En uygun fiyatlı Zig, Derwent, Artline, Edding, Tombow, Faber-Castell, Parker, Scrikss, Pentel, Napkin ve Rotring marka teknik çizim ve grafik kalemi seçeneklerini cimri.com sitesinde bulabilir, ürün fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Profesyonel teknik çizim kalemi seti nasıl seçilir?

Taslakların çok büyük bir kısmı bilgisayar ortamında çok yüksek kalitede programlar aracılığı ile oluşturulsa da, halen klasik yöntemlerle çizim yapmak gerekmektedir. Bu yaratıcılık ve bazı hataların daha iyi görülebilmesine de daha fazla olanak verir. Sunular dışında hard copy olarak taslağın kendisi üzerinden ilerlemek halen toplantılarda çok işe yaramaktadır. Kağıt kalitesi uç kalitesi de önemlidir. Bazı noktaların üzerinden iki kez ya da daha fazla geçmemek ve zaman kazanmak için malzemelerin farklı boylarda uçları da içerecek setler halinde alınması daha doğru olacaktır. Teknik çizim kalem kalınlıkları değişkendir ve kişinin rahat kullanımı ya da taslağın amacı ve kağıt kalınlığına göre farklı ihtiyaçlar gösterir. Önce ihtiyacınızı belirleyerek arkasından özellik ve en ucuz fiyatlı teknik çizim kalem karşılaştırması yapmanız, doğru seçim için size yardımcı olabilir.

Grafik kalemi nedir?

Hem açık renk kağıtlar hem de koyu renk kağıtlar üzerinde yazı yazabilirler. Keçe uçlulardır ve her zemin ve kağıt türünde kullanıma uygundurlar. Uç kısımları özellikle desen ve motif oluşturmak için uygun olarak tasarlanmıştır. Kalıcıdır ve boyama amaçlı kullanılacak olanların ucu kalın olabilir. Keçeli olmalarına rağmen son derece ince ucu olan modelleri de mevcuttur. Siyah dışında her renkte seçenekleri vardır. Çift taraflı ve iki farklı kalınlıkta kullanılabilecek çeşitler de mevcuttur. En ucuz grafik kalemi karşılaştırması yaparken, özellik ve renk karşılaştırması da yapablirsiniz.

Teknik çizim ve grafik kalemi fiyatları ne kadardır?

Hayalinizde oluşturduğunuz görselleri kağıtlara tam olarak ve kolaylıkla aktarmanıza yardımcı olacak en ucuz teknik çizim ve grafik kalem seçeneklerini, cimri.com sitesinde, ev, yaşam, ofis, kırtasiye kategorisi altında yer alan, ofis ve kırtasiye sonrasında da kalem ve yazı gereçleri sekmesini tıklayarak, teknik çizim ve grafik kalemi başlığını seçerek; listeleyebilir; fiyat ve özelliklerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.