Yıldızlar Abaküs (Sayı Boncuğu)

En Ucuz Yıldızlar Abaküs (Sayı Boncuğu) Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Yıldızlar
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
 • Okul malzemeleri kategorisinde bulunan abaküsler, toplama ve çıkarma gibi aritmetik işlemlerin yapılmasında kullanılmaktadır. Rakamlar yerine boncuklar kullanılarak hesap işlemlerine yardımcı olan sayı boncukları, basit toplama, çıkarma veya çarpma işlemleri için kullanılmakta ve boncukların sayımı ile gerçekleşmektedir. Cimri’de sizde en uygun modellerini bulabilir, Brons, Yıldızlar gibi markaların en ucuz abaküslerine sahip olabilirsiniz.

 • Abaküs Nasıl Kullanılır?

  İlkokul, herkes için hayatta ilk defa karşılaştığı anılarla doludur. Yazı yazmayı, okumayı ve hesap yapmayı ilk öğrenilen yer olan ilkokul sıralarında sıkça karşılaşılan bir başka eşya ise abaküsler ve fasulyelerdir. Abaküs, nasıl kullanılacağı çoğu zaman kafa karıştırıcı olarak gözüken bir malzemedir. Çocuklara sayı sayma konusunda yardımcı olacak ve aynı zamanda hesap yapabilme kabiliyetini kazandırmak ile birlikte, rengârenk küçük toplardan oluşmakta ve sayı saymayı sevdirmek amacı ile kullanılmaktadır. Çocuklarınızın matematik işlemi yaparken aynı zamanda da oyun oynuyormuş gibi zevk almasını sağlar ve çeşitli şekillerde de olabilmektedir.

  Abaküslerin genel mantığı her zaman aynıdır. Renkli küçük boncuklardan oluşmakta ve sağ ya da sol tarafa bütün toplar hizalanarak kullanılmaktadır. Üzerindeki bulunan toplar aynı hizada olunduğunda yapılmak istenen işlem her ne ise o yapılmaya başlanmalıdır. Örneğin; 2+7 gibi bir işlem varsa önce abaküsün ilk satırından iki tane top boş alana geçirilir daha sonra da aynı sırada bulunuyorsa yedi adet top çekilmektedir. Eğer üzerinde aynı sırasında yeterli top kalmadıysa, alt sıradan devam edilmektedir. Toplanılması istenilen sayılar kadar boncukları boş alana aldıktan sonra sonucun kaç olduğunu bulmak için üzerindeki boncuklar sayılmaktadır. Böylece işlemin sonucu bulunmuş olur. Çocuklara parmak hesabından daha hızlı şekilde işlem yaptırmak için oldukça kullanışlı okul malzemelerinden biridir.

  Abaküsler, çocuklarınıza ikişerli, üçerli, dörderli, beşerli ya da onarlı sayı saymayı öğretmek için de kullanılabilmektedir. Kaçar kaçar saydırmak istiyorsanız, üzerinden o kadar top ya da boncuğu boş alana alarak, çocuklarınıza hem eğlenceli şekilde hem de oyun oynuyormuş gibi sayı saymayı öğretebilirsiniz. Sayı boncukları ile çıkarma işlemi de toplama işlemi ile aynı şekilde yapılmaktadır. Abaküs kullanmak çocukların daha hızlı, eğlenceli ve pratik şekilde matematik işlemlerinin yapılmasında yardımcı olmaktadır.

  Siz de çocuğunuza en uygun abaküs modellerine, Cimri.com’da en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz.