Kesik Uçlu (Kaligrafi) Kalem

En Ucuz Kesik Uçlu (Kaligrafi) Kalem Fiyatları

294 ürün gösteriliyor.
Kesik Uçlu (Kaligrafi) Kalem fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kesik Uçlu (Kaligrafi) Kalem modelleri ve Kesik Uçlu (Kaligrafi) Kalem fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kesik Uçlu (Kaligrafi) Kalem kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Faber-Castell, Zig, Winsor Newton, Lamy, Scrikss. 294 adet Kesik Uçlu (Kaligrafi) Kalem fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Dymo Letratag Elektronik Etiket Makinesi
Dymo Letratag Elektronik Etiket Makinesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Kesik Uçlu Kaligrafi Kalem Nedir? Ne İşe Yarar?

Kesik uçlu kaligrafi kalemi, Yunan köklü bir kelime olmasının yanı sıra güzel yazı yazma anlamına gelmektedir. Kaligrafi kalemleri ile yazılan yazılar kültür iletişimi konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle eskilerde ülkelerin diplomasi anlaşmalarında kullanılan kaligrafi kalemler; şiir, mektup ve bu tarz birçok alanda güzel yazı yazmak için de kullanılmıştır. Her ülkenin kendine ait bir dili olduğu gibi kaligrafi ile yazılan özel yazı türleri de bulunmaktadır. Kaligrafi kalemleri ile yazılan yazılar, o ülkenin dinini, kültürünü ve bilgisini taşımaktadır. Bu derece önemli olan kaligrafi kalemler günümüzde de halen güzel yazı sanatlarında kullanılmaya devam etmektedir.

Kesik Uçlu Kaligrafi Kalem Çeşitleri Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Kesik uçlu kaligrafi kalem çeşitleri kullanıldığı alanlara, renklerine ve tasarımlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Dolma kalem kaligrafi kalem, renkli kaligrafi kalem, renksiz kaligrafi kalem, tasarım ve boyutların göre kaligrafi kalem şeklinde daha birçok çeşitli, renkli ve tasarımlı kaligrafi kalem çeşitleri yer almaktadır. Bu özel kaligrafi kalem türleri, devlet büyüklerince kültürler arası iletişimde halen kullanılmaya devam etmekte ve özellikle bu iş için “özel kalem” adlı meslekler dahi bulunmaktadır.

Kesik Uçlu Kaligrafi Kalem Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kesik uçlu kaligrafi kalem alırken dikkat edilecek nokta kalitesi ve kullanırken ne derece eğik yazılabildiğidir. Diğer kalemlerin aksine tutuşu ve yazma tarzı çok daha farklı olan kaligrafi kalemler, tamamen özel bir kalemdir. Tutuşundan yazma kalitesine kadar daha birçok şekilde özel olduğunu belli eden kaligrafi kalem türleri, yüz yıllardır diplomasi alanlarda kullanılmış ve şimdiler de ise güzel yazı sanatlarında kullanılmaya devam etmektedir.

Kesik Uçlu Kaligrafi Kalem Fiyatları Ve Üretici Markalar Nelerdir?

Kesik uçlu kaligrafi kalem fiyatları kalite ve üretici markalara göre değişiklik gösterirken kullanım alanına göre de farklılık gösterebilmektedir. Faber Castell, Zig, Edding, Rotring, Sheaffer, Artline, Kaweco şeklinde üretici firmalar kaligrafi kalemler üretmekte ve en düşük 5 TL civarında olmaktadır. Ortalama fiyatı 100 TL olan kaligrafi kalemlerinin özel üretim olan modellerinde fiyatlar 1000 TL’ye kadar çıkmaktadır.