listeleri hazırlanıyor. Bu ihtiyaç listelerinin başında, çocukların yaz günlerinde en fazla kullandığı giysileri arasında sandalet ve terlikler yer alıyor. Yazın bunaltıcı sıcaklarında hava alabilen, sağlıklı ayaklara sahip olabilmek için kullanılan terlik ve sandaletler, kız çocukları için geniş model seçenekleri ile Cimri.com’da sizleri bekliyor.

 • SANDALET & TERLİK SEÇİMİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  Yaz aylarının en kullanışlı ayakkabıları olan sandaletler hem büyükler hem de çocuklar için vazgeçilmez bir parça. Biz büyükler kendimiz için seçim yaparken ürünü deneyerek rahatlığını ve kullanım kolaylığını ölçebiliriz fakat çocuklarımız için seçim yaparken dikkat etmesi gereken birkaç nokta mevcut. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse;

  Tabanı düz olan ayakkabılar vücudun duruşunu tehdit ederek sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Bu noktada terliğin ayak ergonomisine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayağın ortasında bulunan çukur nokrayı destekleyen ürünleri tercih etmelisiniz.

  Parmak arası bir model satın almak isterseniz parmakların arasına gelen kısmın çok sert olmamasına dikkat etmelisiniz. Parmak arasına gelen kısımları sert olmayan bir sandalet seçimi, çocuğunuza daha konforlu bir kullanım sunacaktır.

  Dikkat edilmesi gereken bir başka kriter de bazı sandalet ve terlik modellerinde mevcut olan ayak bileği bandı. Çocuklar yaşları gereği enerjik bir yapıya sahiptir. Gün içinde koşma, zıplama gibi hareketler yaparak bizlerden daha aktif olduklarını her fırsatta gösterirler. Bu sebeple ayakları rahat olmalı ki hareketleri de kısıtlanmasın, oyun esnasında keyifli vakit geçirebilsinler. Bu noktada ayak bileği bantlı modellerden tercih edebilirsiniz. Bilek kemerli sandaletler yürüyüş sırasında bilekleri kavrayıp tutma hissi yarattığı için rahat hareket edebilmelerini sağlar.

  Sağlık ve duruş açısından önemli olan bir diğer nokta da seçeceğiniz terlik ya da sandaletin çocuğunuzun ayağına tam oturmasıdır. Ne büyük ne de küçük olmalı. Küçük bir ürün seçtiğinizde ayağını sıkacaktır ya da ayak numarasından daha büyük bir ürün seçtiğinizde bol gelecek ve kullanım esnasında ayağından çıkacaktır.

 • ÇOCUĞUNUZUN SEÇİM KRİTERİ NE OLACAK?

  Kız çocukları cinsiyetleri gereği erkeklere göre daha cıvıl cıvıl ürünler tercih ederler. Onların dünyasında pembe, mor, yeşil, mavi gibi canlı renkler her zaman daha caziptir. Renk skalasından tercih edeceğiniz canlı renkler çocuğunuzu daha mutlu edecek ve seçtiğiniz ürünü daha hevesli kullanmasını sağlayacaktır.

 • Çocuğunuz için seçeceğiniz sandalet ya da terliği Crocs, Ceyo, Birkenstock, Stride Rite, Puma, Keen, Jessica gibi güvenilir markaların zengin model ve renk seçenekleri ile kolayca bulabilir ve Cimri’nin en uygun fiyat avantajları ile hemen sipariş verebilirsiniz.