Hayal gücünüzü yansıtmanın ve genişletmenin en doğru yollarından biri resim yapmaktır. Bunun farkında olan bireyler küçük yaşlarda çocuklarının hayal güçlerini geliştirerek renkleri tanıyıp kendilerini ifade etmeleri için çeşitli boyalar alırlar. Etrafı kirletmemesi ve içerisinde çocukların sağlığına zarar verecek maddeler bulunmaması nedeniyle küçük yaşlarda çocuklara alınan ilk boya seçenekleri genelde kuru boya kalemleridir. Üstelik kalemler sadece çocuklar için değil yetişkinler için de oldukça yararlı bir boya çeşididir. Eğer resme biraz ilginiz varsa renkle tanışmanızı boya kalemleri ile yaparak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

    Kaliteli yüzlerce kuru boya çeşitleri arasından kendinize ya da evin küçüğüne uygun çeşitleri en uygun fiyatlarla Cimri’de bulabilirsiniz!

  • Kuru Boya Kalemi Nasıl Kullanılır?

    Bu boyalar uygulaması en kolay boyalardan biridir. Resme yeni başladıysanız kullanım kolaylığı nedeniyle ilk tercihiniz kuru boya kalemleri olabilir. Uygulaması kolay boyalar olsa da belli teknikleri vardır ve bu teknikleri uygulayarak yaptığınız işlerin daha başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.

    Kuru boya teknikleri, karakalem uygulamasına çok benzemektedir. Fakat karakalemden ayrı olarak işin içine renk girdiği için renk uygulamalarını dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Hangi rengi uygulayacaksanız uygulayın ilk olarak kalemi bastırmadan en açık ton olarak uygulayın. Koyu bir ton elde etmek için tek seferde bastırarak boyamak yerine üst üste açık tonlar halinde boyayarak rengi istediğiniz tona getirin. Bu sayede kontrollü ilerleyebilir ve geri dönüşü olmayan bir hata yapmamış olursunuz. Bir renk elde etmek istiyorsanız elinizde hazır olan rengi kullanmak yerine renkleri karıştırarak o renge ulaşmaya çalışmanız daha hoş sonuçlar verebilir. Örneğin, turuncuya ulaşmak istiyorsanız biraz sarı biraz da kırmızı ile istediğiniz tatta bir turuncu edebilirsiniz. Ayrıca kuru boya tekniğinde tonlama yaparken asıl renginizin üstünden daha koyu renklerle geçerek başarılı tonlamalar yapabilirsiniz. Boyama işlemini bitirdikten sonra işinizin üstüne sabitleyici sıkmayı unutmayın! Böylece işinize uyguladığınız boyanın dağılmasını engellemiş olursunuz.

  • Kuru Boya Kalemi Fiyatları Nelerdir?

    Kuru boya oldukça zevkli ve biraz zaman ayrıldığında çok güzel işler çıkartabileceğiniz bir boya çeşididir. Birçok marka ve setlerle sunulan bu kalemlerin fiyatları marka ve setlere göre değişiklik göstermektedir. En çok bilinen ve en uygun fiyatlı seçenekler Faber Castell kuru boya setleridir. Faber Castell haricinde de Derwent, Stabilo, Adel ve Monami gibi pek çok kaliteli marka bulunmaktadır. Bu birbirinden kaliteli markaların 12’li, 24’lü, 36’lı,48’li hatta 72’li kuru boya setleri, Cimri’de en uygun fiyatlarla sizleri bekliyor!