Marka
Dong-A
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Keçe Uçlu Kalem Nedir?

Oldukça kolay kullanım sunan bir boya çeşidi olan keçeli kalemler, su bazlıdır ve farklı kalınlıkta uçları bulunmaktadır. Neredeyse her renkte çeşitleri bulunan bu boya çeşitleri oldukça canlı sonuçlar vermektedir. Şüphesiz ki bu boya çeşidini bu kadar çekici yapan nokta da budur. Kâğıt üzerine uygulama yaparken geri dönüşü olmadığı için dikkatli kullanmanız gereken bir boya çeşididir. Kalem içerisinde bulunan boya uç kısımdaki keçenin emici yapısı sayesinde emilerek kâğıt vb. nesnenin üzerine aktarılır. Stabilo bu boya çeşidinin en çok bilinen markalarından biridir. Hatta bu marka, günlük dile keçeli kalemleri ifade etmek için yerleşmiş bir terim haline gelmiştir ve oldukça kaliteli ve uzun ömürlü boyalardır.

Keçe Uçlu Kalem ile Çizim Nasıl Yapılır?

Her boya çeşidinde olduğu gibi keçeli kalemlerin de bir tekniği bulunmaktadır. Zaten uygulaması kolay olan bu boya çeşidinin tekniklerini öğrendiğiniz taktirde uygulamanız daha da kolaylaşacak ve alacağınız sonuçlar daha başarılı olacaktır.

Pratik ve kaliteli sonuçlar vermesi nedeniyle mimarlık ve endüstriyel ürün tasarımı bölümlerinde sıkça kullanılan bir çeşit olan bu kalemlerin dilini öğrendiğiniz taktirde metal ya da ahşap gibi dokular bile yapabilirsiniz. Öncelikle bu boya ile ilgili bilmeniz gereken konu açıktan koyuya gidebilmek için üst üste uygulama yapmanız gerektiği konusudur. Ne kadar çok üst üste uygulama yaparsanız renk doygunluğuna o kadar ulaşacaktır ve o kadar koyulaşacaktır. Üst üste uygulama yaparken kağıdınız zarar görebileceği için kaliteli ve kalın bir kâğıt seçmeniz doğru olacaktır. Sonrasında uygulama yaparken formların yönlerine dikkat etmeniz gerekir. Uyguladığınız her darbe yönünü belli edecek şekilde izler bırakacağından dolayı formun yönüne doğru boyama yapmanız doğru bir etki yaratacaktır. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse, küp bir formu taramanız gerekirse bunu dikey ve yatay çizgilerle boyamanız doğru bir sonuç verecektir. Bu tekniği uygularken bir hata yaptığınızda geri dönüşü olmayacağı için biraz endişeli olabilirsiniz fakat korkmadan hatalar yapsanız dahi pes etmeden sürekli denediğiniz taktirde doğruya ulaşmanız daha hızlı olacaktır.

Tekli ya da keçeli kalem seti halinde satılan çeşitlerini en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com’da bulabilir ve hemen sahip olabilirsiniz!