M3Decorium Poster

En Ucuz M3Decorium Poster Fiyatları

36 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
M3Decorium
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Eviniz, iş yeriniz için hazırlanmış Dekorjinal, House2Home, M3Dekorium marka ürünleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca, satın almak istediğiniz ürün üzerindeki ‘fiyat alarmı’ sekmesini aktif konuma getirerek, indirimler, fırsatlar ve kampanyalardan anında haberdar olabilirsiniz.

Poster nasıl kullanılır?

Bu ürünler, bir fotoğraf, illüstrasyon resim, manzara vb. dekoratif amaçlı kullanılabileceği gibi, bir çeşit kitle iletişim aracı olarak da kullanılabilir. Dekoratif amaçlı kullanılan ürünler, genellikle asıldığı odanın dekoruna, tarzına, renklerine uygun şekilde tamamlayıcı olarak seçilir. Ünlü film yıldızları ve şarkıcıların fotoğraflarından oluşan asılar, genç odalarında sıklıkla kullanılabilir. Duvar dekorunun bir parçasıdır, ancak iletişim amacıyla kullanılıyorsa, belli bir mesajı en etkili biçimde iletmeye yarar.

Poster nasıl hazırlanır?

Dekoratif amaçlı kullanılan ürünler, genellikle hazır şekilde alınır. Herhangi bir hazırlık yapmaya gerek olmaz. Reklam amacıyla hazırlanan posterlerde ise bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bunlar; mesajın etkili şekilde iletilmesi için, mümkün olduğunda az kelime ile çok şey ifade etmesi, uygun görsellerin kullanılması, yazıdan çok görsele yer verilmesi, belirli bir mesafeden net şekilde okunabilmesi, tek okunuşta anlaşılabilmesi, karmaşık mesajlar yerine net ve tek bir mesaja odaklanmış olması, poster arka planının uygun şekilde seçilmesi gibi kriterler önem taşır. Örneğin; beyaz fon kullanılan bir poster üzerinde, açık tonda yazıların kullanılmış olması, yazının okunabilirliğini azaltır. Fon açık renk ise, yazılar koyu renk olmalıdır. Bu şekilde hazırlanan asılar, bir etkinliği duyurmak, bir konuda dikkat çekmek, farkındalık yaratmak gibi amaçlarla kullanılır. Bir çeşit reklam aracıdır. Günlük hayat içerisinde, etrafımıza dikkatli baktığımızda, farklı mesajları vermek için hazırlanmış poster örneklerini görebiliriz.

Dekoratif poster modelleri nelerdir?

Bu modeller, kişilerin zevk ve tercihlerine göre, asılacak olan odanın duvar rengi ve döşeme tarzına göre seçilebilir. Modern ve klasik tarzda hazırlanmış ürünler vardır. Klasik tarzda mobilyalarla döşenmiş bir oturma odası için, daha çok klasik ürünler tercih edilir. Modern tarzda döşenmiş odalar için ise, daha çarpıcı dikkat çekici ürünler seçilebilir. Bazı kafeterya ve genç odalarında ünlülerin fotoğrafları sıklıkla kullanılır.