Günümüzde erkekler için pek çok jean modelleri mevcut. Bu kadar fazla model arasından seçim yapmak oldukça zor olabiliyor. Çünkü seçtiğiniz jean zamansız bir model ve kişiliğinizi de yansıtıyor olacak. En iyi görünümü yakalamak için klasik jeanlerin ardına saklanmak da artık demode bir davranış. Peki erkek jean modelleri hakkında neler biliyoruz ? Biraz tanıyalım.

ERKEKLER İÇİN JEAN MODELLERİ NELERDİR?

Baggy jean: Erkekler için oldukça rahat ve gevşek bir modeldir. Genelde salaş tarzı benimsemiş olan kişiler tarafından çok tercih edilir. Bu modeli boyu uzun ve fiziği düzgün olan baylar tercih edebilir. Kısa ve kilolu bayların ise bu modelden uzak durmaları gerekmektedir. Model zaten vücudu geniş gösteren bir kategoride yer alıyor. Gündelik kullanım için ise gayet uygun bir modeldir. Bu pantolon ile sokak modasında bir şıklık yakalayabilirsiniz ancak özel bir yere gidecekseniz tercih etmemenizde fayda var.

Loose Jean: Bu modelin tarzı ne bol ve düşük ne de dar. Ancak baggy modele göre daha toplu bir kesime sahip. Yine salaş yapısından dolayı yalnızca uzun boylu erkekler tarafından tercih edilmesi ve kısa boylu erkeklerin bu kesimden uzak durması gerekmektedir. Olduğunuzdan daha kısa gösteren bir kesimdir. Arkadaşlarınızla olan buluşmalarınızda ya da günlük hayatınızda rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir modeldir.

Bootcut Jean: İsminden de anlaşılacağı üzere botlar ile kombinleyerek giyilebilmek üzere tasarlanmış bir modeldir. Jeanin dizlerden yukarıda bulunan kısmı ince bir görünüm yakalayabilmeniz adına daha dar olarak üretilmiştir. Yani kalça kısmı dar olan ve aşağı doğru genişleyen bir modeldir. Ayakkabıda tercihi bot olanlar için mükemmel bir seçimdir.

Straight Cut Jean: Bu model, belden paçalara doğru dümdüz uzanır. Ürünün hiçbir noktasında daralma ya da genişleme yoktur. Vücut şekliniz orantılı ise bu model vazgeçilmez parçalarınız arasında yerini alacaktır.

Skinny Jeans: Jean modelleri arasında en dar kesime sahip olan modeldir. Kusur gizleme özelliği yoktur bu nedenle vücuduna güvenen erkekler tarafından tercih edilmesinde fayda vardır.

Birbirinden iddialı ve modern tasarımlara sahip kot pantolon modellerine Cimri güvencesi ile ulaşabilir, en uygun fiyatlara tarzınıza şıklık katabilirsiniz.