Marka
Bc Home
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Yastık kılıfları denince akla birçok model gelmektedir. Hoş nevresim takımlarını süsleyen bir model olmanın yanında ayrıca şık koltukları süsleyen renkli kırlent kılıf seçenekleri bu kategorinin seçenekleri arasında yer almaktadır. Bu iki seçenek için de keyifli desenlerde, renkli yastık kılıfları modelleri bulunmaktadır. En kaliteli model ve seçenekleri en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri ‘de bulabilirsiniz!

 • Yastık Kılıfı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

  Günümüzün neredeyse üçte birini yatakta geçirdiğimizi düşünürsek yatak kılıflarının belirli aralıklarla değiştirilmesi önemlidir. Özellikle yüzünüze temas eden ürünler olduğu için sıkça değiştirilmesi gerekir. Yüzünüzün fazla sivilcelendiğini düşünüyorsanız bunun nedenlerinden biri yastık kılıflarınızı düzenli olarak değiştirmemek bile olabilir. Bu gibi tatsız sorunlarla karşılaşmamak için iki-üç günde bir ya da en az haftada 1 kılıfınızı değiştirmeniz sağlıklı bir seçim olacaktır.

 • Yastık Kılıfı Nasıl Yıkanır?

  Öncelikle yastık kılıfı alırken sıkça yıkanacağı gerçeğini unutmadan bilinçli bir şekilde bu ürünleri almanız ve çamaşır makinesinde yıkanabilir olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Özellikle nevresim takımlarının parçaları olan kılıfları seçerken genelde çamaşır makinesinde yıkanabilme özelliklerine sahip olmalarına dikkat etmelisiniz ki daha sonrasında kılıflarınızı çamaşır makinesinde uygun ayarlarda gönül rahatlığı ile yıkayabilesiniz. Fakat kırlent kılıfları için durum biraz değişebilmektedir. Daha çok kumaş çeşitliliği ve malzeme çeşitliliğine sahip bu kılıf çeşitlerinin yıkanması daha zor olabilir. Bu nedenle öncelikle kumaşının özelliklerine dikkat ederek ona uygun yıkamanız önemli bir konudur. Genelde nasıl yıkamanız gerektiği kılıfın içerisinde yer alan bir etiket üzerinde belirtilmiştir. O etikete sadık kalarak kılıfınızın kumaşına uygun bir şekilde yıkama işlemini tamamlamanız ve tabii ki bu kılıfları seçerken de genelde çamaşır makinesinde yıkanabilecek kumaşlarda üretilmiş olanları seçmeniz önemlidir. Çamaşır makinenizde rahatça yıkayabileceğiniz modelleri seçerek hem zamandan tasarruf edebilir hem de kendinizi yormadan pratik bir şekilde tertemiz kılıflara sahip olabilirsiniz. Genel olarak nevresim takımlarının parçası olan yastık kılıfları 50 derecede yıkanırken kırlent kılıflarını 30 derecede yıkamak daha uygun olacaktır. Genel olarak dereceler böyledir fakat kılıfınızın etiketine göz atarak en doğru yıkama derecesini öğrenebilir ve buna uygun şekilde kılıflarınızı yıkayarak onları uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

 • Uzun ömürlü ve çamaşır makinesinde kolaylıkla yıkanabilen yastık kılıfı seçeneklerii Cimri.com’da en uygun fiyat sırlamaları ile bulabilirsiniz!