Marka
Alper Banyo
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Çöp kovası seçimi sanıldığından daha önemlidir. Çünkü gün boyunca defalarca kez çöplerinizi attığınız kovanın pratik ve hijyenik bir kullanım sunması gerekir. Bu amaçla da çöp kovasının nerede ne amaçla kullanılacağı, boyutu, malzemesi gibi ayrıntılar özenle dikkate alınmalıdır.

Hijyen Kurallarına Göre Çöp Kovaları Nasıl Kullanılmalıdır?

Hijyen kurallarına göre çöp kovalarının seçimi konusu kullanım alanı ile yakından ilgilidir. Örneğin gıda işletmeleri, oteller ve hastanelerde kullanılacak çöp kovaları gelişi güzel seçilemez. Bu alanlarda çöp kovası kullanmak için Sağlık Bakanlığının yayımladığı Hijyen ve Sanitasyon tebliği dikkate alınmalıdır. Zira tıbbi atık, evsel atık ayrımı toplum sağlığı için hayati önem taşır. Evlerde ve ofislerde kullanılacak çöp kovalarında ise pedallı ya da fotoselli olan dolayısıyla elle kapağa temas gerektirmeyen ürünler tercih etmek önemlidir. Ayrıca dış kaplaması metal, çelik özellikte olsa da içi çamaşır suyu gibi temizleyicilerle yıkanabilecek ürünleri tercih etmek faydalı olabilir. Mutfakta kullanılan çöp kovalarına banyo atıklarını ve bebek bezi gibi atıkları koymamak dikkat edilmesi gereken bir ayrıntıdır. Zira bu atıklar hava ile temas ederek mutfakta bakteri oluşumuna neden olurlar. Çöp kovasını nerede kullanırsanız kullanın içine çöp poşeti yerleştirmeniz çöpleri kolayca atmanıza yardımcı olan pratik ve hijyenik bir çözümdür.

Çöp Kovası Modelleri Nelerdir?

Çöp kovası alırken ev ya da ofisin genel görünümü dikkate alarak uyumlu bir renk seçmeniz kovanın mekanda dikkat çekerek kötü bir görüntüye neden olmasına engel olur. Banyolarda ise tuvalet fırçası, diş fırçalık gibi banyo setleriyle uyumlu ürünler tercih edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Çöp Kovası Nereden Alınır?

Binlerce farklı ihtiyaç için online satış kanallarından aldığı fiyatları karşılaştırmalı olarak sunan cimri.com ile en ucuz çöp kovası ürününe kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca almak istediğiniz çöp kovası için en uygun fiyatı hangi sitenin verdiğini de kolayca görüntüleyebilirsiniz.