Yük Vinci Nedir? Yük Vinci Ne İşe Yarar?

Küçük ve büyük sanayi işletmelerinde, atölye vb işyerlerinde kısacası ağır yük ve malların çok olduğu her noktada yüklerin kaldırılması ve taşınması gibi işlerde kullanılan sağlam yapılı aletlerdir. Yük çekme vinci küçük yapısı ile tercih sebebidir olmaktadır.

Birçok fabrika ve işletmede hammadde ve üretim sonrası biriken değişik yüklerin sağlam ve düzenli şekilde istiflenmesinde büyük öneme sahip olan yük taşıma vinci; ağır yüklerin kaldırılmasında büyük kolaylık sağlar.

Yük Vinci Çeşitleri Nelerdir?

Yük kaldırma vinci modelleri farklı hacim ve yük taşıma kapasitelerine göre değişik çeşitlerde imal edilirler. Elektrikli yük vinci çeşitleri; 250 kg.dan başlayarak 500 kg, 600 kg ve 800 kg ağırlığa kadar çekme gücüyle üretilirler. Hatta 1000 kg ve 1200 kg ağırlığa kadar çekme gücüne sahip elektrikli yük vinci çeşitleri de vardır. Elektrikli vinç çeşitlerinden olan mini yük vinci; 125 kg ile 250 kg arasındaki yükler için kullanılır. Havada sabit olarak montelenebilen veya makara sistemi ile kullanıma hazır 4 hareketli sisteme sahiptir. Elektrikli mini vinç; kullanım alanına göre farklı boyda halatlara sahiptir. Mini vinçler; elektrikli şaryo ve taşınabilir yapılarıyla inşaat, bacacılar, asansör firmaları, nakliyeciler ve mühendislik sektöründen çok fazla talep görmektedir. Yükü eşit dağıtması ve sağlam yapılarıyla her zeminde rahatça çalışma imkânı sağlar. Kokusuz ve gürültüsüz çalışmasıyla birçok işletmede tercih edilmektedir. Yük asansörü vinci; binalarda kat arasında yüksek manevra yeteneği ile inşaatçıların gözdesidir.

Yük vinci çeşitlerinden kullanım alanı olarak ayrılan araç vinci modelleri; yolda kalan off-road araçları kurtarmada kullanılan vinç tipleridir. Aynı zamanda Jeep ve ATV gibi araçları çekmede de kullanılır. Çelik halat yük vinci; halatları sağlam çelikten üretilen ve tekne vinci ihtiyacı olanların en çok tercih ettiği vinç çeşitlerindendir.

Halat kalitesi, üretici firma, elektrik voltajı, yük kapasitesi ve en önemlisi ihtiyacınıza göre yapacağınız bir seçimle yük vincini uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Max Extra, KL, CatPower, Kyoto gibi markalara ait en ucuz yük vinci çeşitlerini Cimri.com’da bulabilirsiniz.