Evlilik hazırlığı yapan genç kızların özellikle önem verdiği konu yatak odası tekstili ve çeyizdir. Birbirinden çok model ve renk arasından seçim yapmak elbette zor olacaktır. Yatak odasının, mobilyaların ve tüm evinizin havasını değiştirebilecek birbirinden güzel yatak odası tekstili ve çeyiz seti ürünlerini en uygun fiyatlarla Cimri.com'da bulabilirsiniz.

Yatak Odası Tekstili Ürünleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yatak odası tekstili seçerken odanızın büyüklüğü, şekli ve ebatları, dolaplarınızın rengi ve mobilyalarınızın boyutu, kıyafet ve aksesuarlarınızın odanızda nasıl yerleştiği gibi etmenler önemlidir. Yatak ölçüleri, dikkat edilmesi gerekenler arasında başta gelir. Yatak odası tekstili; yatak örtüsü, nevresim, yastık kılıfı, çarşaf vb. ürünlerden oluşur. Bu ürünler seçilirken yatağınızın ölçüsünü göz önünde bulundurmalı ve seçimlerinizi buna göre yapmalısınız.

Odanızın renkleri de bir diğer önemli husustur. Yatak odasının geneline ve mobilyalarına uyum sağlayan ve odayı bütünleyen yatak odası tekstili ürünleri seçmelisiniz. Kalabalık mobilyalı bir oda için daha sade ve az desenli ürünler, düz ve tek renk odalar için ise desenli ve renkli ürünler tercih edilebilirsiniz. Yatak odası tekstili ürünleri kumaş türlerine, rengine ve kullanışlı olup olmamasına göre değerlendirilmelidir. Kolayca yıkanabilen ya da temizlenebilen ürünler kullanmak daha iyi olacaktır.

Yatak odası tekstili genelde çift kişilik, tek kişilik ya da bebek nevresim takımlarından oluşur. Bunların içerisinde yastık kılıfları, çarşaflar, nevresimler ve yatak örtüleri vardır. Takım olarak kullanmak estetik açıdan daha hoş duracak ve bütünlük sağlayacaktır. Yatak odası tekstil ürünlerinde pamuklu kumaşlara yönelmeli ve alerji yapmayacak, sağlıklı ürünler tercih etmelisiniz. Anti alerjik olan bambular da sık sık önerilen tekstil ürünlerindendir.

Çeyiz Seti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çeyiz Seti dediğimizde aklımıza iki şey gelir. Bunlar; Mutfak Gereçleri ve Tencere Takımları bir de Gecelik-Sabahlık takımlarıdır.

Mutfak Gereçleri: Mutfak gereçleri seçimi çok önemlidir. Tencere takımı, yemek takımı, çatal-kaşık-bıçak seti, bardak ve sürahi takımı, küçük ev aletleri dayanıklı ve kullanışlı olmalıdır. Bu ürünler aynı zamanda mutfağın ve evin boyutlarına, yerleşimine ve renklerine uygun olmalıdır. Kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun seçimler yapmanız da işinizi kolaylaştıracaktır.

Gecelik-Sabahlık Takımları: Bu takımlar çeyiz seti olarak adlandırılır ve genellikle saten kumaşlardan oluşur. Setlerin içinde uzun ve kısa gecelikler, iç çamaşırları, pijama takımları ve sabahlık bulunur. renk ve modelleri çeşitlilik gösterir. Erkekler için de pijama takımları, sabahlık ve iç çamaşırından oluşan setler mevcuttur. İsteğe ve ihtiyaca uygun seçimler yapmak mümkündür. Siz de hayalinizdeki yatak odası tekstil ürünleri ve çeyiz setlerine en ucuz fiyatlarla Cimri.com ile ulaşabilirsiniz! Kütahya Porselen, Arzum, Fakir, Laviva Bella, NBB, Nurteks, Taç ve daha birçok markanın çeyiz setleri ve Evlen Home Collection, Taç, Elart, Kupon gibi markaların yatak odası tekstili ürünlerine fiyat karşılaştırma avantajıyla sahip olabilirsiniz.