Fırça Çeşitleri Nelerdir?

Oldukça fazla çeşidi olan bu ürünler genelde boya çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Yani yağlı boya ile suluboya fırçası aynı yapıda değildir. Bu nedenle uygulanan her tekniğe ve her boyaya özel çeşitler bulunmaktadır. Kullanılan boyalara göre değişkenlik gösteren bu ürünler aynı zamanda kendi içerisinde de çeşitlenmektedir. Boyutlarına göre ya da uygulama yapılacak alanlara göre en uygun ürünleri belirleyeceğiniz pek çok çeşit bulunmaktadır. Örneğin; yağlı boya yaparken, ağaç yaparken daha yassı ve yelpaze uçlu bir ürün kullanırken, arka planı boyarken daha küt ve daha büyük bir ürün kullanırsınız. Bunun gibi daha saymakla bitmeyecek çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlere tek tek sahip olmak yerine fırça seti şeklinde satılan şekillerine de sahip olabilirsiniz. Boyayı iyi bir şekilde tutup kolay kullanım sağlayarak işinizi kolaylaştıracak bu resim malzemeleri çeşitlerini Cimri.com’da en uygun fiyat sıralamaları ile hemen bulabilirsiniz!

Fırça Nasıl Temizlenir?

Bu ürünleri temizlerken kullanacağınız boya malzemesine göre temizlikleri de farklılık gösterebilir. Fakat genel olarak su ve doğal sabunlarla temizlendiği görülür. Bir miktar suyun içerisinde nazikçe ıslattığınız fırçaları sonrasında doğal sabunun üzerinde gezdirerek sabunlanmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında tekrar biraz suyun içine sokarak hem durulayıp hem de kalan boya artıklarını temizleyebilirsiniz. Sonrasında bir peçete yardımı ile fırçalarınızı kurulayabilir ve boyanın tamamen çıkıp çıkmadığından emin olabilirsiniz. Boya kalıntılarını gördüğünüz taktirde işlemi yineleyebilirsiniz. Özellikle diplere biriken boyaları iyice temizlemeniz oldukça önemlidir. Bu ürününüzün ömrünü uzatacaktır ve sonrasında uygulayacağınız farklı renkleri dibinde kalan boyalar ile kirletmenizi engelleyecektir. Ayrıca temizlediğiniz ürünleri iyi bir şekilde muhafaza etmelisiniz. Muhtemelen ürününüzün üzerinde gelecek olan pipetleri kaybetmeden her yıkadıktan sonra ince kıl olan bölüme takmalı ve düzenli bir şekilde muhafaza etmelisiniz.

Ayrıca unutmamalısınız ki işlem sırasında fırçalarınızı suyun içerisinde bırakmamalısınız. Aksi takdirde uçları deforme olabilir ve kullanılamayacak hallere gelebilir ya da kullanım sırasında size zorluk çıkarabilir.

PonART, Bob Ross, Pebeo ve Vincent gibi kaliteli markaların en kaliteli ve en uygun fiyatlı ürünlerini Cimri.com’da bulabilir ve hemen sahip olabilirsiniz!