Terebentin

Terebentin Fiyatları

9 Ürün gösteriliyor.
Terebentin fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Terebentin modelleri ve Terebentin fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Terebentin kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Artdeco, Dyo, İdora, Ersa. 9 adet Terebentin fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Terebentin Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 4 Terebentin markası:

En Çok İncelenen Terebentin Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Terebentin Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 9 Terebentin modeli içerisinde en ucuz Terebentin fiyatı 5.18 TL iken, en yüksek Terebentin fiyatı 75.54 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Terebentin fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Terebentin fiyatı ise 35.9 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Terebentin Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Terebentin

Terebentin birçok çam ağacından toplanan reçinenin damıtılması ile elde edilen uçucu bir yağ çeşididir.  Genel olarak ressamların sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Ürünlerin farklı kullanım alanları elde edildikleri ağacın özelliğine göre değişir. Terebentin uçucu bir yağdır olması sebebiyle genellikle boyaların inceltilmesi için kullanılır. Kokulu ve kokusuz özellikte olan çeşitleri mevcuttur. Terebentinin kullanımı günlük yaşantıda ve endüstriyel birçok alanda vardır. Kozmetik sektöründe, şampuan, sabun gibi hijyen ürünlerinde ve ilaç sektöründe birçok ürünün içerisinde yer aldığı görülür. Kozmetik ürünlerinde genellikle saç ile ilgili bakım ürünlerinin içerisine terebentin yağı eklenir. Kas ağrısı gibi ağrılara da iyi geldiği yapılan araştırmalar sonucu elde edilmiştir. Kişisel kullanıma uygun ürünler ile boyacılıkta kullanım yapılan ürünler arasında farklılık gözlenir. Tercih edilecek ürünlerin içeriğinin temiz olması gerekir. Sağlık açısından alerjiye sebebiyet verecek ürünler tercih edilmemelidir. Boyacılıkta uçucu yağlardan olan terebentinin kullanılması yapılan işlemin kuruma süresini kısaltır. Kokulu ve kokusuz seçeneklerde üretilen ürünlerde gramaj ağırlıkları değişir.

Terebentin Çeşitleri

Günlük yaşantı içerisinde doğadan elde edilen birçok ürünün kullanımı yapılır. Terebentin çeşitleri de farklı çam ağaçlarından sızan reçinelerin damıtılması ile elde edilir. Terebentin keskin kokulu ve uçucu bir yağdır. Endüstriyel alanda ve gündelik yaşantıda kullanım yapıldığı birçok alan vardır. Endüstriyel alanda kozmetik ürünlerinin içerisine esans olarak veya bakım yağı olarak ilave edilir. İlaç sektöründe yine insan sağlığı üzerinde etki ettiği noktalara göre tercih edilir. Boyacılık sektöründe ise ressamlar tarafından veya herhangi bir boya işi ile uğraşan kullanıcılar tarafından boyanın inceltilmesi amacı ile kullanılan uçucu bir yağdır. Boyacılıkta genellikle saf terebentin kullanımı yapılır. Diğer bir adıyla bu ürün boya inceltme işlemlerinde tiner vazifesi görür. İçerisine konulan boya ile işlem yapıldığı sırada uçucu olan bu yağ boyanın hızlı kurmasında yardımcıdır. Ayrıca birtakım boyaların da kolay sürülmesinde yardımcı ürün olarak kullanılır. Çam ağaçlarından elde edilen terebentin genellikle renksiz ya da açık sarı bir renge sahiptir, çok keskin kokuludur. Kullanım yapılacak alana göre kokulu ve kokusuz olarak üretilmiş alternatifler bulunur. Kokulu ve kokusuz tercih edilebilecek ürünler içerisinde kokusuz terebentin çeşitleri boyacılıkta sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Piyasada birçok marka tarafından üretilmiş terebentin çeşidini bulmak mümkündür. Boya inceltmesi dışında kullanılan saf çam terebentin çeşitlerine aromatik gücünü kaybetmemesi için su buharı distilasyonu yöntemi uygulanır. Terebentin kullanımı yapılacak miktara göre gramajlar değişir. 75 ml, 250 ml, 1000 ml kokusuz ürünler kullanım ihtiyacına göre tercih edilebilir. Boya içerisinde inceltici olarak kullanılan terebentin sayesinde boyanın dayanıklılığı artar. Zaman içerisinde sararma yaşanmayan boyaya ekstra parlaklık katma özelliğine sahiptir. Kozmetik sektöründe kullanılan terebentin çeşidi genelde çam terebentin yağı olarak bilinir. Çam terebentinin saçlar üzerinde iyi etkiye sahip olması sebebiyle sıklıkla tercih edildiği söylenebilir.  Çam terebentin yağı sayesinde saçların daha hızlı uzadığı ve dökülmenin daha az olduğunu söylemek mümkündür. Dolayısıyla bu etkisi ile birçok saç bakım ürününün içerisinde çam terebentini yer alır. Kokusuz terebentin çeşitleri daha fazla gramajlarla kullanıcılara sunulurken kokulu saf çam terebentin yağları daha az gramajlı üretilir. Genellikle 20 ml ya da 50 ml gibi kokulu çam terebentin seçenekler mevcuttur. 

