Canon, Nikon, Sanger, Sony, Olympus, Phottix, Panasonic, Samsung, Mcoplus, Duracell, OEM, Fujifilm, Kodak, Hahnel, Prodigix, Casio, Sanyo, Pentax, Dynacore, Camelion ve Hp markalı dijital makine pillerini en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Pil kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürüp depolayan yapıdaki cihazlara denir. Piller primer ve sekonder olarak ikiye ayrılır. Primer piller tek kullanımlık, şarj olmayan pillerdir. Sekonder piller ise elektrik enerjisini tekrar kimyasal enerjiye çevirebilen yani şarj edilebilir, çok defa kullanılabilen pillerdir. Aynı yapıda piller bir araya getirilerek pil grupları oluşturabilir. Bunlara da batarya denir. Piller, fotoğraf makinelerinde, fenerlerde, radyolarda, oyuncaklarda, cep telefonlarında ve buna benzer cihazlarda kullanılıyor. Gümüş, çinko, lityum ve alkali şeklinde ayrılan düğme piller de mevcut. Bunlar kol saatleri, hesap makineleri, tartı aletleri, işitme cihazlarında kullanılıyor.

Dijital fotoğraf makinesi pilleri hangi pildir?

Bu ürünlerde kendinden lityum iyon şarj edilebilir pilleri olanlara rastladığımız gibi AA olarak tanımlanan kalem piller de kullanılıyor. Bu kalem piller bahsettiğimiz gibi tek kullanımlık yani bittiklerinde tekrar kullanamadığımız piller ya da bunların dönüştürücülü olanlarını yani şarj edilebilir kalem piller olabilir. ‘’Dijital fotoğraf makinesi pili nasıl olmalı?’’ Dersek tüketicinin kullanımına bağlı bir seçim yapılmalı diyebiliriz. Makine pilleri uzun bir turistik yolculukta elimizden düşmeyen fotoğraf makinelerimize dayanmıyor. Dolayısıyla yanımızda yedek pil olması bizi kurtaran ve pişmanlık yaşamamızı engelleyen bir durum olur. Neticede piller şarj edilebilir olsa da bir dolum süreleri ve enerjiye bağlanmaları gerekir. Her marka ve modele uygun pilleri bulmak mümkün ve kolay. Dijital fotoğraf makinesi şarjlı pil teknoloji mağazalarında birçok markada seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Birçok model makinede kendi yapısına uygun şarjlı piller ürünün içerisinde bize sunuluyor. Dijital fotoğraf makinesi pil sorunu yaşamak artık çok mümkün değil. Eğer ülkemizde satışı olan bir ürün almışsanız eskiyen ve eskisi gibi verimli olmayan bataryanızın yenisini bulmakta sorun yaşamazsınız. Günümüzde her makine ve model için uygun pili bulmak mümkün. Dijital makinemizin bataryasında sorun yoksa bile yedeğini alarak mutlu anları ölümsüzleştirmek için önümüzden engelleri kaldırabiliriz.