Günümüz teknoloji çağının en vazgeçilmez öğelerinden biri şüphesiz bilgisayarlar. Artık hemen her evde bulunan bilgisayar, şık tasarım ve fonksiyonel kullanıma sahip bilgisayar masasının üzerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Cimri.com’dan Alpino, Endizayn, Vena gibi markalara ait en uygun bilgisayar masası modellerine ulaşabilir ve ihtiyacınız olanı alabilirsiniz.

  • Bilgisayar Masası Nedir?

    Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar için özel olarak dizayn edilmiş, çok yönlü ve fonksiyonel yapısıyla her ihtiyaca cevap verebilen bir ev/ofis mobilyasıdır. Çekmeceli, kitaplık eklentili, tekerlekli gibi farklı çeşitlere sahip bilgisayar masası tasarımları bulunmaktadır.

  • Bilgisayar Masası Modelleri Nelerdir?

    Bilgisayar masası üretimi yapan her firmanın onlarca modeli bulunmaktadır. Masaüstü bilgisayarlar için kabloların geçebileceği ve düzenli duracağı bir delik barındıran masa çeşitleri vardır. Masaüstü bilgisayarlar için özel üretilen bu masalarda klavyenin gireceği sürgülü bir alt raf bulunur. Bu sürgülü raf sayesinde bilgisayar ile işiniz bittiğinde, rafı tekrar masanın içine itebilir, masayı eski haline getirebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlar için ise soğutucu kısmı olan masalar bulunmaktadır.

    Genelde çocuklar için üretilen masalar; renkli seçeneklerle ve çocuk odasına neşe katacak tasarımlarla satışa sunulur. Genç odalarına yönelik yapılan masalarda ise daha çok kitaplık, çekmece, dolap gibi eklentilere sahip modeller göze çarpar. Bu tarz pratik bilgisayar masasına sahip genç, bu masada hem bilgisayarı ile vakit geçirebilir, hem ders çalışabilir hem de raf ve dolaplarına eşyalarını rahatlıkla yerleştirebilir. Arkalıklı olarak üretilen masalarda ise sıra sıra raf ünitesi olur. Kullanıcı bu alanları masanın bulunduğu odaya ve kendi tarzına göre dilediği gibi dekore edebilmektedir. Yetişkinler için üretilen masalar daha sade tasarımlara sahip olmaktadır. Tekerlekli bilgisayar masaları ev veya ofis içerisinde rahat hareket ettirilmesi sayesinde, odanın dekorunu değiştirmeye yardımcı olmaktadır.

    Bu masalar çocuk odaları ve çalışma odalarında kullanılabildiği gibi masanın tasarımına göre salonda da kendine yer bulmaktadır. Farklı beğenilere ve farklı bütçelere sahip kullanıcılar, Cimri.com’da bulunan en kaliteli bilgisayar masası çeşitlerinden mutlaka birini beğenecektir. Aynı zamanda ihtiyacınıza göre sandalye kategorisinden bilgisayar masası için sandalye de seçebilir, hoş bir takım oluşturabilirsiniz.