Terebentin Fiyatları

Terebentin çeşitleri çam ağaçlarından elde edilen uçucu yağlar sınıfındadır. Kullanım alanına göre farklı yapılarda üretimi vardır. Birçok sektörde kullanımı yapılan terebentin çeşitlerini piyasada değişen gramajlar da bulmak mümkündür. Terebentin çeşitlerinin üretimini farklı kullanım alanlarına göre fazlaca marka yapmıştır. Boyacılıkta sıklıkla tercih edilen kokusuz terebentin çeşitlerinde terebentin fiyatları markaya ve gramaja göre değişkenlik gösterir. Küçük gramajlar da üretilen kokusuz terebentinler daha ekonomik olurken gramaj büyüdükçe ürünün fiyatında da yükselme olur. Saç bakımı için kullanılan terebentin çeşidi ise kokulu saf çam terebentin yağıdır. Bu ürünler daha küçük gramajlı olarak ve genellikle damlalıklı üretilir. Küçük gramajlı olmasına rağmen kokusuz terebentin çeşitlerine göre fiyatları daha maliyetlidir. Ürünlerin fiyatları üzerinde elde ediliş biçimleri etkilidir. Değişen rakamlarla birçok internet alışveriş sitesinde kullanıcılara sunulan terebentin çeşitlerini cimri.com’da incelemek kolaydır. Cimri.com sayfasında yer alan ürünlerden ihtiyacı karşılayacak terebentin çeşidi uygun fiyat avantajları ile bulabilirsiniz.

Terebentin Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Terebentin çeşitli çam ağaçlarından elde edilen uçucu yağlar sınıfında olan bir yağ türüdür. Farklı kullanım alanlarına göre çeşitli elde ediliş biçimleri vardır. Terebentin tercihi yaparken öncelikle hangi amaç için kullanılacağına dikkat edilmelidir. Boya işlerinde kullanılması düşünülen terebentin kapalı alanlarda rahatsız etmemesi sebebiyle kokusuz olan ürünlerden olmalıdır. Kokusuz terebentin çeşitleri boyanın dayanıklılığını artırmak ile birlikte işlem süresini de kısaltır. Kozmetik amaçlı kullanılan terebentin çeşitlerinde ise çam terebentin yağı tercih edilebilir. Elde edilirken özelliğini kaybetmemiş olması önemlidir. Ayrıca damlalıklı şişelerde üretilen ürünlerin kullanımı kolaydır. Çam terebentin yağı saçların güçlendirilmesi ve hızlı uzaması için kullanılabilir. Şampuanın içerisine katılarak kullanılan ürün gerektiği zaman doğrudan saça da uygulanabilir. Kokulu ve kokusuz terebentin çeşitlerinde farklı markalara ait, farklı gramaj ağırlıklarında olan ürünler mevcuttur. Kullanım yapılacak miktara göre ürünün tercih edilmesi doğrudur. Fazla kullanımlarda yüksek gramajlı ürünlerin tercih edilmesi bütçeden tasarruf etme olanağı tanır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery