Şüphesiz ki yılın en keyifli zamanlarından birisi yılbaşıdır. Yeni dilekler, yeni başlangıçlar, yeni heyecanlar ve daha fazla duyguları içinde barındıran bu yılın en keyifli zamanlarıyla insanların içini mutluluk ve yeni umutlar kaplar. İnsanlar, ağaçlar süsleyerek ve sevdiklerine hediyeler alarak yeni yılı güzel karşılamak ister.

Yeni yılı mutlu bir şekilde karşılamak ve yeni yıl ruhunu sonuna kadar yaşamak için hoş noel ağacı çeşitlerini edinerek evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Üstelik bunu canlı ağaçlara zarar vermeden sahte ağaçlarla da başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Böylelikle hem çevrenize zarar vermemiş hem de yeni yıl ruhunu yakalamış olursunuz!

Evinizin ya da ofisinizin havasını değiştirecek ve yeni yılın gelişini hissettirecek yılbaşı ağaçlarını en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com’da bulabilirsiniz!

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

Yılın en keyifli zamanı geldiğinde, yeni yıl ruhunu evinize ya da ofisinize taşımak için yılbaşı ağaçlarını çıkarın onları süsleyeceğiz! Evinizin en uygun köşesine ağaçlarınızı yerleştirin ve altına sabitlemek için büyük bir saksı ve içine toprak koyun. Altına koyacağınız saksı ve toprak sayesinde ağacınızı sabitlerken gerçekçiliğini de emin olun ki artacaksınız. Sonrasında ise süsleme işlemine geçebilirsiniz. Eminim elinizde çoktan edindiğiniz birbirinden renkli ve keyifli yılbaşı ağacı süsleri vardır. Süsleriniz arasından öncelikle ışıkları seçerek süsleme işleminize başlayabilirsiniz. Renkli ışıkları dallar arasından ahenkle geçirerek birbirine karıştırmadan ağacınızı ışıklandırmaya başlayın. Sonrasında ise aldığınız diğer küre, kar tanesi gibi süsleri de ağacınıza size nasıl hoş geliyorsa asın. İşlem neredeyse tamam. Sadece son bir dokunuş olarak en tepe noktasına başrol oyuncusu olan süsünüzü yerleştirin. Bu keyifli işlemi evin minik üyeleri ile dikkatli bir şekilde yaparak onlar için de güzel anılar oluşturabilirsiniz.

Neden Yılbaşı Ağacı süslenir?

Zamanla yeni yıl ruhunu yaşamak için süslemeye başladığımız ya da Hristiyanların bir geleneği olarak gördüğümüz yılbaşı ağacı süsleme ritüeli aslında bir Pagan geleneği olarak ortaya çıkmıştır. Yaprak dökmeyen dayanıklı ağaçların seçilmek istenmesi nedeniyle çam ağacı bu ritüelin baş kahramanı olmuştur. Genel olarak ağaca değer verme ve onu kutsal görme amacı ile onu süsleyen Avrupalı paganlar daha sonrasında Hristiyan olduklarında da bu geleneklerini devam ettirmişlerdir. Başka medeniyetlerde ise kış aylarında kuşları korumak ve onlara yuva yapmak için süsleyerek ev ve ambarları ağaçlarla donatmak için yapılan bir eylemdir. Zamanla anlamlarından arınarak yılbaşının gelişini kutlamak amacıyla yapılan bir eylem haline gelmiştir.