Telestar Yazarkasa

En Ucuz Telestar Yazarkasa Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Telestar
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Küçük olsun büyük olsun, vergiye tabii olan bütün işletmelerin olmazsa olmazıdır yazar kasalar. Her işletmenin ödeme kaydedici bir cihaza ihtiyacı vardır. Kullanımı kolay bir cihaz seçilerek zamandan tasarruf edebilirsiniz. En kolay kullanıma sahip Beko, Hugin, Profilo, Olivetti gibi markaların en ucuz yazarkasa pos cihazı modellerine Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Yazarkasa Nedir?

Ödeme türü, toplam, kredi kartı uygulaması gibi birçok fonksiyonu barındıran, entegre ekranlı, mikro işlemcili bir ödeme kaydedicidir. Maliye bakanlığının yasal zorunluluk olarak belirtmesinden sonra klasik yazarkasa ve pos cihazı birleştirilmiş, yeni nesil yazarkasa pos cihazı ortaya çıkmıştır.

Yazarkasa Pos Nedir?

Yazarkasa ve pos makinesinin birleştirilmesiyle ortaya çıkan, teknolojinin son hediyesi bir ödeme kaydedici cihazdır. Bu birleşik cihaz birçok kolaylığı da beraberinde getirmiştir. Tüm banka kartlarını, tek bir makinede kullanmak bunlardan birisidir. Bu sayede nakit alışveriş için ayrı, kredi kartı için ayrı cihaz kullanmak gerekmez. Tek cihazdan oluşan yeni nesil yazarkasa kullanımı yeterlidir.

Yazarkasa Nasıl Seçilir?

Birçok farklı yazarkasa modelleri arasından seçim yaparken işyerinizin yapısını ve ihtiyacınızı göz önünde bulundurmalısınız. Temassız işlem, çip okuyucu gibi özellikleri olan bir model; alışveriş trafiğinin çok olduğu işletmelerin gözdesidir. Küçük ebatlı ve hafif modeller ise mekânı dar olan ticarethanelerin tercihidir. Veri depolama, EKÜ rapor ekranı, X ve Z raporu alabilme gibi yazarkasa özellikleri de seçenekleri genişletir. Ürünün tuş takımlarının sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Basit ve anlaşılır menü seçenekleri işinizi oldukça kolaylaştırır.

Yazarkasa pos cihazı ethernet bağlantısı ile çalışır ve pos cihazınızın destek verdiği sayıda banka ile çalışma imkânı verir. ADSL bağlantısı olmayan ticarethaneler GPRS model tipini de tercih edebilirler. İhtiyacınız doğrultusunda EFT özellikli bir yazarkasa pos cihazı seçebileceğiniz gibi, barkot ve kare kod okuyucu, terazi gibi yan birimler eklenebilen bir model de seçebilirsiniz. Sadece ticarethanelerde sabit kullanım için değil, aynı zamanda paket servis ve saha dağıtımı yapan işletmeler de kolaylıkla seyyar pos yazarkasa cihazı kullanabilirler.

01.10.2013 tarihinden itibaren yazarkasa değişikliği yapılması zorunluluk haline gelmiştir. Eski tip yazarkasalar, yeni yazarkasa pos cihazı ile değiştirilmek zorundadır. Hala eski tip bir yazarkasa kullanıyorsanız işletmenizin maddi zarara uğramaması adına, Cimri.com’da listelenmiş en ucuz pos yazarkasalardan birine en avantajlı fiyat seçenekleriyle ulaşabilirsiniz.