Yüz bakımı erkek ya da kadın fark etmeksizin dikkat edilmesi gereken bir husustur. Gerek yılların vermiş olduğu yorgunluk, gerekse yapılan makyaj yüzümüzü zamanla yıpratmaktadır. Bu nedenle içinde çeşitli losyon, krem ve maske gibi ürünlerin bulunduğu yüz bakım setleri kurtarıcı bir rol üstlenmektedir. Yüz bakımı için gerekli olan her şeyi tek tek almak yerine set olarak aynı marka tarafından üretilmiş yüz bakım ürünlerine kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Siz de en kaliteli ve en uygun fiyatlı yüz bakım setlerine fiyat karşılaştırması yaparak Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Yüz Bakım Setleri Nelerden Oluşur?

Yüz bakımı yapılırken kullanılan birçok farklı ürün vardır. Günlük olarak kullanılanlardan belirli periyotlarla kullanılan ürünlere, makyaj öncesi ve sonrası kullanılanlara kadar geniş bir yelpazeye ile karşılaşırız. Bunların başlıcaları; tonik, yüz temizleme jelleri, temizleme sütleri, peeling ürünleri, maskeler, gece ve gündüz kremleri vb.dir. Temizleme sütleri, oldukça hafif yapısıyla hem makyajı temizlemekte hem de cildi yumuşatıp, beslemekte etkilidirler. Bir makyaj temizleme pamuğu ile uygulanabilen temizleme sütleri, ayrıca yüzü doğrudan yıkamada da kullanılabilirler. Yüz bakım setleri içerisinde yer alan yüz toniği ise, temizlenmiş ve makyajdan arındırılmış cildi canlandırmak ve gözenekleri açmak için uygulanır. Ciltteki fazla yağı ve kiri de temizleyen tonikler gözeneklerin çabuk dolmasını da engellemektedir. Yüz temizle jelleri, günlük yüz bakımında hepimizin ihtiyacı olan ürünlerdir. Jel kıvamında ve sabun içermeyen bu ürünler, yüzün yapısına uygun olarak genel temizliği sağlamaktadırlar. Peeling ürünleri, jel ve kil yapıda bulunanlar olarak ayrılabilirler. Her ikisi de belirli periyotlarla kullanılarak, cildi ölü deriden arındırmayı amaçlamaktadır. Bu sayede cilt kendini daha çabuk yenileyebilir. Maskeler ise, cilde ihtiyacı olan nemi kazandırmak için tercih edilirler. Haftalık, aylık veya birkaç günde bir uygulanan maskeler, cildi canlandırıcı ve besleyici niteliklere sahiptir. Gece ve gündüz kremleri ise, cildin günlük nem ihtiyacını karşılamak için uygulanırlar.

Bu ürünlerin yanı sıra yüz bakım setlerinde son zamanlarda bulunan bir diğer ürün ise, yüz temizleme cihazlarıdır. Yumuşak kıllardan oluşan bir başlığa sahip olan elektrikli bu cihazlar, temizleme ve peeling uygulamalarının daha etkili olmasını sağlamaktadır. Her bütçeye uygun en kaliteli yüz bakım setlerinin fiyatlarına, Cimri.com’da Avene, Lancome, Vichy, Clean Clear, Garnier gibi markaların en ucuz seçenekleri arasından ulaşabilirsiniz.

Yüz Bakım Setlerini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüz bakımı oldukça hassas bir konu olduğundan, yüz bakım ürünlerini seçerken ilk önce cilt tipine uygunluğuna dikkat etmek gereklidir. Cilt tipleri hassas, karma ve yağlı olarak değiştiğinden, kullanılan ürünün kendi cildinize uygunluğuna hassasiyet göstermeniz yararınıza olacaktır.