KIZ ÇOCUK ÇİZMESİ NASIL SATIN ALINIR?

Çocuklara ayak numaralarına uygun ayakkabı alabilmek gerçekten çok zordur. Çoğu çocuk bir ayakkabının ayaklarını sıkıp sıkmadığını doğru tespit edip tarif edemez. Bu durum çizme seçimi sırasında en zor halini almaktadır. Özellikle kız çocuk çizmeleri deneme esnasında çocukların dikkatini tasarımlarına çekmekte ve rahatlık ya da ayak numarası ile uyum ikinci plana atılmaktadır. Kız çocuklar çizme seçimi sırasında çoğu zaman kullanışlı ve su geçirmez sağlam modelleri, ayaklarına mükemmel şekilde otursa bile, tasarım ve modellerine bakarak beğenmeyebilir ve aldığınızda giymeyi reddedebilirler.

KIZ ÇOCUK ÇİZMELERİ NASIL SEÇİLİR?

Kız çocuk çizmeleri seçimi yapılırken öncelikle küçük hanımların hangi modelleri beğendiğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Çocuğunuzun beğendiği bot modelleri arasında sizin istediğiniz özelliklerde olanlara yoğunlaşmak, sonradan çıkabilecek giyilmeme gibi sorunlara baştan engel olmanızı sağlayacaktır.

Kız çocuk botlarının kalıpları genellikle küçüktür. Dar kalıplar ayağı daha iyi saracaktır. Çocuk botlarının ve çocuk yağmur çizmelerinin alışverişi sırasında, denendiğinde burun kısmında bir parmak kadar bir boşluk olduğuna ve topuk kısmının da çok sıkı bir şekilde oturmadığına emin olmalısınız. Hiç boşluk olmayan bir kız yağmur botu, külotlu çorak ile giyildiğinde ciddi şekilde sıkacak ve vurma yapacaktır.

Kız yağmur çizmeleri genellikle pembe ve farklı renklerdedirler. Deri olanları tercih ediyorsanız bir esneme payı olacağını ve külotlu çorap payını yine hesap etmenizde fayda olacaktır. Plastikler tercih ediliyor ise ısı yalıtımı ve sıcak tutması için çocuk yağmur çizmelerinin için polarlı ya da keçeli olanlarını tercih etmenizde fayda olacaktır. Bu kız çizmelerinin kalıpları daha geniş olduğundan yürürken çıkmamasına ve üst kısmından su girecek mesafe olmamasına dikkat edilmelidir.

Çocuklar hava soğuk bile olsa okulda tenefüste dışarı çıkıp oynayacaktır ve yağmur yağdığında yetişkinler kadar dikkatli yürümediklerinden, su birikintilerine gireceklerdir. Bu sebepten çocuk kışlık botların su geçirmez özellikte olması çok önemlidir. Kız çocuk kışlık yağmur çizmeleri ise renkleri kadar dayanıklı olmak zorundadırlar.

KIZ ÇOCUK ÇİZMESİ FİYATLARI NE KADARDIR?

Kızınızın zevkle ve severek kullanacağı Jessica Simpson marka kız çocuk çizmesini, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

https://www.cimri.com/kiz-cocuk-cizme