Cassa Toplu İğne & Raptiye

En Ucuz Cassa Toplu İğne & Raptiye Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Cassa
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Mas, Brons, Avansas ve Centrum markalı toplu iğne ve raptiyeleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Toplu iğne, bir ucu top, diğer ucu iğne şeklinde olan bir iğne çeşididir. Giysileri tutturmak, kağıtları tutturmak, dikiş dikerken ön dikişleri yapmak gibi birçok amaçla kullanılır. Toplu iğnelerle havlu kenarı ve çeşitli motiflerde iğne oyaları da yapılabilir. Raptiye ise, kağıt, bez gibi objeleri bir yerlere tutturmaya yarayan, genellikle bir ucu yassı veya kolay tutulabilecek şekilde tasarlanmış olan küçük çivilere denir.

Toplu iğne çeşitleri nelerdir?

Bu tip iğneler, düz metal veya renkli toplu şeklinde çeşitlendirilir. Ucundaki topu renkli olanlar, genellikle terzilikte kullanılır. Renkli olan top, kolayca fark edilip, giysinin üzerinden çıkartılabilir. Giysi üzerinde unutulan toplu iğne, giyinen kişiye batabileceğinden, terzilik işlemleri sonrası iğnelerin giysiden iyi temizlenmesi önemlidir. Karışık renkli toplu iğneleri hemen her terzi kullanmaktadır.

Raptiye çeşitleri nelerdir?

Raptiyeler, sert ağaçlara çakılmak için kullanılacaksa bunlara kabara raptiye adı verilir. Kabara raptiyelerin tamamı metaldir ve üzerlerinde çeşitli ince motifler, dövmeler bulunur. Antik eşyaların süslemesinde sıklıkla kullanılır. Renkli raptiyeler ise daha çok, mantar panolara kağıt asmak amacıyla kullanılır. Ofislerde en çok kullanılan raptiye çeşidi renkli raptiyedir. Raptiyenin bir ucu kalın bir iğne şeklinde, diğer ucu ise yassı ve düz şekildedir. Yassı düz alan, iğne olan bölüm üzerinde dikey şekilde bulunur. Böylece, raptiyeler kolayca alınıp raptiyelenebilir. Raptiyeler, kısa bir çiviye benzerler, ancak uçları yassıdır. Bazı raptiyelerin uçları yassı değildir. Kolayca tutulabilmeleri için daha uzun yapılmıştır. Bu modeller de genellikle panolar için kullanılır. Raptiyeler, mantar panolarla birlikte satıldığı gibi ayrıca da satılabilir.

Toplu iğne ve raptiyeler nerede satılır?

Toplu iğne ve raptiyeler, genellikle tuhafiye mağazalarında satılır. Toplu iğne ve raptiyelerinizi en ucuz şekilde satın almak istiyorsanız, cimri.com sitesinde, masaüstü gereçleri kategorisinde yer alan, toplu iğne ve raptiyeler sekmesini inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ayrıca, fiyat alarmlarını aktif konuma getirerek, indirim ve fırsatlardan anında haberdar olabilirsiniz.