Marka
HP
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Her anımız fotoğraf çekmekle geçiyor. Ve bu fotoğraflar geçmişten geleceğe bizler için miras olmaktadırlar. Fotoğrafların bize miras olması için basılması gereklidir. Bu yüzden fotoğraf kâğıtları kullanılmaktadır. HP, Photo Paper, Canon, Silver, Ravi, Kodak, STAR FİLM gibi markaların çeşitli özellikle fotoğraf kâğıtları vardır. Bu ürünlere Cimri.comdan ulaşabilirsiniz.

FOTOĞRAF K ĞITI NEDİR?

Çekildiğimiz fotoğrafların makine aracılığıyla elimize ulaşması için fotoğraf kâğıtları kullanılır. Bu kâğıtlar diğer kâğıtlara göre çok daha farklı yapıdadır. Yazı yazdığımız kâğıtlar gibi değildir yani. Daha ağır malzemelerden üretilmiştir. Bir tarafı da parlaktır. Mürekkebi emme potansiyeli de diğerleri gibi değildir. Boyut ve türlerine göre farklılaşır. Kâğıt türünde parlak, yarı parlak ve mat olmak üzere çeşitlenir. Fotoğrafın özelliğine göre bu çeşitlerden seçilir. Kâğıt boyutu da fotoğrafa ve makinenin büyüklüğüne bağlıdır. A3, A4, 10*15cm ve 13*18cm boyutları değişmektedir. Fotoğraf kâğıt fiyatları da bu özelliklere göre değişir. Ürünlerin ambalaj içinde kâğıt sayıları değişiklik göstermektedir. Bir önemli nokta da kullanılan fotoğraf makinesinin markasıdır. Fotoğraf makinesi markaları kendi ünlerine uygun kâğıtlar üretmektedirler, buna uygun kağıtları kullanmak kaliteyi arttıracaktır. Bazı ürünlerde de kâğıtlar rulo halini almaktadır. Böyle ürünlerde kâğıtlar tek tek paketlenmemiştir. Bahsettiğimiz özellikte ki ürünleri Cimri.com da fotoğraf kâğıdı kategorisinden bulabilirsiniz. Bu kategoriye dâhil olarak asetat kâğıtları da vardır. Asetatlar ince kâğıtlardır, tepegöz araçlarında ve resim derslerinde kullanılır. Asetatı kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köşelerinden tutarken parmak izini bırakmamaya özen gösterilmelidir. Ev yapımı tasarımlarda da kaplama malzemesi olarak düşünülebilir. Fotoğraf aşığı insanlar için bu kâğıtlar sürekli kullanılır ve biter.

FOTOĞRAF KAĞITI NERELERDE KULLANILIR?

Bu ürün fotoğrafların somut hale gelmesine yarar. Makineler aracılığıyla özel olan kâğıt fotoğraf haline gelir. Her yerde kullanıma uygun kâğıtlar değillerdir. Kullanım alanları fotoğraf ile kısıtlanır. Sadece fotoğraf basma makinesiyle değil, karanlık oda da kurulan düzenekle de fotoğraflar bastırılabilir. Fotoğrafa merakı olanlar için çok zevkli bir iştir. Asetatlar ise daha geniş alanlarda kullanılır. Mesela bir öğretmen bu kâğıtlara ders notlarını tahta kalemiyle yazarak tepegöz aracılığıyla ders işler. Bir başka alanı ise resimdir. Resimde de kâğıtlar üzerinden şekiller yapılır. Fotoğraf kağıt modellerini Cimri.com da bulabilirsiniz.