Marka
Power-xtra
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Teknolojinin gelişmesi ile kullandığınız, hayatınızı kolaylaştıran hemen hemen her şey elektronik oldu. Bu cihazların kimisi kablolu iken kimisi sadece piller yardımı ile çalışabiliyor. Yani yaşamınızı konforlu bir şekilde idame ettirebilmeniz için pillere olan ihtiyacınız aşikar. Televizyon kumandalarının, çocuk oyuncaklarının, ofiste ya da evde kullandığınız duvar saatlerinin hatta bazen bilgisayarınızın faresinin güç kaynağıdır piller.

 • PİL ÇEŞİTLERİ NELERDİR ve NERELERDE KULLANILIR?

  Piller çeşit bakımından incelendiğinde 3'e ayrılabilir. Tek kullanımlık (normal) pil, buton pil ve endüstriyel pil. Tek kullanımlık piller isminden de anlaşılacağı üzere kullanıldıktan sonra tekrar şarj edilme özelliği olmayan pillerdir ve aktif olduğu cihazın belirli bir süre çalışmasını sağlar. Buton pil, halk arasında düğme pil olarak da bilinir. Buton piller güvenebileceğiniz ve uzun ömürlü olan pillerdir. Genellikle tıbbi cihazlarda kullanılır. Saat, saatli radyo, adım sayar ve benzeri cihazlara da güç vermek için kullanılır. Endüstriyel piller şarj edilebilen pillerdir. Şarj edilebilir olma özelliği ile bir kereden daha fazla kullanıldığı için hem bütçemize hem de doğaya etkisi olumlu yöndedir.

  Pillerde gördüğünüz Ah ibaresi, bir pilin üretebileceği enerji miktarı olan amper-saat kelimelerinin temsilidir. Bir diğer ibare olan ''mAh'' ise bir amper-saatin binde biri anlamına gelmektedir. Örneğin 12 V 10 mAh'lik bir pil; 1 saat boyunca 10 mAh enerji sağlar. Pillerinizin seçimini yaparken bu bilgiyi göz ardı etmemekte fayda görebilirsiniz.

 • DOĞRU PİL KULLANIMI NASIL OLMALI?

  Pillerinizi seçerken her zaman pili kullanacağınız cihazınızın üreticisi tarafından belirtilen türdeki pilleri kullanın.

  Pilinizi her değiştirdiğinizde temas ettiği yüzeyi bir silgi veya temiz bir bez yardımı ile temizleyerek steril kalmasını sağlayın.

  Pilleri, cihazınızda gösterildiği gibi artı (+), eksi(-) uçları hizalanacak şekilde yerleştirin. Üç pil ile çalışan bir cihaz kullanıyorsanız, pillerin ikisi doğru takılıp biri yanlış takılsa da cihaz aktif hale gelerek çalışmaya başlayacaktır. Bu sebeple pilleri yuvalarına yerleştirdikten sonra kontrol edin.

  Pillerin ısınması performans düşüklüğüne sebep olabilir. Bu yüzden pillerinizi kuru yerlerde muhafaza edin.

 • İhtiyacınız olan pillere en uygun fiyat ve yüksek performans güvencesi ile Cimri.com' dan kolayca ulaşabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz. Üstelik Varta, Panasonic, Sanyo gibi güvenilir markaların uzun ömürlü pillerine sahip olmanın ayrıcalığını Cimri ile tecrübe edebilirsiniz. Hemen şimdi onlarca seçenek arasından dilediğinizi seçebilir ve ürününüzü güvenle teslim almanın keyfini yaşayabilirsiniz.