• Bilgisayar ve yazılımlar kategorisinde bulunan yazıcılar; elektronik ortamlarda hazırlanan grafikleri ya da metinleri yazılı sayfa haline dökülmesini sağlayan teknolojik aletlerdir. Teknolojinin gelişmesi ile yazıcı tiplerinde de çeşitlilikler günden güne artmaktadır. Yazıcılar genellikle siyah beyaz veya renkli baskı yapabilme özellikleri ile ikiye ayrılmaktadır. Cimri’de HP, Canon, Xerox, Samsung, Oki gibi yüzlerce markanın size en uygun yazıcı modellerini bulabilir; farklı modellerine ve en ucuz fiyat karşılaştırmalarına göz atabilirsiniz.

  • Yazıcı Çeşitleri Nelerdir?

    Gelişen teknoloji ile yazıcılar da çeşitlilik kazanmaktadır. Bu çeşitliliğin arasında da yazıcılar arasında belirli farklar ortaya çıkmaktadır. Nokta vuruşlu yazıcıların sarf malzemeleri şerittir ve şeritler dolum olmaz. Genellikle fatura basımı için kullanılan nokta vuruşlu yazıcılardır. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların sarf malzemesi kartuştur ve çalışma prensipleri de nokta vuruşlu yazıcılar ile aynıdır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda nokta vuruşlu yazıcılardan farklı olarak vurma noktalarının yerini baskı ortamına püskürtülen boya maddeleri almaktadır. Lazer yazıcıların ise sarf malzemeleri tonerdir. Sayfa görüntüsünü oluşturabilmek için lazer ışınları kullanılan yüksek hızlı yazıcı çeşididir. Bu çeşit yazıcıların işleyiş biçimleri ise fotokopi makinelerinin işleyişlerine benzer özellik göstermektedir.

  • Yazıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Yeni bir yazıcı almaya karar verdiğinizde ya da eski yazıcınızı yenilemek istediğiniz zaman öncelikle hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Yazıcı seçiminizi eğer mürekkepli yazıcıdan yana kullanacaksanız bakacağınız ilk önemli nokta çözünürlük olmalıdır. Mürekkep püskürtmeli yazıcı seçimlerinde bir diğer dikkat edilmesi gerekilen özellik de mürekkep püskürteçlerinin değerleridir. Bu değerler, kâğıda püskürtülen mürekkeplerin boyutunu göstermektedir. Yazıcı seçimlerinde bir diğer dikkat edilmesi gerekilen nokta ise bağlantı seçenekleridir. Yazıcı almadan önce Wi-Fi, USB ya da Ethernet kablosu ile bağlantı seçeneklerinin arasından tercih yapmanız gerekmektedir. Bu kararı alırken de yazıcıyı hangi amaçla ve nerede kullanacağınızı belirlemek oldukça önemlidir. Yazıcı seçerken dikkat edilmesi gerekilen noktalardan biri de kullanım kolaylığının önemidir. TFT ekrana sahip bir yazıcı seçerseniz, akıllı bir yazıcı da almış olacak ve baskı alırken yaşayabileceğiniz sorunları da minimuma indirmiş olacaksınız. Bu doğrultularda belirleyeceğiniz yazıcınızın ekstra özelliklerini de dikkate almanız gerekmektedir. Siz de kullanım amacınıza ve kullanacağınız yere en uygun yazıcı modellerine, en ucuz fiyat seçenekleri ile Cimri’den ulaşabilirsiniz.