Alet çantalarının olmazsa olmaz ürünlerinden biri yan keskilerdir. Yan keski, pense çeşitlerinden biri olarak düşünülebilir. Fakat pense ile arasında belli farklar bulunmaktadır. En belirgin fark ise penseye nazaran ince ve keskin bir uca sahip olmasıdır. Bu sayede pensenin ulaşamayacağı yerlere kadar girebilmektedir ve yine bu özelliği sayesinde en uç noktasına kadar kullanabilen bir el aletleri çeşitidir.

  • Yan Keski Ne İşe Yarar?

    Çoğunlukla elektrikçilerin ve elektronik okuyanların kullandığı bir ürün olan yan keskiler; iletken malzemeleri kesmek, eşyaları tamir etmek ve kabloları sıyırmak için kullanılan çok kullanışlı aletlerdendir. Bunun dışında yerinden sökemediğiniz çivi, vida, tel gibi malzemeleri bulundukları yerden kesip atmaya ve pensenin giremeyeceği yerlerde hassas işleri yapmaya yarayan kullanışlı aletlerdir. Her evin alet çantası içerisinde olması gereken bir alet olan bu ürünler emin olun sandığınızdan çok işinize yarayacaktır. Bu ürünlerin pense çeşitlerinde oluğu gibi birçok boyut seçeneği bulunmaktadır. Genelde büyük yan keskiler bu işi daha profesyonel yapanların tercih ettiği seçenekler arasındayken küçük yan keskiler ev işlerinde kullanılabilecek modellerdendir. Yapacağınız işe göre Cimri.com ’un sunduğu birçok seçenek arasından, çeşitlere ve boyutlara göz atarak size en uygun elinize oturan ve kullanışlı aletlere en uygun fiyat sıralamaları ile hemen sahip olabilirsiniz!

  • Yan Keski Nasıl Kullanılır?

    Bu ürünlerin pek çok kullanım alanı olduğu için kullanım tarzları da buna göre çeşitlenmektedir. En çok kullanım şekli kablo sıyırma işlemidir. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu güvenlik konusudur. Hangi işi yaparsanız yapın öncelikli olarak sağlığınıza önem vermelisiniz bu nedenle işleme başlamadan önce eldiven gibi sizi koruyacak ürünler kullanarak ellerinizin kesilmesinin ya da başka şekilde zarar görmesinin önüne geçebilirsiniz. Sonrasında soymak istediğiniz kablo üzerinde soymak istediğiniz alanı belirleyerek aleti o bölgeye yerleştirmelisiniz daha sonrasında elinizle dikkatlice bastırarak kablonuzun içerisindeki metal kısma ulaştığınızı hissedince kabloyu sıkıca tutup yan keskinizi etrafınızda insanlar varsa onlara dikkat ederek kendinize doğru dikkatlice çekip kablonuzu soyma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşte bir kabloyu sıyırmak bu kadar kolay. Genel pense mantığında bir alet olduğu için kullanımı da ona benzemektedir.

  • İzeltaş, Knipex, Stanley ve Proskit gibi markaların en kaliteli ürünlerine en uygun fiyat sırlamaları ile Cimri.com ’dan ulaşabilirsiniz!