Çekmeceli Raf

Çekmeceli Raf Fiyatları

13 Ürün gösteriliyor.
Çekmeceli Raf fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çekmeceli Raf modelleri ve Çekmeceli Raf fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çekmeceli Raf kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bigpoint, Mas, Bosphorus, Metaltex, Leva. 13 adet Çekmeceli Raf fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Çekmeceli Raf Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Çekmeceli Raf markası:

En Çok İncelenen Çekmeceli Raf Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Çekmeceli Raf Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 13 Çekmeceli Raf modeli içerisinde en ucuz Çekmeceli Raf fiyatı 9.32 TL iken, en yüksek Çekmeceli Raf fiyatı 787.52 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Çekmeceli Raf fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Çekmeceli Raf fiyatı ise 180.33 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Çekmeceli Raf Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Çekmeceli Raf

Tüm kullanıcılara hitap edebilecek şekilde farklı model ve özelliklerde dizayn edilerek üretilen çekmeceli raflar, herkesin ihtiyaç duyduğu, kullanıldığı alanlarda dağınıklığa engel olan ve düzen sağlayan çok faydalı bir gereçtir. Sadece günümüzde değil, yüz yıllar öncesinden beri, çeşitli malzeme ve araç gereçlerin derli toplu tutulabilmesi için çekmeceli raflar kullanılır. Hatta XVI ve XVII. yüzyıllarda çekmece yapımının bir sanat olarak görüldüğü dahi bilinir. Bir işin sanat haline dönüşebilmesi için çok uzun yıllar yapılması, tecrübe ve ustalık kazanılması gerekir. Bu dikkate alındığında, çekmeceli rafların ortaya çıkışının ve kullanımının çok daha eski zamanlara dayandığı kolayca anlaşılır. O zamanlardan bu zamana kadar gelişimini ve değişimini sürdüren çekmeceli raflar, günümüzde çok daha modern bir hal almıştır. Pratikleşmiş, çok daha fazla kullanım alanı doğmuş, dolayısıyla pek çok çeşitleri ve modelleri ortaya çıkmıştır. Günümüzde kısaca “çekmece” ismiyle de anılan çekmeceli raf çeşitleri, hayatın akışı içinde birçok alanda insanların saklama, koruma ve düzenleme gibi ihtiyaçlarını giderir.

Çekmeceli Raf Çeşitleri

Kullanım alanları çok geniş olduğundan, çekmeceli raf çeşitleri neredeyse saymakla bitmez. Çoğunlukla ahşap, metal ve plastikten üretilirler. Çeşit ve modeller, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillenir. Çekmeceli rafları; sanayi tipi, büro tipi ve ev tipi olarak üç temel başlık altında toplamak mümkündür. Malzemesine ve kullanım alanlarına göre de kategorilere ayrılan çekmeceli raflar, teknik özelliklerine göre de ayrıca sınıflandırılabilir. Bunlar; oluklu, raylı, bilyeli, teleskopik, kızaklı, frenli gibi modellerdir. Teleskopik raylı sistemli olanlarının, tek açılımlı ve çift açılımlı modelleri vardır. Biraz ittikten sonra yavaşça kapanan frenli teleskopik modeller, oldukça kullanışlıdır. Model ve çeşitliliği sağlayan baş faktör, kullanıcıların ihtiyaçlarıdır. Örneğin; masaüstü plastik çekmeceli raflar, ofislerde anlık olarak ulaşılması gereken evrakların el altında kalması, gerektiğinde çabuk bulunması için kullanılır. Ofis veya sanayide kullanılan çekmeceli rafların birçok modelinde, içinde ne olduğunun yazıldığı isimlikler bulunur. Buralara takılıp çıkarılabilen etiketlere isim veya numara yazılarak; kategorilerine göre ayrılan evrakların, malların, numunelerin veya çeşitli araç gereçlerin, kolay ve hızlı bir şekilde bulunabilmesi sağlanır. Etiketlerin çıkarılabilir olması, çekmeceli rafın içeriği değiştirildiğinde, bilginin de değiştirilebilmesini sağlar. Böylece üzerlerine birçok yazı yazılmasının, kâğıt yapıştırılmasının ve kirlenmesinin önüne geçilmiş olur. Birçok yerde plastik çekmeceli raf görülebilir. Çünkü bu tipler hem hafif olduklarından kullanım kolaylığı sağlarlar, hem de ahşap ve metal gibi farklı malzemelerden yapılan çeşitlere göre çoğu zaman daha hesaplıdırlar. Bu yüzden de pek çok kullanıcı tarafından tercih edilir. Plastik çekmeceli rafları sadece ofislerle, iş yerleriyle sınırlandırmamak gerekir. Zira insanlar evlerinde küçük eşyalarını, alet edevatlarını, banyolarda banyo malzemelerini koymak için, bazen de yiyeceklerini düzenli ve korunaklı tutmak için mutfaklarında plastik çekmeceli rafları kullanır. Çekmeceli raflar oldukça bol çeşitlidir. Bu bol çeşitliliğin içinde, plastik çekmeceli ahşap raf gibi bir çeşit bulmak bile mümkündür. Bu çeşit daha çok şeffaf çekmeceli olur ve sanayi tipidir, genelde de hırdavatçılarda yahut yedek parça tedarikçilerinde rastlanır. Çekmeceli raf fiyatları; malzemesine, boyutuna, teknik özeliklerine veya kalitesine göre değişkenlik gösterir.

