Bebetto Bebek Şapkası

En Ucuz Bebetto Bebek Şapkası Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Bebetto
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Kardeşler, Sevi Bebe, Bibaby, Baby Center, Mymio ve Bebetto markalı bebek şapkalarını en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilrsiniz.

Bebek şapkası kullanmanın önemi nedir?

Bebekler soğuğa karşı çok duyarlıdır. Bebeklik döneminde onları soğuktan korumak çok önemlidir. Bu konuya annelerin dikkat etmesi gerekir. Bebeklik döneminde vücudun en büyük alanı kafadır. Isı kaybı en çok bu alandan olacağından bir bebek beresi takılması uygundur. Ayrıca sıcak ve güneşli günlerde bebeğin başını direk güneşten koruyacak bebek şapkaları da kullanılabilir. Sıcak havalarda bebeklerin terlemesinden korkarız. Terlemenin önüne geçmek için başına takacağımız berelerin yapısına dikkat etmeliyiz. Berenin cilde değen kısımlarının pamuklu ve nem emici kumaşlardan olması gerekir. Bebeklerde kullanılan başlıklar bebeğin ayına ve mevsime göre farklılıklar gösterir.

Yeni doğan bebeklerde özellikle ikinci ayına kadar, genellikle bebek şapkası kullanılır. Kışın kullandığımız bebek şapkaları pamuklu ve kalın olmalıdır. Özellikle bebeklerin banyodan sonra başları çok üşür bunun için banyo sonrasında özellikle kışın başlarını örtmek gerekir. Açık havaya çıkıldığında ise kullanılan bere günlük ve daha kalın olmalıdır. Rüzgara karşı korumalıdır. Kışın kapalı alanlarda ise daha ince çift kat penye pamuklu kumaşlardan yapılan kışlık bebek şapkaları tercih edilir. Havalar ısındığında ise dikkat edilmesi gereken nokta direk güneş ışığından korumak olmalıdır. Bir yaşına kadar olan bebeklerde kullanılan yazlık bebek şapkaları, ince penye ve bere şeklinde olmalıdır. Hem bebeğin başını güneşten korumalı, hem de terleme söz konusu olduğunda oluşan nemi emen özellikte olmalıdır.

Bebek şapkası nasıl örülür?

Yeni doğan bebekler için pratik bir başlık yapmak isterseniz çokta fazla malzemeye ihtiyaç duymazsınız. Gerçekten yapılışı çok kolay hatta örüye yeni başlayanlar bile rahatlıkla yapabilir. Tek parça dikdörtgen düz bir örgü örüyoruz. Uzun kenarı bebeğin başına göre ayarlıyoruz. İkiye katlayıp diktiğimizde beremiz kabaca hazır olur. Üst köşeleri üçgen şeklinde bağcıklarla bağlayıp kulak modeli verdiğimizde el yapımı beremiz hazırdır. Üzerine istenen tarzda işleme yapılabilir.

Kız ve erkek bebekler için en ucuz bebek şapkalarını, cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.