• Türk adetlerinde misafirlerin öneminin büyük olması, evinize gelen misafirlerin en iyi şekilde ağırlanması, hazırlanan lezzetli yemeklerin de güzel bir şekilde servis edilmesi aşamasında en önemli yardımcılar genellikle zigon sehpalardır.Sehpa kategorisinde yer alan zigon sehpalar, iç içe geçen ve farklı boyutlardan oluşan sehpa modelleridir. Farklı renk ve modellerde üretilen zigon sehpaların, dekorasyonunuza en uygun modellerine Cimri’de en ucuz fiyatlar ile ulaşabilirsiniz.

  • Zigon Sehpa Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Zigon sehpa seçiminde, genellikle tüm dekoratif ürünlerin seçiminde olduğu gibi, dekorasyonunuzun uyumluluğu oldukça önemlidir. Kullanacağınız alandaki dekorasyonun zigon sehpanızla da uyum içerisinde olması gerekmektedir. Sıklıkla kullanacağınız zigon sehpalar, kullanacağınız mekân ile uyumsuz olduğunda fazla dikkat çekecek ve sizi rahatsız edebilecektir. Bu nedenle, zigon sehpanızı seçerken diğer mobilyalarınızla da uyumlu olmasından emin olmalısınız. Zigon sehpa modellerinde, üçlü ya da beşli şekilde iç içe geçmiş çeşitleri de bulabilirsiniz. Bu noktada, evinizde kaç kişi bulunduğunu ve evinizdeki misafir sıklığını belirleyerek, sehpa seçiminizi kolayca yapabilirsiniz. Zigon sehpa seçiminde bir diğer önemli nokta ise kalite ve fiyat oranlarıdır. Seçeceğiniz zigon sehpalarının dayanıklı malzemeden yapılmış olması, kolay temizlenebilir olması ve renginin kolay solmaması oldukça önemlidir. Hem kaliteli hem de en ucuz zigon sehpalarına ise kolayca Cimri’den ulaşabilirsiniz.

  • Zigon Sehpadan Lekeler Nasıl Çıkartılır?

    Her ne kadar dikkat ederseniz edin, en sevdiğiniz mobilyaların üzerinde lekelere rastlamak sizin panik yapmanıza neden olabilir. Sıcak bardakların ya da buharlı yiyeceklerin zigon sehpalarda leke bırakması bu noktalarda kaçınılmaz olacaktır. Zigon sehpalarınızda lekeler ne kadar az olursa temizleme işlemi de o kadar hızlı ve kolay olacaktır. Evde basit malzemeler ile zigon sehpalarınızın üzerindeki bu lekelerden kurtulmak kolay olacaktır. Diş macununu ıslak bir beze sürdükten ve leke olan yüzeyde gezdirdikten sonra su lekesi yavaşça çıkmaya başlayacaktır. İşlemi bitirdikten sonra, zigon sehpanızın üzerini ıslak bir bez ile silerek temizlemeniz sonucunda lekeden tamamen kurtulmuş olacaksınız. Siz de evinize en uygun zigon sehpa modellerini, Sanal Mobilya, A2 Decor, House Line, Evnesya ve Armine gibi onlarca markanın içerisinden kolayca bulabilirsiniz.