Çekmeceli Raf Kullanımı

Çekmeceli raflar, insanların depolama, koruma, saklama ve bulundukları ortamı düzenli tutma gibi ihtiyaçlarını karşılayan gereçlerdendir ve en kullanışlı olanlarındandır. Kullanım biçimleri ihtiyaca göre değişir. Örneğin; insanların neredeyse tamamının evlerindeki çeşitli mobilyalarda ve mutfaklarında ahşap çekmeceli raflar bulunur. Çünkü ahşap çekmeceli raflar ev kullanımı için oldukça uygundur ve çoğu zaman şıktır, seçilirken özen gösterilir.  Mutfaklarda genelde 3 veya 4 çekmeceli ahşap raflar kullanılır. 3 çekmeceli ahşap raf kullanıcılara derinlik sağlayıp, boyu yüksek sayılabilecek malzemelerin bile içlerinde muhafaza edilebilmesine olanak verirken, 4 çekmeceli ahşap raf, birbirinden farklı mutfak malzemelerinin biraz daha sınıflandırılabilmesine ve ayrı yerlerde tutulabilmesine imkân sağlar. Ahşap çekmeceli raflar sağlıklıdır ve ev kullanımı için idealdir. Kullanırken; nemden ve rutubetten korumak, ömürlerini uzatır “Metal çekmeceli raflar” ise, daha çok ticarethanelerde kullanılır. Paslanmamaları için çizilmemelerine, ıslanmamalarına dikkat edilerek kullanılmalı, gerektiğinde temizletilip boyatılmalıdır. Paslanmaz çelikten üretilenler bu konuda daha kullanışlıdır, ama her ortamda kullanılamayabilir. Plastik çekmeceli raflar ise bakım gerektirmez.

Çekmeceli Raf Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bu konuda dikkat edilmesi gereken ilk husus, kullanım alanının neresi olacağıdır. Buna göre önce boyutu, miktarı ve malzemesi belirlenir, sonra kalitesine, teknik özelliklerine ve fiyatına göre tercih yapılır. Örneğin bir tamirhane veya imalathaneye alet edevat koymak için ahşap veya plastik çekmeceli raf almak, kısa sürede yıpranmalarına ve ömürlerinin tükenmesine yol açacaktır. Bu sebeple buralarda metal malzemeden yapılmış olan çekmeceli raflar almak, kullanım süresi açısından çok daha hesaplı olacaktır. O yüzden önce kullanım alanına göre malzeme ve model belirlemek çok önemlidir. Evlerin odalarında veya salonlarında kullanılacak olan çekmeceli raflarda, daha çok ahşaptan yapılmış olanları tercih edilir.  Burada da evlerde daha önceden bulunan mobilya ve eşyaların renklerine ve de modellerine dikkat ederek seçim yapmak, şıklık açısından çok daha doğru bir tercih olur. Teleskopik raylı ve frenli modeller, kullanım kolaylığı açısından çok iyidir. Banyolarda ise plastik çekmeceli raf dolap tercih edilmesi, uzun süre kullanılabilmelerini sağlar.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery