Evde, ofiste, okul, hastane, kreş gibi halka açık alanlarda yüzeylerin etkin bir biçimde temizlenebilmesi çok önemlidir. Zemin malzemesi zarar vermeden, ortamda nemli kötü kokuya da sebep olmadan etkili temizlik yapabilmek için zemin temizleyici ürünlerden yararlanmak gerekir.

Yüzey Temizleyici Nasıl Kullanılmalı?

Yüzey temizleme ürünleri, seramik, karo, mermer gibi alanlar için farklı, parke, ahşap zemin alanlar için farklı şekilde formülize edilmiştir. Dolayısıyla yüzey temizleyici satın alırken bu detaya mutlaka dikkat etmek gerekir. Zira soğuk zemin yani mermer, seramik gibi zeminler için uygun olan ürünler, sıcak zemin denilen ahşap yüzeylere zarar verebilir. Ahşap zemin için üretilmiş olan yüzey temizleyici deterjanlar da soğuk zeminde leke bırakabilir. Bu nedenle zemine uygun yüzey temizleyici deterjan kullanılmalıdır. Yüzeyleri temizlerken hijyen sağlayacak etkili bir temizlik için önce zemindeki kırıntı, kıl, partikül gibi görünen kirleri süpürmek gerekir. Ardından fırça, maps ve kovadan oluşan temizlik seti kullanarak yüzeyler silinmelidir. Kovanın içine temizleyici deterjan da ekleyerek su ile birlikte karıştırıp yüzeye uygulayabilirsiniz. Genellikle durulama ve kurulama gerekmez. Bazı yüzeylerde çamaşır suyu katkılı yüzey temizleyicileri tercih edebilirsiniz.

En Uygun Fiyatlı Temizlik Malzemeleri Nereden Alınır?

Ev temizliği, ofis temizliği ya da halka açık alanların temizliği için aradığınız fırça, bez, maps, deterjan, kova, temizlik seti gibi malzemeleri cazip fiyat avantajıyla cimri.com mağazalarında bulabilirsiniz. Cif, Parex, Marc, Vileda, Dixi, Vissmate, Bingo, Mr. Muscle, Ajax, Diversey, Pronto, HG, Astonish, Powermax, Porçöz, Ace, Banat, Seventh Generation, Homecare, Flash, Avansas, Carrefour, Scotch Brite, 3M, Ecconofice, Dalin, Lofçalı, Naturalive, Scotch Gard, Tex, Turnepa, Asprix, Oxi gibi markaların ürünlerini uygun fiyatlarla alabilirsiniz.